Cibulková zakopla v 1. kole. Klesne v rebríčku

Dohrávka Erraniová – Vandeweghová vo Wimbledone trvala iba sedem sekúnd.

Dominika Cibulková nezopakuje vo Wimbledone štvrťfinále z minulého ročníka.(Zdroj: TASR)

Agentúrne spravodajstvo sme nahradili autorským článkom SME o 23.53.

BRATISLAVA. Kto by to pred začiatkom Wimbledonu povedal? Zo štvorice slovenských tenistiek v hlavnej súťaži: Dominika Cibulková (13. vo WTA), Daniela Hantuchová (29.), Magdaléna Rybáriková (122.) a Jana Čepelová (178.) sa do druhého kola prebojovala len 19-ročná kvalifikantka Čepelová.

Vo včerajšom zápase Cibulková nečakane zakopla s Klárou Zakopalovou (31.), českej tridsiatničke podľahla 4:6, 1:6. Je to najhorší výsledok Cibulkovej vo Wimbledone od roku 2008, keď pri svojej premiére takisto vypadla v 1. kole. Z trinásteho miesta klesne v rebríčku WTA.

Aj program tretieho dňa sčasti narušil dážď, hralo sa len pod strechou na centrálnom kurte.

Nedostala sa do rytmu

Cibulková vlani v osemfinále zdolala svetovú jednotku Wozniackú z Dánska, zahrala si vo štvrťfinále. Teraz strávila na kurte v All England Clube iba 66 minút. V prvom sete nastal zlomový moment za stavu 3:3, v druhom prehrávala slovenská tenistka už 0:5, keď získala jediný gem. Cibulková je známa svojou nátlakovou hrou, no včera zaostávala za súperkou vo víťazných úderoch 8:21.

„Určite som mala na prvé kolo jeden z najťažších žrebov, ale nechcem vyplakávať,“ povedala Dominika pre agentúru SITA.

„Klobúk dolu pred Zakopalovej výkonom, zahrala výborne, počínala si absolútne bezchybne. Moja hra jej veľmi sedí. Ja som dnes bola akási tuhá a nervózna, nedokázala som sa koncentrovať, myšlienky mi stále behali hore­dolu. Nedostala som sa do rytmu. Stále som vnútorne riešila, čo som urobila zle, a súperka mi nedala žiadnu šancu vrátiť sa do zápasu. Bolo to frustrujúce o to viac, že na tréningoch sa mi hralo dobre.“

Blesková dohrávka

Včera rozohral svoj zápas 2. kola Martin Kližan so Srbom Troickým, za stavu 4:6, 6:4 a 6:5 z pohľadu slovenského tenistu duel pre dážď prerušili. Kližan dotiahol tretí set na víťazných 7:5, ale posledné dva prehral a vypadol.

Raritou bola dohrávka 1. kola Erraniová (Tal.) - Vandeweghová (USA), ktorý prerušili pre dážď za stavu 6:1, 5:3, pričom Talianka mala mečbal pri podaní súperky. Dohrávka nakoniec trvala iba 7 sekúnd, Američanka urobila dvojchybu. Erraniová dokončila víťazné stretnutie bez toho, aby sa dotkla loptičky.

1. kolo:

Tamira Paszeková (Rak.) - Caroline Wozniacka (Dán.-7) 5:7, 7:6 (4), 6:4 - v utorok prerušené za stavu 2:2 v prvom sete

Sara Erraniová (Tal.-10) - CoCo Vandeweghová (USA) 6:1, 6:3 - v utorok prerušené za stavu 6:1, 5:3 a výhoda Erraniová na príjme

Ana Ivanovičová (Srb.-14) - María José Martínezová-Sánchezová (Šp.) 6:3, 3:6, 6:3

Julia Görgesová (Nem.-22) - Šahar Peerová (Izr.) 6:2, 6:2 - v utorok prerušené za stavu 6:2, 2:1, podávala Peerová

Kateryna Bondarenková (Ukr.) - Kimiko Dateová-Krummová (Jap.) 5:7, 6:3, 6:3

Alizé Cornetová (Fr.) - Nina Bratčikovová (Rus.) 6:0, 7:6 (1) - v utorok prerušené za stavu 6:0, 5:5 a 15:0 pri podaní Cornetovej

Oľga Govorcovová (Biel.) - Annika Becková (Nem.) 6:3, 3:6, 6:3

Anastasia Jakimovová (Biel.) - Mandy Minellová (Lux.) 4:6, 6:3, 6:3 - v utorok prerušené za stavu 3:3 a výhoda pri podaní Jakimovovej

2. kolo:

Maria Šarapovová (Rus.-1) - Cvetana Pironkovová (Bul.) 7:6 (3), 3:1 - prerušené pre tmu, podávať bude Šarapovová, ktorá odvrátila 5 setbalov

Maria Kirilenková (Rus.-17) - Lourdes Domínguezová-Linová (Šp.) 6:1, 6:2

Naďa Petrovová (Rus.-20) - Tímea Babosová (Maď.) 6:4, 5:5 - prerušené pre tmu, podávať bude Babosová

Sloane Stephensová (USA) - Petra Cetkovská (ČR-23) 7:6 (6), 4:6, 6:3