Angličania otočili zápas a zdolali Švédov 3:2

Sportnet|15. jún 2012 o 21:00

O výhre Angličanov rozhodol Welbeck. Severský tím po dvoch zápasoch v skupine stratil šancu na postup.

info
EURO 2012
Štvrtok 14.6.

18.00: Ukrajina - Francúzsko 0:2
20.45: Švédsko - Anglicko 2:3

KIJEV. Angličania viedli v zápase 1:0, následne Švédi otočili zásluhou Mellberga na 2:1. Následne poslat Roy Hodgson na trávnik Thea Walcotta, ktorý strelil druhý gól a na tretí prihral Welbeckovi.

Albion zdolal Švédsko vôbec po prvý raz v histórii v súťažnom stretnutí, to znamená na finálovom turnaji EURO, svetovom šampionáte alebo v kvalifikačnom cykle.

V poslednom zápase základnej skupiny na EURO 2012 sa Anglicko stretne s Ukrajinou, pričom za Anglicko už nastúpi aj dištancovaný kanonier Wayne Rooney.

Švédsko - Anglicko 2:3 (0:1)

Góly: 49. G. Johnson (vlastný), 59. Mellberg - 23. Carroll, 64. Walcott, 78. Welbeck, ŽK: 63. Mellberg, 72. J. Olsson - 58. Milner, rozhodovali: Skomina - Arhar, Žunič (všetci Slovin.)

Švédsko: Isaksson - Granqvist (66. Lustig), Mellberg, J. Olsson, M. Olsson - S. Larsson, A. Svensson, Källström, Elm (81. Wilhelmsson) - Ibrahimovič - Elmander (80. Rosenberg)

Anglicko: Hart - G. Johnson, Terry, Lescott, Ashley Cole - Milner (61. Walcott), Gerrard, S. Parker, A. Young - Welbeck (90. Oxlade-Chamberlain), Carroll

Aktéri hodnotia:

Erik Hamrén (tréner Švédska): "Som sklamaný. Podľa mňa sme odohrali dobrý zápas, bohužiaľ, stále sme bez bodového zisku. Som hrdý na hráčov, ukázali mentalitu a prístup, aký som chcel vidieť. Mali sme odvahu hrať, nebáli sme sa, ale potrebovali sme viac šťastia. Jediný rozdiel medzi tímami bol ten, že Angličania boli oveľa efektívnejší. Cítim sa veľmi veľmi zle aj za mojich zverencov, pretože podali dobrý výkon."

Roy Hodgson (tréner Anglicka): "Bolo to vyrovnané a tesné stretnutie. Hrali sme dobre, dosiahli sme dôležité víťazstvo, museli sme siahnuť na dno svojich síl. Dokázali sme zvíťaziť nad švédskym tímom, ktorý ma veľa dobrých futbalistov a vysokú reputáciu."

Olof Mellberg (obranca Švédska a autor jedného gólu): "Sme smutní, chceli sme dosiahnuť viac. Aj v predchádzajúcom dueli proti Ukrajine sme hrali dobre, ale dostať päť gólov v dvoch zápasoch je pre mňa sklamanie. Súperi si vedeli utvoriť veľké množstvo šancí, čo si dnes jednoducho nemôžeme dovoliť."

Danny Welbeck (útočník Anglicka a autor rozhodujúceho gólu): "Bol to môj prvý zápas pred takou kulisou. Čakal som na to dlho a dúfam, že dostanem viac šancí. Som rád, že som strelil víťazný gól, ale bolo to najmä o tímovom výkone. Na začiatku druhého polčasu sme zbytočne inkasovali, ale naše mužstvo ukázalo skvelého ducha a sme radi za tri body."

ONLINE PRENOS

92. min - Gerrard mohol doraziť Švédov, ale Isaksson ho skvele vychytal.

89. min - Strelec tretieho gólu Anglicka Welbeck strieda za Oxklada-Chamberlaina.

82. min - Švédi otvorili obranu, ale z druhej vlny nabiehajúci Parker vystrelil vysoko nad bránku.

79. min - Rosenberg strieda Elmandera, vzápätí ide dole aj Elm, za ktorého prichádza Wilhelmsson.

78. min - Walcott sa uvoľnil na pravej strane a Welbeck z otočky pätou strelil tretí gól Anglicka - 2:3.

76. min - Zlatan krásne vystrelil spoza šestnástky, jeho pokus vyrazil Hart na roh.

75. min - Martin Olsson sa výborne uvoľnil naľavo, prihrával Källstromovi, ktorý strieľal nad.

74. min - Angličania zahrávali priamy kop, ale Young kopol vysoko nad.

70. min - Carroll strieľal spoza šestnástky nad bránku.

68. min - Zlatan zasebčil, ale k lopte sa napokon dostal Källstrom, ktorého strelu Angličania zblokovali.

65. min - Angličania vyrovnávajú na 2:2, z diaľky sa trafil striedajúci Theo Walcott - 2:2.

63. min. - Isaksson skvele vychytal Terryho, ktorý bol pred ním voľný a hlavičkoval.

61. min - Wallcott strieda Milnera. Švédi mali ďalšiu šancu, ale Zlatan sa neprebil.

59. min - Mellberg si skvele naskočil na priamy kop, zavesil sa do vzduchu a nedal šancu anglickému brankárovi - 2:1.

58. min - Milner dostal žltú kartu po faule na Olssona.

56. min - Johnson zachránil pred nabiehajúcim Elmom, ktorý by šiel sám na Harta.

49. min - Švédom sa podarilo vyrovnať. Po Zlatanovom zrazenom priamom kope sa dostal k lopte Mellberg a Johnson si zrazil loptu do siete - 1:1

45. min - Angličania mali na konci polčasu roh, ale švédski obrancovia ich pokryli.

41. min - Elmander sa dostával do šance, ale Hart dobre vybehol a loptu stihol pred Švédom chytiť.

37. min - Källstrom vystrelil z diaľky, ale jeho pokus bol nepresný.

33. min - Zlatan si potiahol a vystrelil, ale jeho zrazený pokus Hart chytá.

25. min - Andy Carroll strieľa hlavou gól po krásnej prihrávke od klubového spoluhráča Gerrarda - 0:1

20. min - Zlatan Ibrahimovič strieľal z diaľky, Hart jeho strelu pokryl.

11. min - Z diaľky vystrelili aj Švédi, Larssonovu strelu do stredu bránky chytá Hart.

7. min - Scott Parker pekne vystrelil spoza šestnástky, Isaksson v pohode vyrazil.

5. min - Oba tímy sa zatiaľ len oťukávajú. Je to boj o stred pola.

1. min - Zápas začal, Angličania spravili zmenu v tom, že namiesto Oxlada-Chamberlaina je vpredu Caroll

Domov»Futbal»Reprezentácie»Angličania otočili zápas a zdolali Švédov 3:2