AKTUALIZOVANÉ 20.18

Lacko a Čepelová sú v 2. kole Wimbledonu

Slovenský tenista Karol Beck neuspel v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone, naopak jeho krajan Lukáš Lacko a Čepelová áno. Zápas Cibulkovej preložili na stredu.

Karol Beck(Zdroj: SITA/AP)

WIMBLEDON. Zverenec trénera Jána Krošláka prehral na tráve All England Clubu s Američanom Jessiem Levineom v štyroch setoch 4:6, 7:6 (6), 3:6 a 2:6. Jeho maximom na treťom podujatí veľkej štvorky zostáva 3. kolo z vlaňajška a z roku 2004.

V zápase medzi Beckom a Levineom sa chlieb lámal v ôsmom geme tretieho setu, keď slovenský hráč za stavu 3:4 stratil vlastné podanie.

Američan následne potvrdil brejk, ujal sa vedenia 2:1 na sety a definitívne zlomil odpor Becka. Vo štvrtom dejstve si Levine po dvoch brejkoch vybudoval náskok 4:1 a zápas už dotiahol do úspešného konca. Za stavu 5:2 premenil pri vlastnom podaní v poradí druhý mečbal.

Beck po skončení duelu priznal, že Levine zvíťazil zaslúžene. "Súper bol lepší. Počas celého zápasu som si nevedel poradiť s jeho hrou a najmä s jeho vynikajúcim servisom. Levine odohral výborný zápas a zaslúžene postúpil do 2. kola," povedal pre TASR finalista trávnatého challengeru v Nottinghame.

Lacko postúpil do 2. kola dvojhry po triumfe nad Ungurom

Lukáš Lacko sa suverénnym spôsobom prebojoval do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone.

Zverenec trénera Mateja Liptáka zdolal na úvod Rumuna Adriana Ungura v troch setoch 7:6 (4), 6:1 a 6:3. Jeho súperom v 2. kole na trávnatých dvorcoch All England Clubu bude víťaz duelu medzi Švajčiarom Stanislasom Wawrinkom a Rakúšanom Jürgenom Melzerom.

Najlepší slovenský singlista má vo Wimbledone už istú prémiu 23.125 libier a 45 bodov do svetového rebríčka ATP Entry pre nasadzovanie.

V prvom sete duelu medzi Lackom a Ungurom si obaja hráči držali podanie až do stavu 4:4. V deviatom geme slovenský daviscupový reprezentant súpera brejkol, no Rumun hneď vzápätí kontroval a tak prišiel na rad tajbrejk. V skrátenej hre sa presadil Lacko, dostal sa na koňa a v druhom sete dovolil uhrať Ungurovi iba jediný gem.

Hneď na začiatku tretieho dejstva sa Lacko po rýchlom brejku ujal vedenia 3:1 a zápas už dotiahol do úspešného konca. Vzájomnú bilanciu s Ungurom tak upravil na 3:0. V roku 2009 nad Rumunom zvíťazil na challengeri Slovak Open v bratislavskom NTC, v roku 2008 ho zdolal na antuke v Aténach.

Lukáš LACKO (SR) - Adrian Ungur (Rum.) 7:6 (4), 6:1, 6:3

Zelenay prehral v 1. kole štvorhry

Slovenský tenista Igor Zelenay a Nemec Andre Begemann prehrali v zápase 1. kola štvorhry so štrnástkami "pavúka", americko-britskou dvojicou Eric Butorac, Jamie Murray, za 190 minút 6:7 (5), 6:7 (3), 6:4, 6:7 (4).

Stretnutie v pondelok prerušili pre tmu za stavu 2:2 v treťom sete. Zelenay a Begemann sa dostali do hlavnej deblovej súťaže z dvojkolovej kvalifikácie.

Eric Butorac, Jamie Murray (USA/V. Brit-14) - Andre Begemann, Igor Zelenay (Nem./SR) 7:6 (5), 7:6 (3), 4:6, 7:6 (4)

zápas trval 190 minút - v pondelok nol pre tmu za stavu 2:2 v treťom sete prerušený

Debutantka Čepelová postúpila

Slovenskej tenistke Jane Čepelovej vyšiel debut v hlavnej súťaži na grandslamovom turnaji. V 1. kole si v pozícii kvalifikantky poradila s Francúzkou Kristinou Mladenovičovou v troch setoch 6:3, 3:6 a 6:1.

V 2. kole na tráve All England Clubu nastúpi proti skúsenej Španielke Anabel Medinovej Garriguesovej. Na treťom podujatí veľkej štvorky má už istú prémiu 23.125 libier a 100 bodov do svetového rebríčka WTA.

Čepelová mala v dueli proti Mladenovičovej raketový nástup, keď vo štvrtom geme prelomila podanie bývalej juniorskej svetovej jednotky a po potvrdení brejku si vybudovala náskok 4:1.

Za stavu 5:2 síce nepremenila pri podaní súperky tri setbaly, no v deviatom geme spečatila zisk úvodného dejstva čistou hrou. Druhý set bol v réžii Mladenovičovej, ktorá zlepšila podanie i returny, no v rozhodujúcom dejstve však mala opäť navrch Čepelová, ktorá dovolila uhrať Francúzke iba jediný gem.

Talentovaná Slovenka upravila vzájomnú bilanciu s Mladenovičovou na 2:0, v tomto roku ju zdolala aj v kvalifikácii turnaja ITF v americkom Osprey.

Jana ČEPELOVÁ (SR) - Kristina Mladenovičová (Fr.) 6:3, 3:6, 6:1

Zápas medzi Cibulkovou a Zakopalovou preložili na stredu

Zápas 1. kola wimbledonskej dvojhry medzi slovenskou tenistkou Dominikou Cibulkovou a Češkou Klárou Zakopalovou presunuli na stredu.

Dôvodom bol príliš nabitý utorňajší program na dvorcoch All England Clubu, svoju úlohu pri tom zohrala aj poobedňajšia dažďová prestávka.