AKTUALIZOVANÉ 21:17

Azarenková prekvapenie nepripustila, Čepelovú zdolala 6:3, 6:3

Čepelová dosiahla pri debute na grandslamovom turnaji životný úspech v seniorskej kategórii.

Jana Čepelová.(Zdroj: SITA/AP)

WIMBLEDON. Slovenská tenistka Jana Čepelová (178. v rebríčku WTA) neuspela v 3. kole dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone.

V pozícii kvalifikantky prehrala na tráve All England Clubu s favorizovanou nasadenou dvojkou Bieloruskou Victoriou Azarenkovou dôstojne 3:6 a 3:6.

Čepelová podala sympatický bojovný výkon a za kvalitné údery si od divákov viackrát vyslúžila veľký potlesk, v rozhodujúcich momentoch sa však predsa len prejavili väčšie skúsenosti bývalej svetovej jednotky.

Čepelová: Atmosféra bola fantastická

Čepelová bola napriek prehre s Azarenkovou s prevedeným výkonom spokojná.

"Bol to celkom dobrý tenis, dalo sa na to pozerať. Škoda úvodu druhého setu, keď som mala dve šance odskočiť súperke na 3:1, brejkbaly som však nevyužila. Pred zápasom som nebola vôbec nervózna. Išla som na kurt s tým, že nemám čo stratiť, môžem hrať uvoľnene a snažiť sa prekvapiť. Atmosféra v hľadisku bola dnes fantastická. Som rada, že mi ľudia po pekných úderoch zatlieskali," povedala Čepelová.

Slovenská tenistka vyslovila s tohtoročným Wimbledonom veľkú spokojnosť. "Prežila som na tomto turnaji nádherné dva týždne. Každé jedno víťazstvo si veľmi cením, zrejme najviac triumf nad Medinovou Garriguesovou v zápase, v ktorom som v druhom sete otočila z 2:5. Už sa teším na ďalšie Wimbledony. Som rada, že vďaka úspešnému grandslamovému debutu si výrazne polepším v rebríčku. V posledných mesiacoch som trochu zmenila moju hru. Snažím sa hrať odvážnejšie a aktívnejšie, viac útočím z forhendu. Prináša to ovocie," dodala Čepelová.

Životný úspech

Čepelová dosiahla pri debute v hlavnej súťaži na podujatí veľkej štvorky životný úspech v seniorskej kategórii. Zverenka trénera Petra Hubera vyhrala na tohtoročnom Wimbledone vrátane kvalifikácie päť zápasov.

V 1. kole hlavného pavúka vyradila bývalú juniorskú svetovú jednotku Francúzku Kristinu Mladenovičovú, v 2. kole nasadenú dvadsaťšestku Španielku Anabel Medinovú Garriguesovú, hoci v druhom sete prehrávala už 2:5.

Čepelová si z Wimbledonu odnáša prémiu 38.875 libier a 160 bodov do svetového rebríčka WTA. Po skončení tretieho grandslamového turnaja roka bude figurovať najvyššie v kariére.

V osemfinále nastúpi Azarenková proti Srbke Ane Ivanovičovej.

Nedarilo sa ani ďalším Slovenkám. Dominika Cibulková s Danielou Hantuchovou neuspeli v 2. kole štvorhry a českému páru Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká podľahli v dvoch setoch 2:6 a 4:6.

Janette Husárová a Španiel Marc López prehrali v sobotňajšom zápase 1. kola miešanej štvorhry s takisto nenasadenými Rakúšanmi Tamirou Paszekovou a Julianom Knowlem za 51 minút 1:6, 2:6.

Victoria Azarenková (2-Biel.) - Jana ČEPELOVÁ (SR) 6:3, 6:3

Čepelová sa nezľakla súperky zvučného mena a hneď prvé podanie Azarenkovej vrátila na druhú stranu dvorca skvelým víťazným returnom.

Šampiónka Australian Open sa po brejku v treťom geme síce ujala vedenia 3:1, no Čepelová nezložila zbrane a vyrovnala na 3:3, keď predviedla viacero ukážkových bekhendových obhodení.

Azarenková v ďalších minútach zvýšila agresivitu na podaní i na returne, zrýchlila hru a vďaka šnúre troch gemov získala prvý set vo svoj prospech.

Aj na začiatku druhého dejstva kládla Čepelová Azarenkovej tuhý odpor. Dokázala vyhrávať dlhšie výmeny od základnej čiary a v "maratónskom" štvrtom geme mala k dispozícii tri brejkbaly, Azarenková však vyrovnala na 2:2.

V piatom geme dokázala Čepelová otočiť z 0:40 a podržať si podanie, za stavu 3:3 však stratila servis a Azarenková už dotiahla zápas do úspešného konca. Za stavu 5:3 premenila Bieloruska pri podaní Čepelovej hneď prvý mečbal.

Dvojhra žien - 3. kolo:

Viktoria Azarenková (Biel.-2) - Jana Čepelová (SR) 6:3, 6:3

Petra Kvitová (ČR-4) - Varvara Lepčenková (USA) 6:1, 6:0

Serena Williamsová (USA-6) - Ťie Čeng (Čína-25) 6:7 (5), 6:2, 9:7

Jaroslava Švedovová (Kaz.) - Sara Erraniová (Tal.-10) 6:0, 6:4

Ana Ivanovičová (Srb.-14) - Julia Görgesová (Nem.-22) 3:6, 6:3, 6:4

Roberta Vinciová (Tal.-21) - Mirjana Lučičová (Chor.) 7:6 (4), 7:6 (3)

Francesca Schiavoneová (Tal.-24) - Klára Zakopalová (ČR) 6:0, 6:4

Tamira Paszeková (Rak.) - Yanina Wickmayerová (Belg.) 2:6, 7:6 (4), 7:5

Dvojice v osemfinálovom 4. kole dvojhry žien (zhora podľa "pavúka"):

Maria Šarapovová (Rus.-1) - Sabine Lisická (Nem.-15)

Kim Clijstersová (Belg.) - Angelique Kerberová (Nem.-8)

Agnieszka Radwanská (Poľ.-3) - Camila Giorgiová (Tal.)

Maria Kirilenková (Rus.-17) - Šuaj Pcheng (Čína-30)

Serena Williamsová (USA-6) - Jaroslava Švedovová (Kaz.)

Francesca Schiavoneová (Tal.-24) - Petra Kvitová (ČR-4)

Tamira Paszeková (Rak.) - Roberta Vinciová (Tal.-21)

Ana Ivanovičová (Srb.-14) - Viktoria Azarenková (Biel.-2)

Štvorhra žien - 2. kolo:

Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká (ČR) - Dominika CIBULKOVÁ, Daniela HANTUCHOVÁ (SR) 6:2, 6:4

Miešaná štvorhra - 1. kolo:

Tamira Paszeková, Julian Knowle (Rak.) - Janette Husárová, Marc López (SR/Šp.) 6:1, 6:2 za 51 minút (23, 28)