Basketbalisti podľahli na turnaji v Chomutove Čechom

SITA|7. aug 2012 o 23:06

Slovensko prehralo v medzištátnom stretnutí na turnaji v Chomutove s domácich Čechmi o šesť bodov 71:77.

CHOMUTOV. Mužskí basketbaloví reprezentanti SR prehrali v utorkovom medzištátnom stretnutí na turnaji v Chomutove s domácich Čechmi o šesť bodov 71:77 (35:35) v rámci prípravy na kvalifikáciu o postup na ME 2013.

Česi si na začiatku II. polčasu vypracovali desaťbodový náskok, Slováci sa v záverečnej štvrtine dotiahli na jednobodový rozdiel, ale otočiť výsledok vo svoj prospech už nedokázali. V tíme SR sa strelecky najviac darilo Michalovi Baťkovi, autorovi 17 bodov. Zverenci Petra Bálinta nastúpia v stredu proti Bulharom (17.00), ktorí na úvod podujatia podľahli Holanďanom 84:94.

Výsledky - utorok - turnaj štyroch krajín v Chomutove:

Česko - Slovensko 77:71 (19:15, 16:20, 23:15, 19:21)

Najviac bodov: Jelínek 16, Satoranský 15, Balvín, Bartoň, Pumprla a Welsch po 8 - Baťka 17, Nuber a Gavel po 10, TH: 23/19 - 11/7, trojky: 4 - 10, fauly: 15:23

Holandsko - Bulharsko 94:84 (55:45)

Domov»Halové športy»Basketbal»Basketbalisti podľahli na turnaji v Chomutove Čechom