V Nemecku vyhral Pedrosa, Stoner spadol

TASR|8. júl 2012 o 16:37

Španiel Dani Pedrosa sa stal víťazom nedeľňajšej Veľkej ceny Nemecka cestných motocyklov v rámci seriálu MS v triede Moto GP.

HOHENSTEIN.

Pre Pedrosu to bol na okruhu v Sachsenringu prvý triumf v prebiehajúcej sezóne, preteky nedokončil obhajca titulu Austrálčan Casey Stoner, ktorý v záverečnom kole spadol.

Na druhom mieste skončil Pedrosov krajan a líder priebežného poradia Jorge Lorenzo, tretie miesto si vybojoval Talian Andrea Dovizioso.

Výsledky VC Nemecka - Moto GP (30 kôl, 1 kolo 3671 km, spolu 110,13 km):

1. Dani Pedrosa (Šp./Honda) 41:28,396 min, 2. Jorge Lorenzo (Šp./Yamaha) +14,996 s, 3. Andrea Dovizioso (Tal./Yamaha) +20,669, 4. Ben Spies (USA/Yamaha) + 20,740, 5. Stefan Bradl (Nem./Honda) + 27,893, 6. Valentino Rossi (Tal./Ducati) + 28,050