Tréner Slovák začal v Slovane výhrou v Trnave

V hite 4. kola Corgoň ligy vyhral Slovan na pôde svojho úhlavného rivala z Trnavy 1:0. Súboj rozhodol gól Hlohovského.

Atlético vs. Kodaň na novom Wanda Metropolitano >>

BRATISLAVA. Slovanisti nastúpili prvýkrát pod vedením nového trénera Samuela Slováka, ktorý iba vo štvrtok vymenil Vladimíra Weissa.

A Slovan na pôde svojho úhlavného rivala uspel. Najslávnejšie slovenské derby rozhodol gól Hlohovského, v závere prvého polčasu.

V druhom polčase mala Trnava viac z hry, Slovan hrozil po rýchlych brejkoch. Šance mali oba tímy, no zostali nevyužité.

Košice sa dočkali

Nestáva sa, aby tréner hostí po prehre 0:3 hodnotil zápas pozitívne. Urobil to Trenčan Adrián Guľa po 0:3 v Košiciach. „Videli sme výborný zápas mužstiev, ktoré chceli hrať futbal,“ skonštatoval.

Jeho mužstvo hralo nátlakovo, zlomil ho gól z penalty. Tréner Košíc Ján Kozák prezradil recept, ako načali súpera. „Hrali veľmi náročne a ja som v kabíne hráčom vravel, aby trpezlivo čakali na šancu, lebo súper nemôže to tempo vydržať do konca. Stalo sa.“

Guľa pripomenul, že v 68. min nepremenil Depetris obrovskú šancu a o štyri minúty Košičania otvorili skóre. „V závere sme hrali vabank. Je to kruté, ale chlapci musia dať hlavy hore a pokračovať v tomto spôsobe hry. Výsledky sa dostavia,“ dodal Guľa.

Najskôr dary a potom šok

Na Myjave bola oslava a potom plač. Mužstvo dostalo od sponzora novučičký autobus, deti a mamičky areál na spestrenie voľných chvíľ a hráči to zaklincovali takým slabým výkonom, na aký si na Myjave nespomínajú.

Tréner Ladislav Hudec: „Cez prestávku som hráčom povedal, že na toto nebolo treba stavať nový štadión. Bol to veľmi zlý zápas. Ospravedlňujem sa fanúšikom.“

Nitra sa v tomto ročníku začína vonku cítiť ako doma, okrem zápasu v Trenčíne (0:5). Doma hrala s Ružomberkom 1:1 a po Zlatých Moravciach (2:0) vyhrala rovnako aj teraz. Exportný gól dal kapitán Šimonek a v oboch zápasoch exceloval Soumah.

„Neveril som, že dvakrát po sebe vyhráme vonku, mne sa to ako trénerovi podarilo prvý raz. Na nebezpečného súpera sme sa dobre pripravili,“ hodnotil tréner Nitry Ladislav Jurkemik.