Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Tenis: Clement postúpil do finále Australian Open

Melbourne 26. januára (TASR) - Z piatkového čisto francúzskeho semifinále úvodného grandslamového turnaja roka Australian Open postúpil do finále proti obhajcovi minuloročného prvenstva americkému tenistovi Andre Agassimu pätnásty nasadený Arnaud Clement,

ktorý nad svojím priateľom a partnerom zo štvorhry šestnástym nasadeným Sebastienom Grosjeanom zvíťazil za 4:08 h v päťsetovej bitke 5:7, 2:6, 7:6 (4), 7:5, 6:2.

Clement sa stal druhým Francúzom, ktorý sa kvalifikoval do finále Australian Open, naposledy sa to podarilo jednému zo štyroch legendárnych tenisových mušketierov Jean Borotrovi ešte v roku 1928. Posledným Francúzom, ktorý vyhral grandslamový titul vôbec, bol Yannick Noah, ktorý zvíťazil vo finále Rolland Garros v roku 1983.

Grosjean mal síce v úvodnom dejstve výborný nástup, viedol 2:0, no nakoniec získal set až po 57 minútach v pomere 7:5. Druhé dejstvo dokázal 22-ročný Grosjean po brejkoch v prvej a štvrtej hre získať za 33 minút hladko v pomere 6:2, pričom viedol už 4:0 a set ukončil perfektným esom. V treťom sete sa podarilo 23-ročnému Clementovi za 67 minút vyhrať v tajbrejku (7:4). Clement pokračoval v zlepšenej hre aj vo štvrtom dejstve, svojho súpera brejkol hneď v úvodnej hre a v nasledujúcej svoj brejk potvrdil. Grosjean sa tromi hrami po sebe dostal do vedenia, ale v 11. hre nevyužil výhodu podania a Clement za 55 minút získal set v pomere 7:5. V rozhodujúcom piatom dejstve sa podarilo Clementovi prelomiť podanie súpera v tretej hre, v nasledujúcej svoj brejk potvrdil a dostal sa do vedenia 3:1. Deprimovaný Grosjean prehral svoje podanie taktiež v piatej hre a Clement čistou hrou v nasledujúcej zvýšil svoj náskok na 5:1. V ôsmej hre podával Clement, prehrával 15:40, vyrovnal a šiestym využitým mečbalom získal set v pomere 6:2 Výsledok:

dvojhra - muži - semifinále: Arnaud Clement (15-Fran.) - Sebastien Grosjean (16-Fran.) 5:7, 2:6, 7:6 (4), 7:5, 6:2.