Holandské a argentínske pozemné hokejistky sú vo finále

TASR|8. aug 2012 o 18:55

Obhajkyne pekinského zlata Holanďanky zdolali v semifinále Nový Zéland až v rozstrele.

LONDÝN. Reprezentantky Holandska sa stali v stredu prvými finalistkami na olympijskom turnaji pozemných hokejistiek v Londýne.

V semifinálovej konfrontácii si obhajkyne pekinského zlata poradili s Novým Zélandom až v rozstrele. V riadnom hracom čase i predĺžení skončil súboj remízou 2:2, hráčky "Oranjes" ale vyhrali lotériu 3:1.

Hrdinkou sa stala holandská brankárka Joyce Sombroeková, ktorá zlikvidovala všetky tri pokusy hráčok z Nového Zélandu.

Druhými finalistkami sa stali hráčky Argentíny, ktoré v stredajšom druhom semifinálovom dueli zdolali družstvo Veľkej Británie 2:1.

V 5. min sa strelecky z penalty presadila Argentínčanka Noel Barrionuevová a po polhodine hry upokojila spoluhráčky Carla Rebecchiová zvýšením na 2:0.

Britky dokázali zápas zdramatizovať 5 a pol minúty pred koncom, keď sa strelecky presadila Alex Dansonová.

Hráčkam Veľkej Británie sa však pri záverečnom nápore už nepodarilo vyrovnať, a tak si v piatok o 16.30 h SELČ zahrajú o bronz so súperkami z Nového Zélandu.

Vo finále sa v piatok 10. augusta stretne Argentína s Holandskom od 21.00 h SELČ.

Výsledky:

semifinále:

Argentína - Veľká Británia 2:1 (2:0), do finále postúpila Argentína

Holandsko - Nový Zéland 2:2 po predĺžení (2:2, 1:1), na penalty 3:1, do finále postúpilo Holandsko

o 7. miesto:

Kórejská republika - Nemecko 1:4 (1:2)

o 9. miesto:

Japonsko - JAR 2:1 po predĺžení (1:1, 0:1)

Domov»Ďalšie športy»Olympijské»Holandské a argentínske pozemné hokejistky sú vo finále