OH Londýn 2012 - Kedy bojujú Slováci

Pozrite si, kedy bude v Londýne bojovať o medaily 46 slovenských športovcov.

Slovensko vyšle na Hry XXX. olympiády do Londýna (27. júla - 12. augusta) najmenšiu výpravu v ére samostatnosti. Reprezentovať ho bude 46 športovcov.

Atletika

kabelka.png

Michal Kabelka

(výška - 5. 8. 12:00 kval., 7. 8. 20:05)
Narodený: 4. februára 1985, Lučenec
Disciplína: skok do výšky
Sezónne maximum: 224 cm
Doterajšie olympiády: nováčik

lomnicky.jpg

Marcel Lomnický

(kladivo - 3. 8. 11:25 kval., 5. 8. 20:35)
Narodený: 6. júla 1987, Nitra
Disciplína: hod kladivom
Sezónne maximum: 77,43 m
Doterajšie olympiády: nováčik
kucmin_vpravo.jpg

Anton Kučmín

(chôdza na 20 km - 4. 8. 18:00)
Narodený: 7. júna 1984, Ilava
Disciplína: chôdza 20 km
Sezónne maximum: -
Doterajšie olympiády: nováčik

toth2.jpg

Matej Tóth

(chôdza na 50 km - 11. 8. 10:00)
Narodený: 10. februára 1983, Nitra
Disciplína: chôdza 50 km
Sezónne maximum: -
Doterajšie olympiády: 2004 – 32. miesto (20 km), 2008 – 26. miesto (20 km)


batovsky.jpg

Miloš Bátovský

(chôdza na 50 km - 11. 8. 10:00)

Narodený: 26. mája 1979, Krupina
Disciplína: chôdza 50 km
Sezónne maximum: -
Doterajšie olympiády: 2004 – 18. miesto, 2008 – 35. miesto

klocova.jpg

Lucia Klocová

(800 m - 8. 8. 11:00 rozb., 9. 8. 20:20 semi., 11 .8. 10:00 a 1500 m - 6. 8. 12:45 rozb., 8. 8. 11:00 semi., 10.8. 20:00)

Narodená: 20. novembra 1983, Martin
Disciplína: beh na 800 m/ 1 500 m
Sezónne maximum: 1:58:51/4:07,99
Doterajšie olympiády: 2004 – 19. miesto (800 m), 2008 – 11. miesto (800 m)

beresova2.jpg

Katarína Berešová

(maratón - 5. 8. 12:00)

Narodená: 10. októbra 1987, Trebišov
Disciplína: maratón
Sezónne maximum: 2:41:31 h
Doterajšie olympiády: nováčik

veldakova jana.jpg

Jana Velďáková

(diaľka - 7. 8. 20:05 kval., 8. 8. 11:00)
Narodená: 3. júna 1981, Rožňava
Disciplína: skok do diaľky
Sezónne maximum: 664 cm
Doterajšie olympiády: 2008 – nepostúpila do finále
veldakova dana.jpg

Dana Velďáková

(trojskok - 3. 8. 11:25 kval., 5. 8. 20:35)

Narodená: 3. júna 1981, Rožňava
Disciplína: trojskok
Sezónne maximum: 14,36 m
Doterajšie olympiády: 2008 – nepostúpila do finále

hrasnova2.jpg

Martina Hrašnová

(kladivo - 8. 8. 11:00 kval., 10. 8. 20:00)

Narodená: 21. marca 1983, Bratislava
Disciplína: hod kladivom
Sezónne maximum: 73,34 m
Doterajšie olympiády: 2008 – 8. miesto

czakova2.jpg

Mária Czaková

(chôdza na 20 km - 11. 8. 10:00)

Narodená: 2. októbra 1988, Nitra
Disciplína: chôdza na 20 km
Sezónne maximum: 1:37:41 h
Doterajšie olympiády: nováčik

Kanoistika

rýchlostná:

vlcek.jpg

Erik Vlček

(K2 1000 m - 6. 8. 10:30 kval., 8. 8. 10:30, K4 1000 m - 7. 8. 10:30 kval., 9. 8. 10:30)
Narodený: 29. decembra 1981, Komárno
Disciplíny: K2 1000 m a K4 1000 m
Svetové úspechy: Sedemnásobný majster sveta a desaťnásobný majster Európy
Doterajšie olympiády: 2000 – 4. miesto, 2004 – bronz, 2008 – striebro (všetky štarty K4)
gelle2.jpg

Peter Gelle

(K2 1000 m - 6. 8. 10:30 kval., 8. 8. 10:30, K4 1000 m - 7. 8. 10:30 kval., 9. 8. 10:30)

Narodený: 24. augusta 1984, Nové Zámky
Disciplíny: K2 1000 m a K4 1000 m
Svetové úspechy: majster sveta v K2
Doterajšie olympiády: nováčik

jankovec.jpg

Martin Jankovec

(K4 1000 m - 7. 8. 10:30 kval., 9. 8. 10:30)

Narodený: 25. augusta 1987, Trenčín
Disciplína: K4 1000 m
Doterajšie olympiády: nováčik

tarr.jpg

Juraj Tarr

(K4 1000 m - 7. 8. 10:30 kval., 9. 8. 10:30)

Narodený: 18. februára 1979, Komárno
Disciplína: K4 1000 m
Svetové úspechy: olympijský medailista a majster sveta (K4)
Doterajšie olympiády: 2000 – 4. miesto, 2008 – striebro

krajcovic2.jpg

Marek Krajčovič

(K1 1000 m - 6. 8. 10:30 kval., 8. 8. 10:30)

Narodený: 3. augusta. 1992, Bratislava
Disciplína: K1 1000 m
Úspechy: Disciplína K4 1000m 3. miesto ME juniorov 2010, 3. miesto ME U 23 2011, 3. miesto ME U 23 2012
Doterajšie olympiády: nováčik

hagara.jpg

Ľubomír Hagara

(C1 200 m - 10. 8. 10:50 kval., 11. 8. 10:30)

Narodený: 14. januára 1981, Bojnice
Disciplína: C1 200 m
Doterajšie olympiády: nováčik

kmetova.jpg

Ivana Kmeťová

(K2 500 m - 7. 8. 10:20 kval., 9. 8. 10:30, K1 200 m - 10. 8. 10:50 kval., 11. 8. 10:30)

Narodená: 30. januára 1985, Bojnice
Disciplína: K2 500 m
Svetové úspechy: trojnásobná medailistka z MS
Doterajšie olympiády: 2008 – nepostúpila do finále

kohlova.jpg

Martina Kohlová

(K2 500 m - 7. 8. 10:20 kval., 9. 8. 10:30)

Narodená: 16. novembra 1984, Bratislava
Disciplína: K2 500 m
Svetové úspechy: trojnásobná medailistka z MS
Doterajšie olympiády: 2008 – nepostúpila do finále

vodný slalom:

martikan2.jpg

Michal Martikán

(C1 - 29. 7. 14:30 kval., 31. 7. 14:30)

Narodený: 18. mája 1979, Liptovský Mikuláš
Disciplína: C1
Svetové úspechy: dvojnásobný olympijský víťaz a štvornásobný majster sveta Doterajšie olympiády: 1996 – zlato, 2000 – striebro, 2004 – striebro, 2008 – zlato

hochschorner peter1.jpg

Peter Hochschorner

(C2 - 30. 7. 14:30 kval., 2. 8. 14:30)
Narodený: 7. septembra 1979, Bratislava
Disciplína: C2
Svetové úspechy: trojnásobný olympijský víťaz a päťnásobný majster sveta
Doterajšie olympiády: 2000 – zlato, 2004 – zlato, 2008 – zlato
hochschorner pavol.jpg

Pavol Hochschorner

(C2 - 30. 7. 14:30 kval., 2. 8. 14:30)
Narodený: 7. septembra 1979, Bratislava
Disciplína: C2
Svetové úspechy: trojnásobný olympijský víťaz a päťnásobný majster sveta
Doterajšie olympiády: 2000 – zlato, 2004 – zlato, 2008 – zlato
dukatova.jpg

Jana Dukátová

(K1 ženy - 30. 7. 15:15 kval., 2. 8. 14:30)

Narodená: 13. júna 1983, Bratislava
Disciplína: K1
Svetové úspechy: majsterka sveta a majsterka Európy
Doterajšie olympiády: nováčik

Športová streľba

gonci2.jpg

Jozef Gönci

(vzduchová puška 60 - 30. 7. 10:00, ĽM 60 - 3. 8. 13:00, ĽM 3x40 - 6. 8. 14:45)

Narodený: 18. marca 1974, Košice
Disciplíny: vzduchová puška 60, ľubovoľná malokalibrovka 60 a 3 x 40
Svetové úspechy: olympijský medailista, majster sveta a štvornásobný majster Európy
Doterajšie olympiády: 1996 – bronz (ľubovoľná malokalibrovka 60), 5. miesto (ľubovoľná malokalibrovka 3 x 40), 28. miesto (vzduchová puška 60), 2000 – 8. miesto (malokalibrovka 3 x 40), 11. miesto (vzd. puška 60), 2004 – bronz (vzd. puška 60), 4. miesto (malokalibrovka 60), 9. miesto (malokalibrovka 3 x 40), 2008 – 16. miesto (malokalibrovka 60), 30. miesto (malokalibrovka 3 x 40)

kopp.jpg

Pavol Kopp

(VzPi 60 - 28. 7. 13:00, ľubovoľná pištoľ - 5. 8. 10:00)

Narodený: 27. decembra 1978, Kláštor pod Znievom
Disciplíny: vzduchová pištoľ 60, ľubovoľná pištoľ
Doterajšie olympiády: 2008 – 5. miesto (ľub. pištoľ 60), 28. miesto (vzd. Pištoľ 60)

tuzinsky.jpg

Juraj Tužinský

(VzPi 60 - 28. 7. 13:00, ľubovoľná pištoľ - 5. 8. 10:00)

Narodený: 24. augusta 1984, Lučenec
Disciplíny: vzduchová pištoľ 60, ľubovoľná pištoľ
Doterajšie olympiády: nováčik

varga erik.jpg

Erik Varga

(trap - 5. 8. 15:00 kval., 6. 8. 14:45)

Narodený: 9. júna 1976, Šaľa
Disciplína: trap
Doterajšie olympiády: 2008 – 9. miesto

peskova2.jpg

Daniela Pešková

(športová puška 3x20 - 4. 8. 13:45, vzduchová puška 40 - 28. 7. 9:15)

Narodená: 23. apríla 1984, Vištuk
Disciplíny: športová puška 3 x 20, vzduchová puška 40
Svetové úspechy: majsterka sveta
Doterajšie olympiády: nováčik

bartekova.jpg

Danka Barteková

(skeet - 29. 7. 10:00)

Narodená: 19. októbra 1984, Trenčín
Disciplína: skeet
Svetové úspechy: majsterka Európy
Doterajšie olympiády: 2008 – 8. miesto

stefeckova.jpg

Zuzana Štefečeková

(trap - 4. 8. 13:45)

Narodená: 15. januára 1984, Nitra
Disciplína: trap
Svetové úspechy: olympijská medailistka a majsterka sveta
Doterajšie olympiády: 2008 – striebro

Plávanie

smolenova2.jpg

Denisa Smolenová

(100 m mot. - 28. 7. 11:25 rozpl., 29. 7. 20:30, 200 m mot. - 31. 7. 11:25 rozpl., 1. 8. 20:30)

Narodená: 14. februára 1989, Bratislava
Disciplína: 100 m a 200 m motýlik
Sezónne maximum: 100m: 59,14, 200 m: 2:10,70 min
Doterajšie olympiády: 2008 – 31. miesto

klobucnik.jpg

Tomáš Klobučník

(200 m prsia - 31. 7. 11:25 rozpl., 1. 8. 20:30)

Narodený: 21. júna 1990, Topoľčany
Disciplína: 200 m prsia
Sezónne maximum: 2:13,10 min.
Doterajšie olympiády: nováčik

filova1.jpg

Katarína Filová

(100 m v.sp. - 1. 8. 11:00 rozpl., 2. 8. 20:35, 200 m v.sp. - 30. 7. 11:00 rozpl., 31. 7. 20:40)

Narodená: 14. mája 1989, Bratislava
Disciplína: 100 m a 200 m voľný spôsob
Sezónne maximum: 100m: 55,66, 200 m: 2:01,02 min
Doterajšie olympiády: nováčik

syllabova.jpg

Miroslava Syllabová

(50 m v.sp. - 3. 8. 11:00 rozpl., 4. 8. 20:30)

Narodená: 5. septembra 1990, Levice
Disciplína: 50 m voľný spôsob
Sezónne maximum: 25,60
Doterajšie olympiády: nováčik

listopadova.jpg

Katarína Listopadová

(200 m pol. preteky - 30. 7. 11:00 rozpl., 31. 7. 20:40)

Narodená: 23. marca 1993, Bratislava
Disciplína: 200 m polohové preteky
Sezónne maximum: 2:16,42 min.
Doterajšie olympiády: nováčik

Tenis

hantuchova.jpg

Daniela Hantuchová

(1. kolo dvojhry 28. 7. 12:30; štvorhra Cibulková, Hantuchová - 5. 8. 13:00)

Narodená: 23. apríla 1983, Poprad
Disciplína: dvojhra, štvorhra
Svetové úspechy: 5 titulov na turnajoch WTA, 4 grandslamové tituly v miešanej štvorhre
Doterajšie olympiády: 2004 – 2. kolo, 2008 – 2. kolo, štvorhra – 1. kolo

cibulkova.jpg

Dominika Cibulková

(1. kolo dvojhry 28. 7. 12:30, štvorhra Cibulková, Hantuchová - 5. 8. 13:00)

Narodená: 6. mája 1989, Piešťany
Disciplína: dvojhra, štvorhra
Svetové úspechy: 1 titul na turnaji WTA
Doterajšie olympiády: 2008 – 3. kolo

lacko druhy sprava.jpg

Lukáš Lacko

(1. kolo dvojhry 28. 7. 12:30; štvorhra M (Kližan, Lacko), 4. 8. 15:00; dvojhra)
arodený: 3. novembra 1987, Piešťany
Disciplína: dvojhra, štvorhra
Doterajšie olympiády: nováčik
klizan.jpg

Martin Kližan

(1. kolo dvojhry 28. 7. 12:30; štvorhra M (Kližan, Lacko), 4. 8. 15:00; dvojhra)

Narodený: 11. júla 1989, Bratislava
Disciplína: dvojhra, štvorhra
Svetové úspechy: 1 titul na turnaji ATP
Doterajšie olympiády: nováčik

Športová gymnastika

piasecky1.jpg

Samuel Piasecký

(28. 7. 12:00 kval., 7. 8. 15:00)

Narodený: 31. októbra 1984, Košice
Disciplína: bradlá, hrazda
Doterajšie olympiády: nováčik

homolova2.jpg

Mária Homolová

(29. 7. 10:30 kval., 2. 8. 17:30)

Narodená: 29. septembra 1987, Kováčová
Disciplína: viacboj
Doterajšie olympiády: nováčik

Cestná cyklistika

sagan2.jpg

Peter Sagan

(preteky s hromadným štartom - 28. 7. 11:00)

Narodený: 26. januára 1990, Žilina
Svetové úspechy: juniorský majster sveta v cross country 2008, víťaz 3 etáp na Vuelta Espaňa, 3 víťazstvá na Tour de France (do 15. júla)
Doterajšie olympiády: nováčik

Džudo

randl2.jpg

Milan Randl

(do 90 kg - 1. 8. 10:30)

Narodený: 27. apríla 1987, Pezinok
Kategória: do 90 kg
Svetové úspechy:
Doterajšie olympiády: nováčik

Triatlon

varga richard.jpg

Richard Varga

(7. 8. 12:30)

Narodený: 28. januára 1989, Bratislava
Disciplína: olympijský triatlon
Svetové úspechy: majster sveta v akvatlone
Doterajšie olympiády: nováčik

Vzpieranie

tesovic.jpg

Martin Tešovič

(do 105 kg - 6. 8. 16:30)

Narodený: 26. októbra 1974, Bratislava
Disciplína: kategória do 105 kg
Svetové úspechy: majster sveta a majster Európy
Doterajšie olympiády: 1996 – 10. miesto (do 91 kg), 2004 a 2008 nebol klasifikovaný (do 105 kg), 2010 – neklasifikovaný (štvorboby)

Bedminton

fasungova2.jpg

Monika Fašungová

(28. 7. 9:00, 4. 8. 14:30)

Narodená: 9. apríla 1988, Bratislava
Doterajšie olympiády: nováčik

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Nenaleťte pochybným predajcom jazdeniek
  2. K-Classic – značka, ktorá pomáha!
  3. Recept na príjemné ráno od „majstra rozkoší“ Daniela Nekonečného
  4. Odteraz pri volaniach už nemusíte rátať minúty
  5. Ako pracujú horskí záchranári? Tieto veci by ste nemali podceniť
  6. Návod, ako získať maximum pri nákupoch s kreditkou
  7. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami
  8. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade
  9. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku
  10. Volkswagen Golf: Odpoveď na takmer všetky otázky
  1. Modesta Real Estate sprostredkovala pre Emil Frey halu v P3
  2. Recept na príjemné ráno od „majstra rozkoší“ Daniela Nekonečného
  3. K-Classic – značka, ktorá pomáha!
  4. Pred 25 rokmi musela byť jazdenka zo západu
  5. Odteraz pri volaniach už nemusíte rátať minúty
  6. Nenaleťte pochybným predajcom jazdeniek
  7. Cíťte sa v priestore príjemne
  8. Ktorý odšťavovač má najvyššiu výťažnosť?
  9. Ako pracujú horskí záchranári? Tieto veci by ste nemali podceniť
  10. Ako si vybrať wc a umývadlo?
  1. Odteraz pri volaniach už nemusíte rátať minúty 9 783
  2. Volkswagen Golf: Odpoveď na takmer všetky otázky 4 403
  3. Ako pracujú horskí záchranári? Tieto veci by ste nemali podceniť 4 397
  4. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade 4 235
  5. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami 3 902
  6. Návod, ako získať maximum pri nákupoch s kreditkou 3 874
  7. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku 2 798
  8. Vietnam: Krajina, ktorá rozmazná jedlom a uchváti históriou 2 649
  9. I cez prázdniny testujte elektrobicykle 1 828
  10. Nenaleťte pochybným predajcom jazdeniek 1 508

Hlavné správy zo Sme.sk

ŠPORT

Sagan odkazuje fanúšikom: Uvidíme sa v Krakove

Petra Sagana čakajú prvé preteky po Tour de France. Do Poľska ho prídu povzbudiť stovky slovenských fanúšikov.

KOMENTÁRE

Andrássyovci milovali ženy, na Gemeri dodnes žijú ich potomkovia

O Betliari hovorí Július Barczi.

KOMENTÁRE

Fico, Danko a Bugár slabnú. Kto miesto nich zosilnel?

Podľa preferencií by koalícia nezostavila vládu.

TECH

Prečo je rad na ženské záchody dlhší? Vedci ukázali riešenie

Ženy čakajú na toaletu viac ako šesť minút.

Neprehliadnite tiež

Sagan fanúšikom: Uvidíme sa v Krakove

Petra Sagana čakajú prvé preteky po Tour de France. Do Poľska ho prídu povzbudiť stovky slovenských fanúšikov.

Program Okolo Poľska 2017: Etapy, profily

Preteky Okolo Poľska 2017 štartujú v sobotu 29. júla v Krakove. Víťaz bude definitívne známy v piatok 4. augusta.

Na Slovensku neuspeli. Futbalisti Komárna dostanú milióny od Maďarov

Maďarská vláda vyčlenila na podporu futbalových klubov desať miliónov eur. Viac ako polovica peňazí poputuje do Komárna.

Futbalový klub VSS Košice definitívne skončil

Do druhej ligy mužstvo nenastúpi.