Nemci porazili Grécko 4:2. Sú v semifinále

Sportnet|22. jún 2012 o 20:45

Favorit si v zápase množstva gólových príležitostí poradil s gréckou defenzívou a je druhým semifinalistom ME 2012.

info
EURO 2012
Piatok 22.6.

20.45: Nemecko - Grécko 4:2

Kombinačne na vysokej úrovni hrajúci výber Joachoma Löwa sa síce miestami s obrannou hrou súpera trápil, napokon sa mu však podarilo štyrikrát skórovať a aj naďalej myslí na zlato.

Nemci vyhrali aj svoj štvrtý zápas na turnaji, o jeho góly sa postarali kapitán Lahm, Khedira, Klose a Reus.

Dovedna šesť presných zásahov robí z tohto duelu hranom v poľskom Gdańsku najgólovejší na turnaji.

Zaujímavosťou je aj vôbec prvý gól z penalty na šampionáte, o ktorý sa postaral Salpingidis.

Nemci si v semifinále zahrajú proti víťazovi súboja Anglicko - Taliansko, zápas je na programe vo štvrtok 28. júna o 20.45.

4:2

Góly: 39. Lahm, 61. Khedira, 68. Klose, 74. Reus - 55. Samaras, 89. Salpingidis (z 11m). Rozhodcovia: Skomina - Arhar, Žunič (všetci Slov.), ŽK: Samaras, Papastathopoulos (obaja Gr.), 39.000 divákov.

Nemecko: Neuer - Boateng, Hummels, Badstuber, Lahm - Schweinsteiger, Khedira - Reus (80. Götze), Özil, Schürrle (67. Müller) - Klose (80. Gomez)

Grécko: Sifakis - Torosidis, Papastathopoulos, K. Papadopoulos, Tzavellas (46. Fotakis) - Makos (72. Liberpoulos), Maniatis - Ninis (46. Gekas), Katsouranis, Samaras - Salpingidis

Aktéri hodnotia:

info
semifinále:
oba zápasy sa hrajú o 20.45
27. júna: Portugalsko - víťaz C (Doneck, 20.45)
28. júna: Nemecko - víťaz D (Varšava, 20.45)

Fernando Santos (tréner Grécka): "V prvom rade k postupu gratulujem Nemecku, ktoré hralo dobre. Gratulujem však aj mojim zverencom za ich snahu na celom turnaji. Myslím si, že sme si dnes mohli udržať dlhšie šancu na úspech. V istých momentoch sme mohli hrať pozornejšie a dlhšie držať loptu. Po prvom polčase som hráčom povedal, aby sa sústredili po celý čas na obranu, aj vtedy, ak by sme strelili gól. Bohužiaľ, druhý gól sme dostali veľmi skoro, a to rozhodlo o jasnej nemeckej prevahe v zápase. O úspech sa pokúsime nabudúce."

Sami Khedira (stredopoliar Nemecka a autor jedného gólu): "Sme veľmi šťastní, že sme zvíťazili. Lenže po prvom polčase sme si to skomplikovali. Po vyrovnávajúcom góle sme sa opäť začali viac tlačiť do ofenzívy a zaslúžene sme zvíťazili."

Philipp Lahm (kapitán Nemecka a autor jedného gólu): "Zbytočne sme si to v zápase skomplikovali. V prvej štvrťhodine sme mali šancu získať pohodlný náskok. Potom sme dali gól a na začiatku druhého polčasu rýchlo inkasovali. Urobili sme zopár zbytočných chýb, ale najdôležitejšie je, že sme v semifinále. V útoku sme po zmene strán hrali dobre. Sme spokojní, že sme zvíťazili."

ONLINE PRENOS

90. min - Gréci sa ešte snažia o ďalší gól, ale nemecká obrana nemá problém.

88. min - Zakončenie Torosidisa končí na ruke J. Boatenga a Gréci majú pokutový kop. Salpingidis ho premenil - 4:2.

85. min - Zakončenia Özila Sifakis na dvakrát chytá.

85. min - Brejk Grékov, Samarasa ale ukážkovým sklzom zastavil Hummels.

83. min - Fotakisovu strelu z 19 m pohodlne chytá Neuer.

81. min - Özil sa pekne dostal až k zakončeniu, to brankár Sifakis vyrazil, Gómez sa dostal k dorážke, ale gól nedal.

80. min - Klose končí, na jeho miesto Gómez. Schádza aj Reus a do hry sa na záver duelu dostal Götze.

79. min - Samarasov nepresný pokus.

76. min - S. Papastathopoulos fauloval Özila a vidí žltú kartu.

74. min - Özilova ukážková ulička na Kloseho, jeho strelu ešte vyrazil Sifakis, lopta sa však dostala k Reisovi a ten pred poloprázdnou bránou od brvna zvýšil na 4:1.

72. min - Posledná zmena v gréckom tíme, Liberopoulos nahradil Makosa.

69. min - Rýchla akcia Nemecka, Müller sa nepresadil, ešte zakončenie Kloseho, Sifakis výborne zasiahol. Nemci majú možnosť rohového kopu.

68. min - Po rohu Özila presná hlavička Kloseho a tretí gól favorita - 3:1.

67. min - Löw strieda, do hry Müller, schádza Schürrle.

66. min - Grécky roh, lopta skončila po hlavičke Papadopoulosa nad.

64. min - Chyba Gríkov v strede poľa, Reus dostal loptu doprava do 16-ky, v dobrej príležitosti ale váhala so zakončením.

63. min - Ofenzívna akcia Grécka, Gekasa sa pekne uvoľnil, zo 16 metrov však prestrelil.

Foto - SITA/AP

61. min - Kombinácia Nemcov, J. Boateng poslal loptu do pokutového územia, Klose na §u nedosiahol, dostala sa však ku Khedirovi, ktorý z voleja parádne trafil - 2:1.

60. min - Kombinačná akcia Nemecka, Schürrle nemieril presne.

55. min - Veľká hrúbka pri rozohrávke Nemecka, Grékom vyšiel brejk, Salpingidis našiel v 5-ke Samarasa a ten vyrovnal - 1:1.

53. min - Na opačnej strane dostal Klose loptu na hranicu 16-ky, ale prihrávkou už nenašiel Schürrleho.

53. min - Brejk Grécka, Gekas pätičkou na Samarasa, Nemci si poradili.

52. min - Sifakisova chyba v rozohrávke, Nemci ju nevyužili.

51. min - Niekoľko nepresností na oboch stranách.

48. min - Klose prešiel sprava do 16-ky Grécka, Nemci majú roh.

46. min - Začal sa II. polčas.

46. min - Dvojnásobné striedanie Santosa, Fotakis nahradil Tzavellasa, Gekas Ninisa.

45.+2 min - Schürrle sa uvoľnil na ľavej strane, jeho nebezpečná strela trafila bočnú sieť.

45.+1 min - Klose na 16-ke nespracoval.

44. min - Schürrleho strela z ľavej hranice 16-ky, Torosidis tečoval na roh.

39. min - Lahm sa dostal na 16-ku k zakončeniu a prudkou strelou zo 17 metrov trafil ľavý roh gréckej brány - 1:0.

36. min - Özilova akcia, prihral za seba na 16-ku na Khediru, jeho strelu Sifakis vyrazil, Nemci zahrávajú rohový kop.

33. min - Schürrle netrafil bránu.

XXX - Gréci aj naďalej pozorne bránia a keď sa Nemcom podarí cez obranu prejsť, je tu spoľahlivý gólman Sifakis.

27. min - Prihrávka za obranu, Neuer výborne zareagoval a loptu pred Salpingidisom odkopol do autu.

25. min - Ďalšia akcia Nemecka, Khedira doprava na Reusa, ten z prvej v šanci minul.

24. min - Reusov pas do 5-ky, na Kloseho bola prihrávka o čosi dlhšia.

22. min - Veľká šanca Nemcov. Po ukážkovej akcii na jeden dotyk sa dostal do 100% šance Özil, ale priamo pred Sifakisom trafil len nohy gréckeho brankára.

16. min - Khedira si po súboji s Torosidisom pýtal penaltu. Rozhodca Skomina situáciu pustil.

12. min - Na opačnej strane Reus minul.

11. min - Zaváhanie nemeckej obrany, Katsuranis sa dostal do nebezpečného brejku, ale zaváhal a bol zblokovaný.

9. min - Salpingidis sa na 16-ke k lopte napokon nedostal, Neuer bez problémov chytá.

XXX - Nemci sú aktívni, majú lepší pohyb a nebezpečne kombinujú. Gréci sa podľa očakávania snažia zahusťovať priestor pred vlastnou bránou.

5. min - Schürrle pri zakončení zasiahol gólmana súpera Sifakisa, ten je ošetrovaný.

4. min - Ďalšia rýchla kombinácia Löwovho tímu, Schürrle dostal loptu do brány, gól však pre ofsajd neplatí.

2. min - Rýchly brejk Nemecka, Reus odcentroval do 16-ky, ale Klose v dobrej pozícii dostal loptu príliš na päty.

2. min - Klose dostal loptu do 16-ky, nepresadil sa.

1. min - Zápas sa začal.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Nemci porazili Grécko 4:2. Sú v semifinále