Klocová triumfovala vo Velenje na 1500 m

Slovenská reprezentantka Lucia Klocová zvíťazila na štvrtkovom 17. ročníku atletického mítingu v slovinskom Velenje v behu na 1500 m časom 4:14,45 min.

Lucia Klocová(Zdroj: SITA/AP)

VELENJE. V ôsmej tisícpäťstovke v kariére dosiahla svoj tretí najlepší čas - rýchlejšia bola iba pri dvoch slovenských rekordoch: 4:08,86 min v auguste 2010 na Atletickom moste v Dubnici a minulý štvrtok na mítingu Diamantovej ligy IAAF v Osle.

Vo Velenje zvíťazila zverenkyňa trénera Pavla Slouku o 56 stotín pred Maročankou Siham Hilaliovou (4:15,01), tretia finišovala vo vyrovnaných pretekoch Krisztina Pappová z Maďarska (4:15,36) a pod 4:16 sa dostali ešte aj Talianky Berlandová (4:15,54) a Romagnolová (4:15,57). Až ôsma skončila olympijská šampiónka na 1500 m Nancy Langatová z Kene (4:18,00).

"Oproti Oslu sa mi bežalo fantasticky, v závere ľahko na víťazstvo. Žiaľ, tentoraz sa nedalo bežať na čas, keďže preteky boli rozbehnuté pomaly. Bola som však pripravená na rýchly beh. Nič sa nedeje... Víťazstvo ma teší, no som rada najmä lepším pocitom po dobehu ako pred týždňom a kvalitnej poslednej trojstovke," povedala po pretekoch 28-ročná Klocová.

Pomaly sa do formy dostáva aj Jozef Repčík (Spartak Dubnica n/V.), ktorý v behu na 800 m skončil piaty časom 1:47,37 min, čo znamená splnenie limitu (1:47,80) na blížiace sa majstrovstvá Európy v Helsinkách. Zverenec trénera Marcela Lopuchovského zaostal za béčkovým limitom na OH v Londýne o 1,07 sekundy. Zvíťazil Slovinec Žan Rudolf za 1:46,79 min pred Juhoafričanom Johanom Cronjem (1:46,87) a El Amine Mouhcinom z Maroka (1:46,93).

"Bežalo sa mi super, do cieľovej rovinky som vbiehal ešte na druhom mieste, ale v samom závere mi trochu došla para. Limit ma, samozrejme, teší, len neviem, či to bude stačiť, aby ma na šampionát vybrali do tridsaťdvojky," uviedol Jozef Repčík. Európska atletická asociácia totiž na ME 2012 určila vzhľadom na skrátený 5-dňový program iba istý počet štartujúcich pre každú disciplínu, prišom pretekárov si vyberie ona sama.

Vo Velenje štartovala aj diaľkarka Renáta Medgyesová (VŠC Dukla B. Bystrica), ktorá obsadila štvrtú priečku výkonom 618 cm. Séria: x - x - 612 - 618 - 615 - x. Zvíťazila Ruska Oľga Kučerenková výborným výkonom 690 cm pred Srbkou Španovičovou (653) a Ntshongilovou z JAR (619).