Skončila sa Tour de France

Hana Čiefová|22. júl 2012 o 18:40

V 99. ročníku po prvý raz v histórii triumfoval britský cyklista Bradley Wiggins. Slovenský cyklista Peter Sagan pri svojej premiére vyhral zelený dres.

Víťaz 99. ročníka Tour de France Brad Wiggins (vľavo) s tímovým kolegom Michaelom Rogersom z Austrálie.

Bradley Wiggins uprostred pelotónu počas poslednej 20. etapy Tour.

Bradley Wiggins (vľavo) a Peter Sagan.

Wiggins pred Víťazným oblúkom v Paríži.

Thomas Voeckler v bodkovanom drese pre najlepšieho vrchára TdF.

Peter Sagan skončil v celkovom poradí na 43. mieste.

Sagan vyhral pri svojej premiére na Tour tri etapy.

Najlepšie sa zo Slovákov v celkovom poradí umiestnil Peter Velits, ktorý bol 27., jeho brat Martin skončil na 90. pozícii.

Tour poznačil pozitívny dopingový nález jednej z najväčších hviezd súčasnej svetovej cyklistiky - Luxemburčana Fränka Schlecka.

Bradley Wiggins v žltom tričku vedúceho pretekára (druhý zľava), najlepší vrchár Francúz Thomas Voeckler (vpravo), Slovák Peter Sagan v zelenom drese najlepšieho špurtéra (druhý sprava) a najlepší mladý jazdec Američan Tejay van Garderen (vľavo).

Mark Cavendish vyhral poslednú etapu Tour po štvrtý raz v kariére. Peter Sagan (vpravo) bol druhý.

Víťaz Tour de France Brit Bradley Wiggins (uprostred), jeho krajan Christopher Froome (vľavo), ktorý skončil na druhom mieste, a Talian Vincenzo Nibali, ktorý sa umiestnil na tretej priečke.