Zomrel Jack Taylor, prvý rozhodca, ktorý vo finále MS odpískal penaltu

TASR|27. júl 2012 o 20:35

Anglický futbalový rozhodca Jack Taylor, ktorý nariadil prvú penaltu vo finále majstrovstiev sveta, zomrel v piatok vo veku 84 rokov.

LONDÝN.

Taylor "pískal" počas tridsaťročnej kariéry viac ako 1000 ligových duelov a vyše sto medzinárodných zápasov, pričom od roku 1999 členom Siene slávy Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Večný zápis v histórii najpopulárnejšieho športu si vyslúžil za finále MS v roku 1974 medzi Holandskom a Nemeckou spolkovou republikou v Mníchove. Už po minúte hry, a skôr ako sa nemeckí hráči dotkli lopty, udelil jedenástku v prospech Holandska za faul Uliho Hoenessa na Johana Cruyffa. Pokutový kop premenil Johan Neeskens. O 25 minút neskôr odpískal aj druhý kop zo značky jedenástich metrov, vďaka čomu Nemecko vyrovnalo a nakoniec sa tešilo z titulu po výhre 2:1.

Domov»Futbal»Zomrel Jack Taylor, prvý rozhodca, ktorý vo finále MS odpískal penaltu