Červenák prehral v Stuttgare vo štvrťfinále

TASR|13. júl 2012 o 14:44

Slovenský tenista Pavol Červenák prehral v piatkovom štvrťfinále turnaja ATP v nemeckom Stuttgarte (dotácia 410.175 eur, antuka) s druhým nasadeným Argentínčanom Juanom Monacom v dvoch setoch 1:6, 5:7.

STUTTGART.

Favorit stretnutia na začiatku predvádzal sebavedomý tenis a slovenský kvalifikant mal v prvom sete obrovské problémy s udržaním servisu. Stretnutie prerušili pre dážď za stavu 3:0 pre Argentínčana, po pauze utiekol Monaco dvoma brejkmi na 4:0 a naďalej hral bezchybný tenis.

Červenák privodil minizvrat v piatej hre, keď mu nevydareným kraťasom daroval súper podanie, no osemfinálový premožiteľ Tommyho Haasa potom aj tretíkrát jasne stratil podanie a Monaco už set dopodával do víťazného konca.

Prvú hru v zápase pri vlastnom servise získal Červenák až v úvode druhého setu a oproti prvej sade začal hrať variabilnejšie a menej kazil. V následnom geme si vypracoval náskok 40:0, no využil až v poradí štvrtý brejkbal po zhode a ujal sa vedenia 2:0. Po hladkej hre na 3:0 sa mu podarilo získať súperovo podanie aj tretíkrát v zápase. Scenár z prvého setu sa dokonale zopakoval, len v opačnom garde - Monaco pri 0:4 prelomil Červenákov servis, Slovák kontroval rebrejkom a viedol 5:1.

Ani toto mu však nestačilo na zisk aspoň jedného setu, Juhoameričan ho od tej chvíle znovu zatlačil do defenzívy a koncentrovanou hrou otočil na 6:5 a pri vlastnom podaní zavŕšil svoj postup medzi nejlepšiu štvorku.

Dvadsaťpäťročný Červenák tak zopakoval štvrťfinálovú účasť v Stuttgarte z minulého roka, z Nemecka si odniesol šek na 10.515 dolárov a do rebríčka si pripísal 45 bodov. V jeho novom vydaní bude na najvyššom mieste v kariére, keď z 206. miesta poskočí aspoň o 20 miest. Jeho doterajším maximom bolo 198. miesto z decembra minulého roka.