Dubovcová s Nestarcovou prekvapili v Ríme

TASR|14. jún 2012 o 17:55

Slovenské reprezentantky Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová postúpili do 1. kola hlavnej fázy na súťaži Svetovej série Rome.

RÍM. Slovenské reprezentantky Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová postúpili do 1. kola hlavnej fázy na súťaži Svetovej série Rome Grand Slam v plážovom volejbale. K postupu potrebovali vytiahnuť v poslednom skupinovom zápase prekvapenie, čo sa im po výhre nad austrálskym párom Natalie Cooková a Tamsin Hinchleyová aj podarilo. Slovenky zaznamenali vôbec prvú výhru na podujatí rangu Grand Slam.

Dubovcová s Nestarcovou triumfovali v zápase kto-z-koho hladko 2:0 na sety, keď dovolili uhrať skúsenejším súperkám 15 bodov v prvom a 12 v druhom sete. Cooková s Hinchleyovou pritom obsadili na uplynulých OH v Pekingu 5. miesto. "Je to skvelé, veľmi sa tešíme. Ušili sme taktiku na Cookovú a perfektne nám to vyšlo," cituje svf.sk slová manažéra slovenského dua Miloša Dubovca.

Slovenský pár vo štvrtok najprv v B-skupine prehral s Brazílčankami Larissou a Julianou 0:2, následne nestačil na rakúsky pár Doris Schwaigerová, Stefanie Schwaigerová, ktorému podľahol 1:2. Záverečný triumf im však zabezpečil postup.

výsledky:

B-skupina:

Larissa, Juliana (2-Braz.) - Dubovcová, Nestarcová (31-SR) 2:0 (14, 12), 32 minút

D. Schwaigerová, St. Schwaigerová (15-Rak.) - Dubovcová, Nestarcová 2:1 (-17, 13, 9), 45 minút

Cooková, Hinchleyová (18-Aus.) - Dubovcová, Nestarcová 0:2 (-15, -12), 35 minút