Cadel Evans sa odhlásil z časovky

SITA|30. júl 2012 o 15:59

Evans cíti príliš unavený po pretekoch s hromadným štartom, v ktorých skončil na 80. mieste.

LONDÝN. Bývalý cyklistický svetový šampión Cadel Evans sa odhlásil zo stredajšej časovky na olympijských hrách v Londýne. Potvrdil to Austrálsky olympijský výbor, podľa ktorého sa Evans cíti príliš unavený po sobotňajších pretekoch mužov s hromadným štartom, v ktorých skončil na 80. mieste.

"Evans absolvoval lekárske vyšetrenia, ktoré potvrdili, že pre únavu by nebol v stredu schopný podať konkurencieschopný výkon," píše sa v oficiálnom komuniké výpravy.

Austrálsky cyklistický tím na časovku nenominuje namiesto Evansa iného pretekára aj napriek tomu, že "protinožci" majú nárok na dvoch jazdcov. Trojnásobný majster sveta v časovke Michael Rogers teda bude jediným Austrálčanom v súboji s chronometrom.

Tridsaťpäťročný Evans zatiaľ nie je majiteľom žiadnej olympijskej medaily. Na domácich OH 2000 v Sydney finišoval v pretekoch horských bicyklov na siedmej priečke, v Aténach 2004 sa nezúčastnil a pred štyrmi rokmi v Pekingu v časovke obsadil piate a v pretekoch s hromadným štartom štrnáste miesto.