Myjava remizovala so Zlatými Moravcami 2:2

SITA|21. júl 2012 o 18:57

V 2. kole Corgoň ligy remizovali futbalisti Myjavy pri domácej premiére v najvyššej súťaži so Zlatými Moravcami 2:2.

Myjava mala na dosah víťazstvo

Od úvodu mali loptu na svojich kopačkách domáci a už v 3. min mal obrovskú príležitosť Sládek. Domáci štadión sa po prvýkrát radoval v 8. min, keď skóroval najlepší strelec uplynulej sezóny II. ligy Peter Sládek. Domáci boli naďalej aktívni a hostí prakticky nepúšťali do šancí. Výsledkom tlaku bol gól Saba zo 17. min.

Hostia mali prvú príležitosť v 35. min, keď zahrávali roh, odrazenú loptu Bolinha odcentroval na hlavu Hodeka a ten znížil. Hneď o minútu prišla kolmá prihrávka na domáceho Kosíka, no Kuciak vyškriabal strelu na roh.

V druhom polčase sa hral obojstranne svižný futbal, keď sa obidva tímy dostávali do šancí. V 52. min sa v pokutovom území uvoľnil Bernáth a zoči-voči Solničkovi vyrovnal na 2:2.

Myjava sa snažila strhnúť víťazstvo na svoju stranu, po góle volala najmä strela Diana z 25 metrov, ktorá nakoniec skončila tesne nad Kuciakovou bránkou. Oba tímy si do konca duelu vytvorili ešte niekoľko príležitostí, no nakoniec sa rozišli so zmierlivou remízou.

Spartak Myjava - FC ViOn Zlaté Moravce 2:2 (2:1)

Góly: 8. Sládek, 17. Sabo - 35. Hodek, 62. Bernáth, ŽK: 56. Peter Majerník - 23. L. Kováč, 69. Pavlovič, 90. Žilák, 90.+ M. Kuciak, rozhodovali: Chmura - Bednár, Ádám, 1992 divákov

Myjava: Solnička - Duga, Černáček (51. Marček), Štrba, Neoveský - Sabo, Peter Majerník, Peter Ďuriš (57. J. Petráš), Sládek - Šebek, Kosík (69. Dian)

Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda, Pavlovič, Pavol Majerník, Chren - Žilák, L. Kováč (46. Bernáth), Obročník, Orávik (64. Candrák) - Hodek, Bolinha (85. Škvarka)

Pozápasové reakcie:

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): "Od úvodu sme mali tlak, gól hostí bol zbytočný. V druhom polčase sa vyskytli zranenia, konkrétne u Černáčka a Kosíka. Zápas sme mohli vyhrať, ale hrá sa na góly."

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Na Myjave je radosť chodiť na futbal, domáci vstúpili do zápasu aktívnejšie a rýchlo sme prehrávali. Potom sme dali kontaktný gól a preskupili sme rady. Myslím si, že remíza je nakoniec spravodlivá."

Bystričania rozhodli v prvom polčase

Dukla si optimálne rozložila polčasové gólové 'klince'. Prvý padol po hrubej chybe trenčianskej obrany v 22. min a vyjadril aj miernu prevahu domácich. Nebolo toho, kto by Turňov center z priameho kopu odkopol, dostal sa až na opačnú stranu k Slančíkovi a do vyprázdnej bránky už nebol problém pre neho skórovať.

V 33. min zobral ďalšiu chuť hosťom parádnym gólom nová posila Dukly Ferenčík. Výrazným spôsobom sa na ňom podpísal Hučko, krásne si na krídle nabehol, odcentroval k bližšej žrdi a Ferenčík z voleja perfektne poslal loptu do siete bezmocného Volešáka.

Trenčania spočiatku pôsobili na Štiavničkách agilne, no len dovtedy, kým sa domáci zahriali do prevádzkovej teploty. Boli rýchlejší, pohyblivejší a ich obrana fungovala takmer bezchybne. Len jediný raz Trenčania normálne vystrelili, keď v 30. min Holúbek vyskúšal pozornosť Boroša.

Štvorgólový strelec prvého kola Depetris bol na hrote úplne stratený a do zakončenia sa ani raz nedostal. Až po zmene strán v 49. min po nenápadnej akcii mohol skôrovať no Boroš bol pozorný. Trenčanom ofenzíva zachutila, vzápätí Štefánik z diaľky položil Boroša na zem a snaha skorigovať stav bola u nich čitateľná. Strela Brašeň v 53. min však napovedala, na čo sa domáci spoľahnú, na brejky do otvorenej obrany súpera.

V 58. min boli k ďalšiemu gólu veľmi blízko, po Hučkovej strele z voleja musel zachraňovať namiesto brankára obranca Mazáň. Stočil ju do žrde a Trenčanov ešte udržal 'nad vodou'. Ich snaha v zostávajúcom čase už len narážala na účinný odpor domácej obrany, ktorá už skomplikovať priebeh nedovolila, navyše hostia dohrávali zápas o vylúčeného Kleščíka.

Dukla B. Bystrica - AS Trenčín 2:0 (2:0)

Góly: 22. Slančík, 33. Ferenčík. Rozhodca Leško, ŽK: Poljovka - Kleščík, Holúbek, ČK: 88. Kleščík po druhej ŽK za faul na Brašeňa, 1710 divákov

Dukla B. Bystrica: Boroš - Turňa, Poljovka, Gyömbér, Savič - Hlinka - Brašeň, Považanec (90+. Vajda), Ferenčík (70. Matúš), Hučko - Slančík (79. Rejdovian)

AS Trenčín: Volešák - Mondek, da Silva, Kleščík, Mazáň (81. Malec) - Baez - Mazan (68. Morong), Štefánik (68. Lobotka), Diaz, Holúbek - Depetris

Pozápasové hodnotenia:

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): "My sme stavili na dravosť a touto zbraňou sme chceli poraziť Trenčín. Stavili sme na rýchlych útočníkov, na zisk lopty v strednej zóne, aby sme sa následne dostali do rýchlych kontier. Podarilo sa nám to, vypracovali sme si aj viac gólových príležitostí. Myslím si, že víťazstvo je zaslúžené. Tešíme sa z neho, ale zostávame pevne nohami na zemi."

Adrián Guľa (tréner Trenčína): "Našej hre chýbala dravosť, rýchlejšia práca s loptou, hrali sme na viac dotykov, ako sme mali, čo sedelo Dukle, ktorá chodila do zisku v strednej zóne a pokúšala sa o protiútoky. Napriek solídnemu vstupu do zápasu sme inkasovali gól po dvadsiatich minútach, čo postavilo domácich na nohy. Dali gól na 2:0 a mali ďalšiu šancu. V druhej časti sme pomaličky získavali územnú prevahu, vypracovali sme si dve možnosti, ale doplatili sme na začiatok zápasu, kde sme nehrali rýchlo, dynamicky a tým pádom vyhrala Dukla zaslúžene."

Nitre ušlo víťazstvo v závere

Nitrania nastúpili do stretnutia so snahou odčiniť vysokú prehru v Trenčíne a od začiatku boli ofenzívnejší. Prvý rozruch priniesla 14. min, keď domáci Cléber vystrelil po tráve k vzdialenejšej žrdi, no brankár Zich stihol vytlačiť loptu mimo bránky. O desať minút skúšal šťastie na opačnej strane strelou z diaľky Greššák a krátko na to zachraňoval po centri z pravej strany pred nitrianskou bránkou Szabó.

V 28. min sa dostal po dlhom výkope do šance Cléber, no situáciu nezvládol, o minútu však bol Šimonek istejší a po prihrávke debutanta Čeryho poslal loptu prudko do siete Ružomberka - 1:0.

Hostia mali blízko k vyrovnaniu, keď po centri Pekára nebezpečne hlavičkoval Peter Maslo, no nitriansky brankár Chudý úspešne zareagoval.

Druhý polčas začal snahou o gól na oboch stranách, no Ďubek ani Soumah úspešní neboli. V 72. min Cléberova strela z priameho kopu tesne minula horný roh Zichovej bránky, na opačnej strane rovnako pochodil Pekár. Ten istý hráč to o 10 minút skúsil z diaľky znovu, ale Chudý loptu kryl. V 84. min však dostal Serečin loptu za obranu Nitry a povedľa brankára Nitry vyrovnal - 1:1.

FC Nitra - MFK Ružomberok 1:1 (1:0)

Góly: 29. Šimonek - 84. Serečin, ŽK: 58. Šimonek - 72. Bielák, 84. Serečin, rozhodovali: P. Hrčka - Borsányi, Petríček, 1200 divákov

Nitra: Chudý - Harbuľák, Šimončič, M. Kolmokov, Mičic - M. Szabó - Čery, Moravčík (70. Grman), Soumah (88. Ivančík), Cléber - Šimonek (88. Kroupa)

Ružomberok: Zich - P. Maslo, Práznovský, Nosek (21. Bielák), M. Jurkemik - Greššák - Š. Pekár, Ďubek, Serečin, Ivan Kotora (48. Lupták) - Lovás (74. Almaský)

Ladislav Jurkemik, tréner Nitry: "Myslím si, že aj my sme mali viaceré šance, hlavne v prvom polčase. Som rád, že po tej prehre 5:0 ukázali hráči dobrý výkon, teda hlavne v prvom polčase. V druhom polčase sme potom zbytočne vozili loptu a nehrali sme už tak jednoducho. Myslím si, že sme si zaslúžili vyhrať."

Ladislav Šimčo, tréner Ružomberka: "Myslím si, že dnes sme urazili šťastenu za svoj pasívny výkon v prvom polčase. V druhom polčase sme si už vytvorili dostatočné množstvo šancí, dokonca aj na to, aby sme dnes aj vyhrali. V prvom polčase išla Nitra zaslúžene do vedenia, v druhom polčase sme boli lepší my a preto sa zrodila asi zaslúžená remíza."

Domov»Futbalnet»Myjava remizovala so Zlatými Moravcami 2:2