Džudistka Menezesová zlatá v kategórii do 48 kg

TASR|28. júl 2012 o 17:37

Zlato v kategórii do 60 kg získal ruský džudista Arsen Galstjan.

LONDÝN. Zlatú olympijskú medailu na hrách v Londýne získala v sobotu v kategórii do 48 kg brazílska džudistka Sarah Menezesová.

Brazílčanka si vo finále poradila s obhajkyňou olympijského zlata z Pekingu s Rumunkou Alinou Dumitruovou. Obe džudistky sa počas duelu snažili získať dominantné postavenie.

O osude súboja rozhodla až posledná minúta, kedy sa najprv Menezesovej nepodarilo zhodiť súperku pomocou nôh, ale následne ju predsa len zhodila. Menezesová skončila na olympiáde v Pekingu v roku 2008 na 19. mieste.

O bronz sa podelila dvojica Charline van Snicková z Belgicka a Eva Csernoviczká z Maďarska.

Zlatú olympijskú medailu v kategórii do 60 kg získal ruský džudista Arsen Galstjan. Ten si vo finále poradil s Japoncom Hiroaki Hiroakom.

Bronzové medaily putujú do Uzbekistanu vďaka Rišodovi Sobirovovi a Brazílie vďaka Felipemu Kitadaiovi.

Ruský bojovník odsunul na ďalšie priečky všetkých favoritov a finále rozhodol za menej ako minútu. Súpera dostal na ippon. Galstjan je bronzovým medailistom z majstrovstiev sveta.