AKTUALIZOVANÉ 23.17

Chorváti remizovali s Talianskom 1:1

ME vo futbale: Druhopolčasová zvýšená aktivita Bilićovho tímu priniesla vyrovnanie. Chorváti zostávajú na čele C-skupiny.

Ponuka zájazdov na novú sezónu Premier League >>
info
EURO 2012
Štvrtok 14.6.

18.00: Taliansko - Chorvátsko 1:1
20.45: Španielsko - Írsko 4:0

Zverenci trénera Prandelliho síce v prvej 45-minútovke dominovali, keď ich snaha doviedla nielen k Balotelliho zahodeným príležitostiam, ale aj k Pirlovmu gólu z 39. minúty, na vytúžené tri body to však nestačilo.

Chorváti sa po prestávke prezentovali lepším pohybom a zvýšenou ofenzívnou snahou, vyrovnávajúci presný zásah prišiel v 72. minúte z kopačky Mandžukića.

Ten dal už svoj tretí gól na turnaji, ktorý v súvislosti s večerným duelom Španielsko - Írsko (4:0) znamená, že sa Chorváti dostali na druhé miesto priebežného poradia.

Stále tak platí, že balkánska krajina ešte v ére samostatnosti s tímom Azzurri neprehrala.

Bilić a spol. odohrajú posledný zápas skupinovej fázy ME v pondelok 18. júna, keď sa o 20.45 postavia proti favorizovaným Španielom.

V ten istý deň nastúpia Taliani v rovnakom čase na zápas proti Írom.

Taliansko - Chorvátsko 1:1 (1:0)

C-skupina, 2. kolo

Góly: 39. Pirlo - 72. Mandžukić

Rozhodca: Webb (Angl.), ŽK: Motta, Montolivo - Schildenfeld, 39.000 divákov

Taliansko: Buffon - Bonucci, De Rossi, Chiellini, Maggio, Marchisio, Pirlo, T. Motta (63. Montolivo), Giaccherini, Balotelli, Cassano (83. Giovinco)

Chorvatsko: Pletikosa - Strinić, Čorluka, Schildenfeld, Rakitić, Vukojević, Modrić, Srna, Perišić (68. Pranjić), Jelavić (83. Eduardo), Mandžukić (90.+4 Krajnčar)

Aktéri hodnotia:

Cesare Prandelli, tréner Talianska: "Už v prvom polčase sme mohli rozhodnúť o osude zápasu, nepremenili sme však viaceré sľubné šance. V druhom dejstve sme poľavili, v závere po chorvátskom vyrovnávajúcom góle nám chýbala energia. Budeme bojovať do konca a urobíme všetko pre to, aby sme postúpili do štvrťfinále."

Slaven Bilić, tréner Chorvátska: "Taliansko opäť raz potvrdilo, že je výnimočným tímom. Ja však musím poblahoželať mojim zverencom za to, že v druhom polčase ukázali obrovskú vôľu a charakter. Zabojovali a dosiahli cennú remízu."

ONLINE PRENOS

90.+4 min - Mandžukića nahradil Krajnčar.

90.+3 min - Mandžukić ošetrovaný. Na nosidlách opúšťa ihrisko.

90.+2 min - Pekná kombinačná akcia Talianska, ktorému nevyšla finálna fáza.

89. min - Akcia Chorvátska, Strinić nepresne vystrelil.

XXX - Taliani sa snažia rozhodnúť, Bilićov tím pozorne bráni.

86. min - Schildenfeld fauloval Giovinca a vidí žltú kartu.

83. min - Eduardo vystriedal Jelavića, Giovinco Cassana.

Foto - SITA/AP

82. min - Brejk Chorvátov, Mandžukić zblokovaný.

80. min - Montolivo dostal po faule na Rakitića dostal žltú kartu.

77. min - Cassano do šance na Maggia, toho zastavil ofsajd.

74. min - Webb na chvíľu prerušil hru. Dôvodom sú svetlice na hracej ploche, ktoré na ňu nahádzali oslavujúci fanúšikovia Chorvátska.

72. min - Strinićov výborný center zľava, Chiellini sa k lopte nedostal, nanešťastie pre Talianov Mandžukić áno a za pomoci konštrukcie vyrovnal - 1:1.

Pre útočníka Wolfsburgu je to už tretí gól na turnaji.

69. min - Balotelliho strieda Di Natale

68. min - Perišić dohral, na trávnik Pranjić

63. min - Thiago Motta v zápase končí, do hry Montolivo.

61. min - Rýchla akcia Azzurri, Giaccherini na Balotelliho, ktorý tesne prestrelil.

60. min - Dvaja Taliani ležia otrasení na trávniku. Motta je po tom, ako ho zasiahol Srna ošetrovaný.

56. min - Aktivita Chrovátov pokračuje, Strinićova strela zblokovaná, majú k dispozícii roh. Ešte pred ním žltá karta pre Mottu po faule na Jelavića.

53. min - Jelavić dostal pas do pokutového územia, pekne spracoval a vybojoval roh.

51. min - Tečovaná strela Bonucciho z 25 m, roh Talianska. Giaccherini po ňom netrafil bránu.

49. min - Brejk Chorvátska, Jelavić prihral Modrićovi, ten z 19 m prestrelil.

47. min - Modrićov prienik, jeho strelu spoza 16-ky pohodlne chytá Buffon.

46. min - Začal sa II. polčas.

45.+1 - Modrić založil rýchly protiútok Chorvátov, Mandžukić Buffona nezaskočil.

42. min - Roh Talianska. Pirlov center, Cassano nad.

39. min - Faul na Balotelliho. Pirlov priamy kop z 18 m končí v bráne - 1:0.

37. min - Marchisio v priebehu pár momentov v dvoch veľkých šanciach, najprv si zasekol obrancu, Pletikosa výborne vybehol a následnú dorážku zneškodnil tiež.

34. min - Balotelliho nepresná strela z 18 metrov.

33. min - Nebezpečná situácia pred Pletikosom, Chorváti ju zvládli. Taliani stále v tlaku. Marchisio vysunul Cassana, tem z uhla míňa bránu.

27. min - Priamy kop Chorvátov v podaní Srnu zblokovaný na roh.

25. min - Balotelli fauloval Strinića.

XXX - Tempo trochu upadlo. Tímy držia loptu ďaleko od svojich brán.

19. min - Chiellini a Jelavić sa v 16-ke Talianov pridŕžali, Webb píska v prospech Prandelliho tímu.

16. min - Balotelliho pokus, Pletikosa pozorný.

15. min - Na opačnej strane Strinićov výborný center z ľavej strany, Mandžukić v 5-ke nedoskočil.

14. min - Pirlov dlhý pas na Balotelliho, ten sklepol na Cassana, Schildenfeld zasiahol.

11. min - Cassano sprava do šance na voľného Balotelliho, ten bol zblokovaný, ešte pokus Maggia, ktorý z 20 m tesne minul bránu.

9. min - Chiellini fauloval Jelavića, rozhodca Webb ho napomína.

7. min - Cassanov center pred Pletikosu nezasiahol Perišić ideálne, Taliani kopú roh.

3. min - Marchisio našiel v 16-ke Balotelliho, ten sa pekne otočil a pohotovou strelou tesne minul bránu.

1. min - Zápas sa začal.