Predkolo EL: Trnava vyhrala nad írskym Sligo Rovers 3:1

TASR|19. júl 2012 o 19:10

O víťazstve Spartaka rozhodli už v prvom polčase skúsený Karhan a dvoma gólmi aj mladý Mikovič.

TRNAVA. Futbalisti úradujúceho slovenského vicemajstra Spartaka Trnava zvíťazili vo štvrtkovom prvom zápase 2. predkola Európskej ligy UEFA nad írskym tímom Sligo Rovers 3:1 (3:0).

Zverenci trénera Pavla Hoftycha si pred odvetou, ktorá je na programe vo štvrtok 26. júla o 20.00 SELČ na štadióne Showgrounds, vytvorili dobrú východiskovú pozíciu na postup.

Už v piatok 20. júla na žrebovaní v Nyone spozná Spartak meno súpera, na ktorého narazí v prípade preklenutia írskej prekážky.

Lepšie začali Íri

Pol hodinu pred úvodným výkopom začalo husto pršať, pričom na šmykľavom teréne trpela počas celého zápasu kombinačná hra oboch mužstiev.

Domáci v 14. minúte po aktívnom pressingu donútili súpera k chybe v rozohrávke, lenže Grossova strela mierila iba do stredu brány.

Fanúšikom Spartaka stuhla krv v žilách po situácii zo 17. minúty, keď tečovaná lopta po Cretarovom centri takmer skončila za chrbtom Filipka.

O desať minút neskôr si hostia vypracovali najväčšiu šancu dovtedajšieho priebehu, keď Cretarova krížna strela po kombinácii s Cawleyom tesne minula pravú žrď.

Nenahraditeľný Karhan

Spartakovci sa vinou slabšieho pohybu bez lopty nevedeli dostať do tempa a súper bez väčších problémov situácie v defenzíve ustál, hoci v 31. minúte Gross delovkou z 30 metrov poriadne natiahol brankára Rogersa, ktorý vyrazil na roh.

Až v 38. minúte sa favoritovi podarilo streliť dôležitý prvý gól, keď si na roh Stožického najvyššie vyskočil kapitán Karhan a hlavou nezadržateľne otvoril skóre - 1:0.

Záver prvého polčasu vyznel pre inak solídne hrajúcich hostí katastrofálne, keď inkasovali z kopačky Mikoviča dva zlepené góly.

Mladý útočník "bílích andelov" najskôr z hranice šestnástky prestrelil dvojicu obrancov súpera stojacich na bránkovej čiare a vzápätí už v nadstavenom čase obišiel hosťujúceho brankára a z ostrého uhla poslal loptu do siete - 3:0.

Tvrdý druhý polčas

V 53. minúte sa mohlo Sligo dostať do hry, na šťastie pre Spartak však Cretarovmu pokusu stálo v ceste brvno.

Po zmene strán kúskovali hru zbytočné zákroky hráčov Sliga, ktorých trojgólová sprcha vyviedla z miery. V 64. minúte Ndo šikovne zakrútil loptu zo štandardky a Filipko s námahou vytlačil na roh.

Domáci sa až príliš uspokojili s náskokom a v 68. minúte za ich pasivitu pykali, keď úplne voľný Peers hlavou zblízka znížil - 3:1.

Vzápätí mohla prísť blesková odpoveď, po peknom Pavelkovom predĺžení hlavou však Gašparíkova strela minula žrď.

Domov»Futbal»Európska liga»Predkolo EL: Trnava vyhrala nad írskym Sligo Rovers 3:1