AKTUALIZOVANÉ 23.17

Španieli poľahky zdolali Írsko 4:0

Šance Írska na štvrťfinále sú pasé, naopak del Bosqueho tím sa dostal na priebežné prvé miesto C-skupiny.

Neapol vs. Inter v talianskej Serii A naživo >>

info
EURO 2012
Štvrtok 14.6.

18.00: Taliansko - Chorvátsko 1:1
20.45: Španielsko - Írsko 4:0

Pohodlné a zároveň vysoké víťazstvo posúva Španielov do čela poradia, posledný majster sveta je zároveň v pozícii, kedy mu na postup medzi najlepšiu osmičku stačí v dueli s Chorvátskom aj remíza.

Íri nezvládli úvody oboch polčasov, keď zhodne v štvrtej minúte inkasovali. Technickí Španieli robili svojím herným štýlom Trapattoniho zverencom výrazné problémy, navyše sa strelecky predviedol dvojgólový Torres.

Oba tímy čaká záverečné kolo skupiny v pondelok 18. júna o 20.45.

Už bolo spomenuté, že sa Španieli postavia proti Chorvátsku, pričom víťaz tohto duelu obsadí v céčku konečné prvé miesto. Írsko ukončí svoje pôsobenie na turnaji súbojom s Talianskom.

Španielsko - Írsko 4:0 (1:0)

C-skupina, 2. kolo

Góly: 4. Torres, 49. D. Silva, 70. Torres, 83. Fàbregas

ŽK: Xabi Alonso, Martinez - Keane, Whelan, rozhodca: Proença (Port.), 40.000 divákov

Španielsko: Casillas - Arbeloa, Piqué, S. Ramos, Alba, Xavi, Busquets, Alonso (65. Javi Martínez), D. Silva, Torres (74. Fàbregas), Iniesta (80. Cazorla)

Írsko: Given - O'Shea, St. Ledger, Dunne, Ward - McGeady, Whelan (80. Green), Andrews, Duff (76. McClean) - Keane, Cox (46. Walters)

Aktéri hodnotia:

Vicente del Bosque (tréner Španielska): "Sústredili sme sa hlavne na našu hru a nepriechodnú obranu. Súper nám nechal na ihrisku dostatok miesta a z toho sme vyťažili. Som veľmi šťastný, že sme zvíťazili. Strelili sme viac gólov než Chorvátsko a to nám dáva optimizmus do posledného zápasu v základnej skupine. Írsky fanúšikovia vytvorili veľmi dobrú atmosféru. Som veľmi šťastný, pretože našou úlohou bolo zvíťaziť. Bol to náš primárny cieľ a ten sa nám podarilo splniť. Sekundárnym cieľom bolo streliť viac gólov ako Chorvátsko a to sme tiež splnili. Ani v záver skupiny nebudeme taktizovať a budeme chcieť triumfovať."

Fernando Torres (útočník Španielska, autor dvoch gólov): "Takúto chvíľu si musíte užiť! Dnes som mal to šťastie, že som bol v základnej zostave, strelil som góly a užil si každučký moment so spoluhráčmi, a snáď aj dostal tím do ďalšej fázy turnaja. Opäť sme videli to správne španielske mužstvo."

Keith Andrews (stredopoliar Írska): "Bolo to ako naháňať tiene. Nemohli sme sa k Španielom vlastne ani priblížiť. Fanúšikovia sú pýchou nášho tímu aj celej krajiny. Bohužiaľ, nedokázali sme im ich dôveru splatiť."

ONLINE PRENOS

XXX - Zápas sa už len dohráva.

XXX - Írski priaznivci sympaticky povzbudzujú svoj tím chorálom Fields of Athenry.

84. min - St. Ledger vidí po faule na D. Silvu žltú kartu.

83. min - Xavi rozohral roh po zemi na Fàbregasa, ktorý si posunul loptu a prestrelil Givena - 4:0.

82. min - Pekná kombinácia Španielov, Arbeloa sprava pred 16-ku na Cazorlu, Given vyrazil.

80. min - Cazorla do hry, miesto mu prepúšťa Iniesta. Striedajú aj Íri, Green vymenil Whelana.

76. min - McClean nahradil Duffa.

76. min - Javi Martínez tvrdo fauloval Whelana, vidí žltú kartu.

75. min - Keanova šanca po chybe Xaviho, z ľavého rohu 16-ky preveril Casillasa, ktorý jeho strelu vyrazil.

74. min - Fàbregas vystriedal Torresa

XXX - Je jasné, že Írsko už nemôže postúpiť do štvrťfinále ME 2012.

70. min - Íri nechali vzadu veľkú dieru, David Silva vysunul Torresa a samostatný nájazd pohodlne premenil - 3:0.

67. min - Opäť aktivita ostrovných futbalistov, súper si poradil aj s pokusom Duffa, resp. sa zahráva roh.

65. min - Javi Martínez vystriedal Alonsa.

64. min - Ešte snaha hráčov v zelených dresoch znížiť, McGeady posunul na Andrewsa, ten v dobrej pozícii namiesto strely volil nepresnú prihrávku.

64. min - Aktivita Írska, Keane sa snažil zakončiť, píska sa však Waltersov faul.

62. min - Na opačnej strane kombinácia súpera, obrana odvrátila na roh. Po ňom Torresove zakončenie pätičkou, Busquets krátko na to z 12 metrov vedľa.

61. min - Akcia Trapattoniho tímu, McGeadyho center pohodlne stiahol Casillas.

58. min - Torres ide sám na brankára, jeho akciu zastavil ofsajd.

XXX - Španieli jasne dominujú, Írom ich herný štýl robí veľké problémy.

Foto - SITA/AP

55. min - Arbelou dostal loptu z pravej strany 16-k súpera na Alonsa, ten pohotovo zakončil, lopta sa ešte dostala k Xavimu a po jeho strele Given skvele zabránil tretiemu gólu Španielska.

54. min - Rozhodca Proença ukázal Alonsovi po faule na Waltersa žltú kartu.

49. min - Írsku zasa nevyšiel úvod polčasu, Given vyrazil Iniestovu strelu pred Silvu, ktorý mal v 16-ke veľa priestoru a pekne po zemi strelou k pravej tyči zvýšil na 2.0.

48. min - Arbeloa sa dostal v 16-ke k zakončeniu, Given vyrazil.

46. min - V šatni zostal Cox, na jeho miesto Walters.

46. min - Začal sa II. polčas.

45.+2 min - Po priamom kope Španeilov sa na 16-ke dostal k zakončeniu Xavi, jeho pohotovú strelu vyrazl Given nad brvno. Roh sa už nekope, Proença ukončil polčas.

45.+1 min - Whelan dostal žltú kartu po faule na D. Silvu.

45. min - Cox sa dostal na 16-ke k lopte, dobre si ju prikryl a posunul doľava na Keana, ktorého pokus zblokoval Piqué.

44. min - Torres kľučkoval v 16-ke súpera, napokon preváhal správny moment, ešte strela Arbelou, ktorú Given vyrazil, dorážka Xaviho, tú zblokoval Dunne.

41. min - Šanca Španielska, Xavi ju nevyužil.

40. min - Opäť aktívny Torres prebral loptu za obranou Írska. Ostrovní futbalisti situáciu vyriešili.

40. min - Torres dostal loptu za obranu, preniesol hru cez celú sírku pokutového územia na Arbelou, delBosqueho tím to prekombinoval.

39. min - Busquets stratil loptu na vlastnej 16-ke, napokon si Španieli poradili.

36. min - Keane fauloval Iniestu a dostal žltú kartu.

35. min - Ďalšia akcia tímu z Pyrenejského polostrova, Torres v prečíslení v sľubnej šanci neprihral dobre.

35. min - Torres zabojoval, aut rozohrali Španieli okamžite, El Nino ale zakončením Givena príliš neohrozil.

XXX - Španieli kontrolujú hru, súper je stiahnutý pred vlastnou bránou a čaká na brejkovú príležitosť.

26. min - Xaviho center na hlavu Piquého, netrafil bránu.

25. min - Kombinácia Španielska, David Silva zakončoval hlavou, Del Boyqueho tím kope roh. Po ňom zakončenie Alonsa, ktoré bolo tečované a ďalšia takáto štandardná situácia.

23. min - Iniestov pokus, Given poyorný.

XXX - V poľskom meste Gdańsk silnie dážď.

17. min - Piqué sa dostal na 16-ke k zakončeniu, Given pohodlne chytá.

16. min - Duff pred Iniestom na roh.

XXX - Španieli podľa očakávania dlho držia loptu, kombinujú za pomoci krátkych prihrávok.

10. min - Ofenzívna akcia Trapattoniho tímu, McGeady sa dostal s loptou do autu.

8. min - Xavi poslal loptu doprava na nabiehajúceho Arbelou, ten našiel v 5-ke Torresa, útočník Chelsea tentoraz minul.

7. min - Chyba v írskej obrane, Given si so strelou D. Silvu poradil.

4. min - Iniestova lopta na Davida Silvu, ktorého na 16-ke zblokovala obrana, Torresa sa však dravo dostal k lopte, hodil si ju doprava a prekonáva Givena - 1:0.

2. min - Coxova strela nenarobila Španielom problémy.

1. min - Zápas sa začal.