1. deň na OH: Sagan bez medaily, Hantuchová postupuje

Slovenskí tenisti Dominika Cibulková a Lukáš Lacko skončili už v 1. kole. Hantuchová postúpila.

Alexander Vinokurov sa stal prekvapujúcim víťazom olympijských pretekov s hromadným štartom.

20:49 Michael Phelps zostal po prvej disciplíne bez medaily, naopak jeho veľký rival Ryan Lochte zvíťazil na 400 m polohové preteky. Čítajte viac >>

19:22 Samuel Piasecký sa vo finále bradiel ani hrazdy nepredstaví. Čítajte viac >>

19:05 Do druhého kola sa v Londýne prebojovali Federer, Simon i Tipsarevič. Čítajte viac >>

17:06 Dominika Cibulková sa na olympijskom turnaji nedostala cez prvé kolo, keď prehrala s Cvetanou Pironkovovou 6:7 (4), 2:6. Cibulkovej krajanka Daniela Hantuchová postúpila do 2. kola po víťazstve nad Na Li 6:2, 3:6 a 6:3. Čítajte viac >>

16:46 Alexander Vinokurov je prekvapujúcim víťazom olympijských pretekov s hromadným špurtom. V záverečnom súboji dvoch jazdcov poráža Kolumbijčana Sergia Henau. Úžasný záver kariéry pre 38-ročného Kazacha. Čítajte viac >>

vino3_res.JPEG

Alexander Vinokurov sa teší z oslavuje víťazstvo v pretekoch s hromadným štartom.
FOTO - SITA/AP

16:40 O víťazstvo sa pobijú cyklisti z vedúcej skupiny. Z nej sa odtrhli Kolumbijčan Sergio Henao a kazašský veterán Alexander Vinokurov.

16:35 Desať kilometrov pred cieľom sa zdá byť rozhodnuté, že Peter Sagan o medailu šprintovať nebude. Vedúca skupina jazdí fantasticky a drží náskok.

16:30 Fabian Cancellara, ktorý bol vo vedúcej skupine, mal nepríjemný pád v jednej zo zákrut a vrazil do zvodidiel. "Stojí ho to šancu bojovať o medailu," komentujú na STV. Švajčiar si zrejme poranil kľúčnu kosť.

16:28 Pelotón sťahuje náskok na vedúcu skupinu, ale nie tak rýchlo, ako by bolo treba. „Zdá sa, že o o medaily bude bojovať 32 jazdcov vo vedúcej skupine,“ píše 19 km pred cieľom Cyclingnews. V nej Sagan nie je.

16:17 Veľký súboj sa aktuálne odohráva v londýnskych uliciach. Vedúca skupina, ktorá má niekoľko desiatok jazdcov, si drží pred pelotónom minútový náskok a kilometre ubúdajú.

Briti, ktorí ťahajú pelotón počas celých pretekov, sa už zdajú byť unavení. „Nemajú to teraz jednoduché,“ poznamenal na Jednotke Peter Zanický. „Podľa grimasy sa zdá, že Wiggins toho už má dosť. Náskok dokonca narastá a začína to byť vcelku vážne.“

Vo vedúcej skupine sú mimo iných Španieli Valverde a Luis León Sanchez, Belgičan Gilbert a Talian Nibali; v pelotóne celý britský a nemecký tím aj Sagan.

mall2_res.JPEG

Pelotón v Londýne.
FOTO - TASR/AP

16:06 Cyklisti sa po absolvovaní 9 okruhov vracajú po rovine do Londýna a náskok medzi vedúcou skupinou a pelotónom je 30 kilometrov pred cieľom okolo 50-60 sekúnd. Začína sa stíhacia jazda.

Ako na tom je Mark Cavendish, Saganov najväčší súper? „Zdá sa, že Cavendish prešiel posledným kopcom bez ťažkostí,“ napísal Cyclingnews. Brit sa teraz bude spoliehať na tvrdú prácu svojho tímu na čele pelotónu.

15:47 Sagan - vediac, že sa blíži posledná hodina pretekov - sa v pelotóne vystrčil trochu viac dopredu na čo najvýhodnejšiu a najbezpečnejšiu pozíciu.

Hrdinom posledných desiatok minút je Philippe Gilbert. Belgičan sa odpojil od vedúcej skupiny a skúša to na vlastné tričko. Jeho únik ale končí 42 kilometrov pred cieľom.

15:38 Šesťdesiat kilometrov pred cieľom sa zdá, že do cieľa sa bude šprintovať v balíku, čo vyhovuje nielen Cavendishovi, ale aj Saganovi.

Pelotón stlačil náskok vedúcej skupiny pod minútu. To je minimálny rozdiel vzhľadom na fakt, že posledných 40 kilometrov sa ide po rovine.

sagan4.jpg

Peter Sagan v Londýne.
FOTO - TASR/AP

15:03 Slovenskí pištoliari Juraj Tužinský a Pavol Kopp skončila v sobotu v prvej z dvoch disciplín mimo finále. Čítajte viac >>

15:03 Darilo sa slovenskému gymnastovi Samuelovi Piaseckému, ktorý dosiahol na bradlách výbornú známku 15,358 bodu. Piasecký zatiaľ figuruje na bradlách na výbornom štvrtom mieste. Čítajte viac >>

14:48 Britskí cyklisti spozorovali zvyšujúce sa nebezpečenstvo po tom, ako z pelotónu začali unikať skupinky pretekárov. Zvýšili tempo a náskok rýchlo sťahujú.

„Za pol kola urobili dve minúty. Sila pelotónu je obrovská,“ komentujú na Dvojke.

Aktuálne 90 kilometrov pred cieľom: 1. skupina s Meňšovom a Brajkovičom; 2. skupina s Nibalim, Gilbertom a Chavanelom +1:15; 3. pelotón s Britmi a Saganom +2:00.

14:05 Slovenský tenista Lukáš Lacko prehral v 1. kole olympijského tenisového turnaja s nemeckým tenistom Philippom Petzschnerom v dvoch setoch 6:7 (5) a 1:6. Čítajte viac >>

laci_res.jpg

Slovenský tenista Lukáš Lacko podáva v zápase 1. kola mužskej dvojhry proti Nemcovi Philippovi Petzschnerovi.
FOTO - TASR/AP

13:56 Ďalší únik z pelotónu vedie Talian Vincenzo Nibali, tretí z Tour de France. Pridávajú sa k nemu ďalšie veľké mená, Belgičania Gilbert a Van Avermaet, Holanďan Gesink a Švajčiar Elminger. Veľmi silná skupina.

Chris Froome sa medzitým na čele pelotónu snaží držať konštantné tempo. Briti vedia, že musia ísť dostatočne rýchlo, aby nepripustili príliš veľký náskok cyklistov v úniku, ale zase nie príliš, aby Cavendish zvládal tempo pretekov. Do cieľa zostáva približne 130 kilometrov.

13:47 Situácia na cyklistických pretekoch sa takmer tri hodiny po začiatku príliš mení, už len 11-členná vedúca skupina si drží náskok okolo 6 minút. Z pelotónu sa ju ale vydal stíhať Austrálčan Michael Rogers.

13:18 Modrý dres Petra Sagana sa zatiaľ iba sporadicky objavuje v záberoch kamier, ale Slovák sa bezpečne drží v hlavnom pelotóne.

„Uvidím, ako sa budú preteky vyvíjať. Stať sa môže čokoľvek. Nemám spolujazdcov, môžem sledovať preteky a reagovať na iné tímy. Môže to byť šprint, môže to byť únik. Musím byť pripravený,“ povedal Sagan pred pretekmi.

sagan2_res.jpg

Peter Sagan na štarte pretekov v Londýne.
FOTO - TASR/AP

13:16 Prácu v pelotóne od Britov konečne prebrali aj Nemci. Vpredu je Tony Martin, ktorý pracuje pre André Greipela, nemeckú šprintérsku hviezdu.

13:00 Úvodný deň olympiády priniesol aj prvý prípad pravdepodobného nedovoleného použitia podporných prostriedkov. Zdroje MOV oznámili, že albánsky vzpierač Hysen Pulaku mal pozitívny antidopingový nález a vylúčili ho z hier. Čítajte viac >>

12:59 Cyklisti majú za sebou prvé stúpanie na Box Hill, malý, ale nepríjemný kopec na trase olympijských pretekov. Má dĺžku 2,5 kilometra, prevýšenie 120 metrov a pretekári ho musia prejsť deväťkrát.

12:36 Britským cyklistom na čele pelotónu zatiaľ ostatní jazdci veľmi nepomáhajú; náskok skupiny v úniku narastá na päť minút.

„Boonen, Sagan, Goss, Greipel a Cancellara musia byť veľmi spokojní s tým, ako sa preteky zatiaľ vyvíjajú,“ píše Cyclingnews. Slovák sa spolu s ďalšími favoritmi zatiaľ vezie a šetrí sily.

london_res.jpg

Cyklistický pelotón pred Buckinghamským palácom.
FOTO - TASR/AP

12:35 Prvú zlatú olympijskú medailu v streleckých súťažiach na hrách v Londýne si v sobotu vybojovala Číňanka S'Ling Ji. Získala ju vo vzduchovej puške 40 výkonom 402,9 b, striebro si odniesla Poľka Sywia Bogacká (502,2) a bronz zavesili na krk ďalšej čínskej reprezentantke Tan Ju (501,5). Čítajte viac >>

11:58 Na cyklistickom okruhu sa ujal únik pomerne silnej 12-člennej skupiny, v ktorej sa objavili aj Rus Meňšov, Američan Duggan, Slovinec Brajkovič, Austrálčan O’Grady a Španiel Castroviejo. Tempo pelotónu, ktorý stráca viac ako tri minúty, diktuje britský víťaz Tour de France Bradley Wiggins.

11:57 Ryan Lochte aj Michael Phelps postúpili v rozplavbách na 400 m polohové preteky do finále. Čítajte viac >>

11:48 Už v rozplavbe žien motýlik na 100 metrov padol olympijský rekord. Zaplávala ho Američanka Dana Volmer s časom 56,25. Denisa Smolenová skončila 23. a nepostúpila do semifinále. Čítajte viac >>

11:35 Úzke ulice juhozápadného Londýna prechádzal pelotón v manifestačnom tempe, ale hneď, ako sa cesty rozšírili, začalo sa jazdiť. Najmä jazdci menších krajín, ktoré nemajú silné tímy, sa pokúšajú odpútať.

11:00 Cyklista Peter Sagan vyrazil na trať pretekov s hromadným štartom. V takmer 144-člennom pelotóne sú okrem iných traja Iránci, Maročania a Turci, ale len jeden Slovák.

Aj princ Charles sa so svojou manželkou Camillou prišli pozrieť na štart pretekov v cestnej cyklistike. Následník trónu pozdravil pred štartom 250 kilometrov dlhej súťaže najmä piatich britských cyklistov: favorita na víťazstvo Marka Cavendisha, Bradleyho Wigginsa, Chrisa Frooma, Iana Stannarda a Davida Millara.

10:36 Daniela Pešková sa neprebojovala do finále vzduchovej pušky 40. Čítajte viac >>

9:42 Petra Sagana pasovali ostatní cyklisti za jedného z favoritov na sobotňajšie preteky. Je jedným z tých, ktorí by mohli odstaviť najväčšieho favorita Marka Cavendisha. "Je najväčší talent, aký som kedy videl," uviedol na adresu 22-ročného Slováka americký špurtér Tyler Farrar. Čítajte viac >>

0:00 Športoví redaktori denníka SME predpokladajú, že londýnske zlato by mohli získať vodní slalomári bratia Hochschornerovci a Jana Dukátová.

Striebro by mohlo pripadnúť Michalovi Martikánovi, strelkyni Danke Bartekovej a dvojkajaku.

Ak vyjde všetko podľa predstáv, Daniela Hantuchová a Dominika Cibulková prinesú bronz zo štvorhry a medailu rovnakej hodnoty získa aj cyklista Peter Sagan. Práve ten štartuje už v sobotu o 11:00 v cestných pretekoch s hromadným štartom.

ico

Program na sobotu, 28. júla 2012

Cestná cyklistika

 • 11.00 M s hromadným štartom, 250 km /P. SAGAN/

Streľba

 • 09.15 Ž - VzPu 40 - kvalifikácia /PEŠKOVÁ/
 • 12.00 Ž - VzPu 40 - finále
 • 13.00 M - VzPi 60 - kvalifikácia /KOPP, TUŽINSKÝ/
 • 16.30 M - VzPi 60 - finále /KOPP?,TUŽINSKÝ?/

Džudo

 • 10.30 M do 60 kg - kvalifikácia, štvrťfinále, Ž do 48 kg - kvalifikácia, štvrťfinále
 • 15.00 M do 60 kg - semifinále, o 3. miesto
 • 17.00 Ž do 48 kg - semifinále, o 3. miesto, finále
 • 17.10 M do 60 kg - finále

Vzpieranie

 • 16.30 Ž do 48 kg

Lukostreľba

 • 10.00 - družstvá M - osemfinále
 • 16.00 - družstvá M - štvrťfinále, semifinále
 • 18.33 - družstvá M - o 3. miesto
 • 19.01 - družstvá M - finále

Šerm

 • 11.30 - Ž - fleuret - jednotlivci - prvé, druhé kolo (64/32), osemfinále, štvrťfinále
 • 19.00 - Ž - fleuret - jednotlivci - semifinále
 • 20.10 - Ž - fleuret - jednotlivci - o 3. miesto
 • 20.40 - Ž - fleuret - jednotlivci - finále

Plávanie

 • 11.00 rozplavby M 400 m pol.pret., 400 m v.sp., 100 m prsia, Ž 100 m motýlik /SMOLENOVÁ/, 400 m pol.pret., 4x100 m v.sp.
 • 20.40 semifinále Ž - 100 m motýlik
 • 21.28 semifinále M - 100 m prsia
 • 20.30 muži - 400 m pol.pret.
 • 20.51 muži - 400 m v.sp.
 • 21.09 ženy - 400 m pol.pret.
 • 21.48 ženy - 4x100 m v.sp.

Basketbal

A-skupina Ž

 • 10.00 Čína - ČR
 • 15.30 Turecko - Angola
 • 17.45 USA - Chorvátsko

B-skupina Ž

 • 12.15 Kanada - Rusko
 • 21.00 Brazília - Francúzsko
 • 23.15 Austrália - Veľká Británia

Bedminton

 • 09.30 - kvalifikácia Ž /FAŠUNGOVÁ/, muži, mix - dvojhra, štvorhra

Box

 • 14.30, 21.30 M do 56 kg - 1. kolo (32)
 • 16.00, 23.00 M do 75 kg - 1. kolo (32)

Futbal

E-skupina Ž

 • 15.30 Nový Zéland - Brazília
 • 18.15 Veľká Británia - Kamerun

F-skupina Ž

 • 13.00 Japonsko - Švédsko
 • 15.45 Kanada - JAR

G-skupina Ž

 • 18.00 USA - Kolumbia
 • 20.45 Francúzsko - KĽDR

Hádzaná

A-skupina Ž

 • 10.30 Rusko - Angola
 • 15.30 Chorvátsko - Brazília
 • 20.30 Čierna Hora - Veľká Británia

B-skupina Ž

 • 12.15 Španielsko - Kórejská republika
 • 17.15 Dánsko - Švédsko
 • 22.15 Nórsko - Francúzsko

Jazdectvo

 • 11.00 drezúra - jednotlivci, družstvá - 1. kolo

Plážový volejbal

 • 10.00 M, Ž 4/4 zápasy v skupinách
 • 15.30 M, Ž 4/4 zápasy v skupinách
 • 21.00 M, Ž 4/4 zápasy v skupinách

Stolný tenis

 • 10.00 M - jednotlivci - kvalifikácia, 1. kolo (128), Ž - jednotlivci - kvalifikácia 1., 2. kolo (64)

Športová gymnastika

 • 12.00 M - kvalifikácia /PIASECKÝ, bradlá, hrazda/

Tenis

 • 12.30 M - /KLIŽAN, LACKO/, Ž /CIBULKOVÁ, HANTUCHOVÁ/ - dvojhry 1. kolo (64), M - /KLIŽAN, LACKO/, Ž - /CIBULKOVÁ, HANTUCHOVÁ/ - štvorhry 1. kolo (32)

Veslovanie

 • 10.30 rozjazdy: M - skif, dvojka bez korm., párová dvojka, ľahká hmotnosť- štvorka bez korm., párová štvorka, osma, Ž- skif, dvojka bez korm., párová štvorka

Volejbal

A-skupina Ž

 • 10.30 Alžírsko - Japonsko
 • 15.45 Veľká Británia - Rusko
 • 17.45 Taliansko - Dominikánska republika

B-skupina Ž

 • 12.30 Čína - Srbsko
 • 21.00 USA - Kórejská republika
 • 23.00 Brazília - Turecko

Kompletný program OH Londýn 2012

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


 1. Najvyššie ocenenie štvrtýkrát pre Martinus
 2. Šokujúce: ako sa každý Slovák dokáže ľahko naučiť po anglicky
 3. Katarína (28): Z bývania na Nobelovej mám dobrý pocit
 4. Voda, kotol, vymknutie: Čo stoja najčastejšie domáce katastrofy?
 5. Žijú, lebo sa nevzdali. Príbehy ľudí bojujúcich za svoje zdravie
 6. Nový Volkswagen Arteon sa predstaví na bratislavskom autosalóne
 7. Last minute dovolenka sa dá kupiť výhodne už teraz
 8. Legendárna Štefánka opäť ožíva pod sieťou Pulitzer family
 9. Päť tipov, kam na predĺžený víkend v máji
 10. Inteligencia vo všetkom
 1. Podľa M. Borguľu je práca mestskej polície slabá a nedôsledná
 2. Znížená sadzba pri pôžičke v mBank už len štyri dni
 3. Odborníci poradia, komu sa oplatí využívať obnoviteľné zdroje
 4. Katarína (28): Z bývania na Nobelovej mám dobrý pocit
 5. Šokujúce: ako sa každý Slovák dokáže ľahko naučiť po anglicky
 6. Poslanci dnes dali jasne najavo, že plot na námestí nechcú
 7. HB Reavis so silnými výsledkami za rok 2016
 8. 3 šťavnaté spôsoby, ako povzbudiť výkon mozgu
 9. Najvyššie ocenenie štvrtýkrát pre Martinus
 10. Budúcnosť EÚ a inteligentných miest
 1. Last minute dovolenka sa dá kupiť výhodne už teraz 8 928
 2. Legendárna Štefánka opäť ožíva pod sieťou Pulitzer family 7 645
 3. Žijú, lebo sa nevzdali. Príbehy ľudí bojujúcich za svoje zdravie 7 033
 4. Päť tipov, kam na predĺžený víkend v máji 6 242
 5. 5 krokov k vlastnému bývaniu 5 192
 6. Nový Volkswagen Arteon sa predstaví na bratislavskom autosalóne 5 177
 7. Voda, kotol, vymknutie: Čo stoja najčastejšie domáce katastrofy? 4 237
 8. Nové auto alebo radšej jazdenka? 9 rád pre správne rozhodnutie 3 742
 9. Šokujúce: ako sa každý Slovák dokáže ľahko naučiť po anglicky 3 422
 10. Volvo V90 Cross Country je pripravené na každé dobrodružstvo 2 510

Hlavné správy zo Sme.sk

KOMENTÁRE

RTVS nie je vaša televízia (píše Michal Havran)

Krajinu neurobíte prosperujúcejšou tak, že budete určovať, kto a kde s vami môže diskutovať.

KOMENTÁRE

Čistými rukami proti stúpencom čistej rasy

Akákoľvek akcia proti extrémizmu vyznie dôveryhodne, keď ju vykonávajú inštitúcie zastupujúce spravodlivý štát.

DOMOV

Polícia obvinila poslanca ĽSNS, opozícia ju kritizuje

Stanislava Mizíka polícia odviedla počas rokovania v parlamente.

KULTÚRA

Johnny Depp skrachoval. Nechajte ho, sám to tak chcel

Za mesiac minie dva milióny, víno ho stojí tridsať tisíc. Náhradu žiada na súde.

Neprehliadnite tiež

Futbalisti žijú iný svet ako bežní ľudia. Už to môžem potvrdiť, vraví Šebo

"Dnes, keď vidím hráčov filmovať, tak sa na tom smejem," vraví Filip Šebo.

Štvrťfinále alebo boj o záchranu? Slováci nemajú hviezdy. Iba bojovníkov

Ako dopadne hokejová reprezentácia na majstrovstvách sveta? Odborníci ju dopredu neodpisujú.

Šarapovová: Náhrada za meldónium? To je medzi mnou, lekárom a WTA

Ruská tenistka povedala, že kritika súperiek ju netrápi. Podstatné sú pre ňu víťazstvá.


Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop