AKTUALIZOVANÉ 22.39

Weiss skončil na lavičke Slovana

Chcel som dať mužstvu viac, no nepodarilo sa to, povedal tréner po zápase so Žilinou (1:1).

Finále populárneho Audi cupu za skvelých 115 € >>

"Chcem povedať, že to bol môj posledný zápas na lavičke Slovana. Ďakujem za šancu, chcel som dať mužstvu viac, no nepodarilo sa to," povedal Vladimír Weiss st. po zápase so Žilinou, ktorý sa skončil 1:1.

BRATISLAVA. 47-ročný tréner so skúsenosťami z reprezentačnej lavičky tak svoju víziu urobiť z tímu sídliaceho na Pasienkoch lepší klub nenaplní.

Pred dvomi týždňami, resp. pred štartom Corgoň ligy hlásil, že je s prípravou spokojný, dokonca hovoril, že "fanúšikovia uvidia iný Slovan", teraz je však všetko inak.

Weiss st. ešte ako reprezentačný kouč Slovenska nahradil v auguste 2011 na lavičke bratislavského tímu Čecha Jarolíma.

Slovan priviedol v sezóne 2010/11 k zisku double a v ďalšom ročníku mužstvo pod jeho vedením postúpilo do skupinovej fázy Európskej ligy, no v domácej súťaži obsadilo až tretie miesto.

V novej sezóne sa klub z Pasienkov rozlúčil s pohárovou Európou už v 2. predkole EL, keď nestačil na maďarský FC Videoton Fehérvár.

Weiss st. sa so Slovanom lúči remízou so Žilinou. Belasí sa zásluhou Šeba dostali v závere prvého polčasu do vedenia, na konečných 1:1 však v 64. minúte vyrovnal Pich.

V nedeľu sa hrali ešte dve stretnutia. Trnava doma len remizovala s nováčikom z Myjavy, pričom sa jej v novom ročníku podarilo premiérovo skórovať. Senica zdolala o gól Košice.

V šlágri kola remíza

Duel na Pasienkoch, v ktorom sa stretli neúspešní účastníci druhého predkola Európskej ligy a Ligy Majstrov, začal vo vlažnom tempe. Na navlhnutom teréne sa oba tímy snažili o kombinačný futbal, dianie sa však odvíjalo predovšetkým v blízkosti stredového kruhu.

V 17. minúte sa vrútil do šance Pich, no jeho zakončenie z vnútra šestnástky zblokovala domáca obrana. Prvú priamu strelu na bránu videlo 1528 divákov až v 26. minúte, keď Dúbravkovu pozornosť otestoval zo strednej vzdialenosti Grendel.

Zahrmieť mohlo o štyri minúty neskôr na druhej strane, Guima však po Pauschekovom zaváhaní tesne minul bránu. V 33. minúte sa po centri z ľavej strany pokúsil o nožničky Šebo, ale pri svojom akrobatickom pokuse minul loptu.

V závere polčasu predviedli "belasí" peknú akciu po osi Grendel - Milinkovič, no bez gólového efektu. Domáci sa napokon dočkali v nadstavenom čase, keď po skrumáži pred žilinskou svätyňou dopravil loptu do siete Šebo - 1:0.

Ani po zmene strán sa obraz hry príliš nezmenil. Gól do šatne síce "šošonov" nakopol k väčšej aktivite, ale šancí nepribudlo. V 51. minúte sa ocitol v nádejnej pozícii Pich, Bagayoko mu však sklzom stihol vypichnúť loptu. Rovnaký hráč našiel po hodine hry pekným centrom Peltiera, ktorého hlavičke chýbali centimetre. Hostia sa dočkali vyrovnania v 64. minúte po tom, čo Pich z hranice šestnástky nádherne napálil loptu z prvej priamo do vinkla Putnockého brány - 1:1.

Žilinský útočník bol pri chuti a v 71. minúte mal na kopačke druhý gól, keď sa pohral so súperovou obranou, no s jeho nedôraznou strelou si Putnocký poradil. Deväť minút pred koncom Akakpo fauloval prenikajúceho Šeba, za čo mu hlavný rozhodca Vnuk ukázal červenú kartu.

Oslabená Žilina remízu bez väčších problémov ustrážila a mužstvá sa tak rozišli zmierlivou remízou 1:1.

Slovan Bratislava - MŠK Žilina 1:1 (1:0)

Gól: 45.+1 Šebo - 64. Pich. Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Grendel, Kopúnek, Milinkovič - Piaček, Pečovský, ČK: 81. Akakpo (Žilina), 1528 divákov.

Slovan Bratislava: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Pauschek, Lukšík - Kopúnek - Grendel (76. Kolčák), Milinkovič, Hlohovský (67. Halenár) - Šebo, Peltier (80. Szarka)

MŠK Žilina: Dúbravka - Mabouka, Piaček, Akakpo, Angelovič - Pečovský - Majtán (87. Leitner), Barčík (90.+2 Gergel), Paur (73. Šulek), Pich - Guima

Tréneri hodnotia:

Vladimír Weiss, tréner Slovana: "Šance boli na jednej i druhej strane. Žilina hrala dobre, s iným rozostavením, s čím sme sa nedokázali vyrovnať. Chcem povedať len toľko, že to bol môj posledný zápas na lavičke Slovana. Ďakujem za šancu, chcel som dať mužstvu viac, no nepodarilo sa to."

Frans Adelaar, tréner Žiliny: "Myslím si, že naše mužstvo odohralo dobrý zápas, prezentovali sme sa kvalitnou organizáciou hry. V prvom polčase sme si vytvorili tri dobré šance, no v závere sme inkasovali. Po zmene strán sa nám podarilo vyrovnať Myslím si, že sme boli lepší a zaslúžili si viac než jeden bod."

Spartak neudržal vedenie

Myjava začala v Trnave sebavedome a dvakrát musel zasahovať brankár Raška. V 6. minúte sa hlavička Častulína po rohovom kope odrazila od ľavej žrde trnavskej brány.

Domáci odpovedali v dvanástej minúte, keď po centri Bicáka Gašparík v páde usmernil loptu späť za bránku. V ďalšom priebehu sa hral medzišestnástkový futbal a do zakončenia sa ani jedno z mužstiev nedostávalo. Vzruch prišiel až v 37. minúte, keď strelu Kuračku vytiahol Raška nad brvno a po následnom rohu stopér Častulín bombou prestrelil.

Do druhého polčasu nastúpili domáci s novými hráčmi v útoku a so snahou získať územnú prevahu a dať gól. V 52. minúte po odvrátenom rohu sa dostal k lopte Gašparík a na jeho umiestnenú strelu k pravej žrdi bol Solnička krátky.

O štyri minúty mohli domáci zvýšiť svoje vedenie, ale Gross zblízka prehlavičkoval bránu. Hostia odpovedali v 64. minúte po centri Sládeka, ale Petráš zblízka nezakončil presne. V 66. minúte fauloval Bicák Sládeka v šestnástke, dostal druhú žltú kartu a musel z ihriska dolu.

Nariadenú jedenástku s prehľadom premenil Sládek, keď brankára Rašku poslal do opačnej strany. V poslednej štvrťhodine mal najskôr dobrú príležitosť Petráš, no loptu zakončoval pätičkou a Raška jeho úmysel vystihol. V 80. minúte zakončoval Patrik Čarnota, no s jeho strelou si brankár Solnička poradil.

V samom závere mohla Myjava streliť druhý gól, ale extrnavčan Sabo tutovku nevyužil, keď jeho snahu prehodiť brankára Raška vystihol. Domáci aj v druhom zápase nevyhrali, prišli aj o druhého vylúčeného hráča a majú nad čím premýšľať.

Spartak Trnava - Spartak Myjava 1:1 (0:0)

Góly: 52. Gašparík - 68. Sládek (z 11 m). Rozhodoval: Jaška, ŽK: Čvirik, Stožický, Bicák - Štrba, Kuračka, ČK: 66. Bicák po 2 ŽK, 5813 divákov.

Trnava: Raška - Stožický, Janečka, Čvirik, Hanzel - Gross - Gašparík (78. Čarnota), Karhan, Bicák - Vyskočil (46. Pavelka), Derass (46. Mikovič).

Myjava: Solnička - Ďuriš, Častulín, Černáček, Duga (61. Kosík) - Štrba (66. Dian) - Petráš (85. Šebek), Kuračka, Majerník, Sabo - Sládek

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "Sme sklamaní. Myjava neustále hrozila. Mali niekoľko situácií, pri ktorých nás podržal brankár Raška. My sme si vypracovali ďalšie tri tutovky, potom však prišiel jedenástkový moment. Snažili sme sa hrať na víťazstvo. Erik Sabo mal v závere na kopačke víťazstvo, ale vďaka výborne chytajúcemu Raškovi sme ani v tomto prípade neinkasovali."

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): "Strašne sa tešíme, čo sme dnes získali. Z nášho pohľadu to bol veľmi pekný zápas. Na začiatku duelu sme mali problémy, ale neustále sme hrozili. Poviem otvorene, po vylúčení Bicáka sme chceli vyhrať. Veľmi sa tešíme z bodu z trnavskej pôdy."

Senica otočila duel s Košicami, rozhodol Diviš

V rušnom zápase sa domáci snažili o útočnú hru a Košičania hrozili nebezpečnými kontrami. Úvod patril domácim. Krajčík centroval z hĺbky poľa, ale Blackburn na loptu tesne nedosiahol. Po niekoľkých sekundách sa pokúsil o center Kalabiška, Diviš však hlavou Tofilovského bránu netrafil.

V 5. minúte sa zrodila ďalšia dobrá kombinácia Seničanov, z ktorej strelu Kóňu Tofilovski vytlačil na roh. V 10. minúte sa dostali do blízkosti Švengerovej brány aj hostia, ale strelu Škutku obrana domácich odvrátila na roh.

V 16. minúte opäť Škutka napriahol z 20 m a strelou k žrdi otvoril skóre. V 28. minúte rozohral Kóňa rohový kop, lopta preletela celou šestnástkou až na zadnú žrď, kde číhal Babic, ten však prekvapený loptu dobre nezasiahol.

Po polhodine hry sa Seničania dostali do viacerých šancí. Najskôr tienený Blackburn z hranice pokutového územia vypálil, ale košický brankár strelu kryl, vzápätí Diviš centroval z pravej strany a Masaryk z uhla opäť mieril len do košického brankára. Kóňov center a Blacburnovu hlavička Tofilovski chytil. Karneval senických šancí pokračoval, Krajčíkov center našiel Babica, ten ho spracoval pre Diviša, ale jeho strela mierila tesne vedľa.

V 38. minúte Masaryk získal loptu v pokutovom územi, posunul k čiare center Krajčíkovi a jeho pas voľný Babic usmernil do siete. V 41. minúte Kuzma strieľal z 18 m tesne nad a v závere polčasu opäť centroval Krajčík, ale obsadený Blackburn trafil hlavou iba do brankára.

V 52. minúte Brabec nakopol loptu do pokutového územia, tam ju však prikryl Masaryk. Po skrumáži sa dostal k lope Diviš a dal druhý gól domácich. Zápas ovplyvnila 56. minúta, keď po vzájomnej strkanici domáceho Križka so Šinglárom dostal senický hráč červenú kartu. Kapitán hostí bol napomenutý iba žltou kartou.

Napriek oslabeniu si po hodine hry Seničania vypracovali ďalšiu šancu. Po Kóňovom rohu prihral Koutný do dobrej pozície Brabcovi, ale ten zakončoval slabo. Na opačnej strane kopali v 70. minúte rohový kop, k odrazaenej lopte sa dostal Novák, ale z 20 m pálil nad.

Košičania si vypracovali aj ďalšie šance - Škutka v 73. minúte z 12 m strieľal slabo a vedľa a v 84. minúte sa Matič pokúšal technickou strelou prekabátiť Švengera, ten však jeho pokus kryl. V závere vrhli hostia všetko do útoku.

Na center Matiča tesne nedosiahol Škutka a v nadstavenom čase to skúšal hlavou Gál-Andrezly, ale trafil iba hornú sieť a poslednou šncou Košičanov bola hlavička Bašistu, po ktorej sa rozozvučalo brvno Švengerovečj brány.

FK Senica - MFK Košice 2:1 (1:1)

Góly: 38. Babic, 52. Diviš - 16. Škutka. Rozhodoval: Fajčík, ŽK: - Sekulič, šinglár, bašista, ČK: 56. Križko (Senica) za úder päsťou, 1636 divákov.

Senica: Švenger - Krajčík, Koutný, Brabec, Kalabiška) - Križko, Kóňa, Babic (58. Wijlaars), Diviš (88. Varadi) - Blackburn (70. Frýdek), Masaryk

Košice: Tofilovski - Ostijič (57. Novák), Kavka, Bašista, Sekulič - Šinglár, Kuzma (77. Gál-Andrezly) - Viazanko, Hovančík (46. Matič), Karaš - Škutka,

Zdeňek Psotka, tréner Senice: "Chceli sme nadviazať na náš výkon proti Apoelu, najmä v prvom polčase nám však chýbala odvaha. Hráči sa v krídelných priestoroch nedokázali presadiť jeden proti jednému. Košičania mali veľmi nebezpečné brejkové situácie, majú dorých hráčov, ktorí dokázali prvým dotykom zrýchliť hru. Zápas ovplyvnila hrubá nedisciplinovanosť Križka, po ktorej bol vylúčený. V závere zápasu sme mali šťastie."

Ján Kozák, tréner Košíc: "Na zápas do Senice som sa veľmi tešil. Súpera som videl v zápasoch proti Prešovu aj proti Nikózii, chceli sme si to futbalovo rozdať. Do nášho gólu to bol dobrý zápas, od tohto okamihu sa však na ihrisku začala objavovať aj prílišná nervozita a nenávisť. Z tohto pohľadu som sklamaný."