Francúzi zvíťazili nad Ukrajinou 2:0

Sportnet|15. jún 2012 o 17:59

Francúzski futbalisti zvíťazili v druhom zápase skupiny D nad Ukrajinou 2:0 po góloch Meneza a Cabayeho.

info
EURO 2012
Štvrtok 14.6.

18.00: Ukrajina - Francúzsko 0:2
20.45: Švédsko - Anglicko

Francúzi si napravili dojem po prvom stretnutí Eura, v ktorom remizovali s Angličanmi. V piatok zdolali po veľmi dobrom výkone Ukrajinu 2:0.

Zverenci trénera Laurenta Blanca rozhodli o svojom triumfe po zmene strán, keď v rozpätí necelých troch minút skórovali najskôr Jeromy Menez a potom Yohan Cabaye. Stretnutie na štadióne v Donbass aréne v Donecku sa hralo s takmer hodinovým posunom pre silný dážď a prietrž mračien.

Francúzi momentálne ťahajú sériu 23 medzištátnych duelov bez prehry. Navyše Francúzi ukončili negatívnu šnúru, keď na veľkom turnaji rozsahu majstrovstiev Európy alebo sveta vyhrali po prvý raz od roku 2006. Francúzi však nepostúpili do vyraďovacej fázy na EURO 2008 ani na MS 2010, takže si chcú napraviť renomé práve v Poľsku a na Ukrajine.

Po zápase:

Laurent Blanc, tréner Francúzska: "Gratulujem môjmu mužstvu, ale súčasne aj ukrajinským futbalistom. Oba tímy sa najmä v druhom polčase snažili hrať ofenzívne. Nakoniec však moji hráči mali v ofenzíve navrch. Som šťastný, že sme tento zápas zvládli."

Taras Michalik, obranca Ukrajiny: "Chceli sme vyhrať. Možno sme však hrali až príliš dopredu a zabudli sme na zadné dvere. Sme trochu sklamaní, ale všetko je ešte možné. Rozhodne pôjdeme s víťaznými ambíciami aj do súboja s Anglickom."

Oleg Blochin (tréner Ukrajiny): "V prvom polčase to bolo z našej strany lepšie ako v tom druhom. Som spokojný s výkonom môjho mužstva, neteší ma len to, že sme nedali góly. Po víťazstve nad Švédskom si mnohí mysleli, že už sme vo štvrťfinále, ale my sme dnes hrali proti Francúzsku, ktoré je podľa mňa jedným z favoritov turnaja. Som smutný z toho, že sme prehrali, ale stále máme pred sebou zápas proti Anglicku, na ktorý sa musíme dôsledne pripraviť. Máte pravdu, že nie som nadšený, netancujem od radosti, som naozaj smutný a prehru beriem na seba. Bližšie to budem analyzovať s hráčmi."

Ukrajina - Francúzsko 0:2 (0:0)

Góly: 53. Menez, 56. Cabaye

ŽK: Selin - Menez. Rozhodcovia: Björn Kuipers (Hol.) - Sander van Roekel (Hol.), Erwin Zeinstra (Hol.),

zostavy a striedania:

Ukrajina: Pjatov - Gusev, Michalik, Chačeridi, Selin - Tymoščuk, Voronin (46. Devič) - Jarmolenko (69. Alijev), Nazarenko (60. Milevskij), Konopľanka - Ševčenko

Francúzsko: Lloris - Debuchy, Mexes, Rami, Clichy - Menez (73. Martin), Nasri, Diarra, Cabaye (68. M'Vila), Ribery - Benzema (76. Giroud)

ONLINE PRENOS

86. min - Tymoščuk dostal žltú kartu a ponúkol Francúzom priamy kop. Nasri z neho vyskúšal pozornosť Pjatova.

81. min - Žltú kartu dostal aj Mexes, Ukrajinci majú priamy kop. Alijev ho však zahral vysoko nad.

78. min - Debusi dostal žltú kartu za faul na prenikajúceho Konopľanku.

75. min - Strieda aj skvele hrajúci Benzema, ktorý prihrával na dva góly. Vymenil ho Giroud.

73. min - Francúzi striedajú. Dole šiel strelec prvého gólu Meneze, na ihrisku ho vymenil Martin.

72. min - Ribery vystrelil z priameho kopu, ale jeho pokus tesne minul ukrajinskú bránku.

71. min - Devič sa predral cez francúzsku obranu, ale vystrelil nepresne.

68. min - Zraneného Cabayeho strieda M´Vila. Striedali aj Ukrajinci Alijev vymenil Jarmulenka.

65. min - Cabaye krásne vystrelil, Pjatov sa len prizeral ako lopta letí do tyčky.

62. min - Benzema strieľal spoza šestnástky, Pjatov v pohode chytá.

56. min - Benzema opäť výborne prihrával na nabiehajúceho Cabayeho a ten strieľa druhý gól Francúzska - 2:0.

53. min - Benzema posunul na Meneza, ten si prehodil loptu z pravej na ľavú nohu a tvrdou strelou prekonal Pjatova - 1:0.

49. min - Benzema vysunul Nasriho, ale ten Pjatova neprekonal. Vzápätí fantasticky strieľal tesne nad Ševčenko.

45. min - Francúzi mali na konci polčasu miernu prevahu, ale šancu si už nevytvorili.

40. min - Menez dostal žltú kartu.

39. min - Mexes výborne hlavičkoval po priamom kope Nasriho, opäť Ukrajinu zachránil Pjatov.

34. min - Ševčenko si skvele nabehol na dlhý pas, tvrdo vystrelil, Lloris jeho strelu kryl.

29. min - Ukrajinská obrana spravila obrovskú chybu, ale Meneza vychytal skvelým zákrokom Pjatov.

26. min - Prvá vyložená šanca Francúzov v zápase, no strela letí nad ukrajinskú bránku.

20. min - Ribery rozdáva facky, podobne ako v prvom zápase.

16. min - Francúzi strelili gól, ktorý neplatil pre jasný ofsajd. Strieľal Menez.

10. min - Debuchy vystrelil z veľkej diaľky, Pjatov bez problémov chytá.

6. min - Prvú šancu zápasu mal Benzema, ktorý vystrelil spoza šestnástky.

5. min - Od 19.00 pokračuje zápas medzi Ukrajinou a Francúzskom. Žiaľ na STV už nie.

5. min - Rozhodcovia prerušili v piatej minúte zápas medzi Ukrajinou a Francúzskom pre prietrž mračien. Hrať sa má znovu začať o 19.00.

1. min - Zápas sa začal, v Donecku husto prší. Tréner Francúzov Laurant Blanc nechal prekvapujúco na lavičke Patrica Evru a Florenta Malouda, ktorých nahradil Clichym a Menezom.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Francúzi zvíťazili nad Ukrajinou 2:0