Basketbalistky vstúpili do kvalifikácie víťazstvom nad Belgickom

TASR|16. jún 2012 o 19:43

Slovenské basketbalistky vstúpili do kvalifikácie o postup na ME 2013 vo Francúzsku víťazstvom v košickej Infiniti aréne nad Belgickom 64:49.

KOŠICE.

Zverenky Ivana Vojtka sa najbližšie predstavia na palubovke litovského Kaunasu, kde odohrajú druhý kvalifikačný duel s domácim výberom.

Výsledok

SLOVENSKO - Belgicko 64:49 (38:30)

Štvrtiny: 21:21, 17:9, 12:9, 14:10. Zostava a body SR: Jalčová 14, Vyňuchalová 8, Kupčíková 7, Lukačovičová a Kubatová po 3 (Lawlessová 13, Sujová 6, Jurčenková 5, Tetemondová 3, Černáková 2, Kmeťová 0, Minčíková 0) - najviac bodov Belgicka: Meessemanová 11, Strubbeová 10, TH: 17/11-19/12, fauly: 20:18, trojky 3:3, rozhodovali: Mazič (Srb.), Rodriguez (Nem.), Kudlicki (Poľ.), 400 divákov.

O úvodné dva body v zápase sa postarala domáca Jalčová, no Belgičanky odpovedali štyrmi bodmi Strubbeovej, ktorá najprv z hry vyrovnala a vzápätí premenila dva trestné hody - 2:4.

V 4. minúte však Slovenky viedli o štyri body (8:4), no húževnatý súper sa dotiahol vďaka Hendrickxovej na rozdiel jedného bodu (7:8). V 7. minúte hosťujúci celok po druhý raz v stretnutí viedol (13:12).

Zverenky Ivana Vojtka si v 9. minúte vypracovali päťbodové vedenie 21:16, ktoré si však do konca úvodnej štvrtiny neudržali a Belgičanky vďaka Celusovej vyrovnali na 21:21.

V 11. minúte naklonila misky váh na stranu Slovenska Vyňuchalová - 23:21. Po tomto momente začali na palubovke dominovať obrany oboch tímov a ďalší kôš padol až v 13. minúte z ruky Hendrickxovej (23:23).

V ďalšom priebehu sa začali čoraz viac presadzovať Slovenky a postupne si do polčasu vypracovali osembodový náskok 38:30.

V úvode druhého dejstva zvýšili vedenie domáceho družstva Sujová s Lukačovičovou už na rozdiel trinástich bodov 43:30. Belgičanky kontrovali presnými zásahmi Vanloovej a Strubbeovej (34:43).

Obidve družstvá pozorne bránili a snažili sa vyrážať do rýchlych kontier. Po tridsiatich minútach svietil na ukazovateli skóre stav 50:39.

V záverečnej desaťminútovke Slovenky nedovolili svojmu súperovi, ktorý s pribúdajúcimi minúta kopil veľa chýb, bodovo sa priblížiť a zaslúžene sa radovali z víťazstva 64:49.

Domov»Halové športy»Basketbal»Basketbalistky vstúpili do kvalifikácie víťazstvom nad Belgickom