Futbalistky Japonska a USA sa stretnú vo finále

SITA|6. aug 2012 o 19:54

Hráčky Japonska zdolali v semifinále Francúzsko 2:1, Američanky si poradili s Kanadou 4:3 po predĺžení.

LONDÝN. Do finále futbalového turnaja žien na Hrách XXX. olympiády v Londýne postúpili reprezentantky Japonska a obhajkyne prvenstva z Pekingu 2008, hráčky USA.

Zverenky trénera Noria Sasakiho v pondelkovom semifinále zdolali výber Francúzska 2:1 (1:0). Skóre duelu otvorila v 32. min japonská útočníčka Ogimiová a po zmene strán v 49. min zvýšila na 2:0 krídelníčka Sakagučiová.

Štvrťhodinu pred koncom druhého polčasu síce skorigovala francúzska stredopoliarka Le Sommerová, ale na vyrovnanie už reprezentantkám krajiny "galského kohúta" nezostalo dostatok síl.

Hráčky Japonska si vo štvrtkovom finále zmerajú sily so súperkami z USA. Tie zdolali v druhom pondelkovom semifinále v Manchestri svoje súperky z Kanady 4:3 po predĺžení.

V "divokom" zápase rozhodla o postupe do boja o zlaté medaily v 3. min nadstaveného času druhého predĺženia Alex Morganová, ktorá tak nedovolila, aby sa o postupujúcom tíme rozhodlo v penaltovom rozstrele. Američanky v riadnom hracom čase tri razy vyrovnávali nepriaznivý stav.

Zápas o 3. miesto odohrajú vo štvrtok 9. augusta Kanada a Francúzsko o 14.00 h SELČ, finále medzi USA a Japonskom je na programe v ten istý deň od 20.45 h SELČ.

Výsledky:

Francúzsko - Japonsko 1:2 (0:1)

Góly: 76. Le Sommerová - 32. Ogimiová, 49. Sakagučiová

USA - Kanada 4:3 po predĺžení (3:3, 1:0)

Góly: 54. a 70. Rapinoeová, 80. Wambachová (z pok. kopu), 120.+ Morganová - 22., 67. a 73. C. M. Sinclairová