13. deň na OH: Bolt má ďalšie zlato, Rudisha aj svetový rekord

Sportnet|9. aug 2012 o 00:04

Keňania ovládli beh na 800 metrov, na dvestovke dominovali Jamajčania.

13. deň na OH, 9. augusta:

23:30 Česká oštepárka Barbora Špotáková obhájila pekinské zlato výkonom 69,55 m - kliknite.

22:53 V desaťboji triumfoval americký atlét Ashton Eaton - kliknite.

21:59 Usain Bolt vyhral zlatú medailu na 200 m, zabehol čas 19,32, na druhé miesto opäť odsúva Blakea. Olympijský štadión skanduje Usain, Usain - kliknite.

21:55 Štadión ožil, hlásatelia pravé oznámili, že ďalším behom je dvestovka. Zlepší Usain Bolt svetový rekord? Napovedá tomu viac vecí, na štadióne je teplo, ani vietor veľmi nefúka. Oveľa lepšie podmienky ako pri stovke, kde zabehol fenomenálny Jamajčan 9,63.

21:43 Ľudia sa už nevedia dočkať behu na dvesto metrov, štadiónom krúži mexická vlna, píše z Londýna redaktor SME Tomáš Prokop.

21:03 Svetový rekord v behu na 800 m zabehol Keňan David Rudisha za 1:40,91 - kliknite.

18:40 Pre dlhy museli zatvoriť v Londýne Africký dom - kliknite.

18:01 Britka Nicola Adamsová vybojovala olympijské zlato ako vôbec prvá boxerka - kliknite.

16:20 Bronz si vo futbalovom turnaji žien vybojovali hráčky Kanady, ktoré zdolali Francúzky 1:0 - kliknite.

15:52 Belgický olympijský výbor poslal domov z OH 2012 v Londýne reprezentanta v dráhovej cyklistike Gijsa van Hoeckeho. Dvadsaťročný cyklista doplatil na fotografie zverejnené v britských denníkoch, na ktorých ho zachytili opitého, ako ho nesú do taxíka po nočnom "záťahu" v britskej metropole.

15:29 Juhoafričan Oscar Pistorius má naďalej šancu stať sa prvým atlétom s amputovanými nohami, ktorý získa olympijskú medailu. IAAF umožnila štartovať štafete Juhoafrickej republiky vo finále 4x400 m, hoci v rozbehu ani nedobehla do cieľa. Pistorius na svoj plánovaný tretí úsek ani nevybehol, pretože ešte predtým jeho krajan predčasne skončil po kolízii s kenským bežcom Ofentseom Mogawaneom. Výprava JAR podala protest, ktorému IAAF vyhovela s tým, že "súhlasí s účasťou JAR vo finále, pretože jej štafeta bola výrazne poškodená pri incidente s Keňou". Keňu pre spomínanú kolíziu dodatočne diskvalifikovali.

15:15 Maďarská reprezentantka Eva Risztovová získala na OH 2012 v Londýne zlatú medailu v diaľkovom plávaní na 10 km - kliknite.

14:45 Slabý vietor v jachtárskom areáli Hier XXX. olympiády spôsobil odloženie štvrtkovej finálovej jazdy triedy 470 mužov a vyraďovacej jazdy triedy Elliott 6m žien. Rozhodnutie o prípadnom úplnom zrušení štvrtkových pretekov by organizátori mali vyrieknuť popoludní.

14:05 Sen juhoafrického hendikepovaného atléta Oscara Pistoriusa vybojovať si olympijskú medailu sa nenaplní - určite nie v Londýne. Štafeta JAR na 4x400 m nedorazila do cieľa štvrtkových predpoludňajších rozbehov a do finále nepostúpila. Úsilie štafety JAR sa skončilo na druhom úseku rozbehov. Ofentse Mogawane sa dostal do kolízie s Keňanom Vincentom Kiiluom a spadol. Pistorius na odovzdávke už na svojho tímového kolegu zbytočne čakal, pri incidente si Mogawane zranil rameno.

13:33 Číňan Liou Siang musí podstúpiť operáciu pravej achilovky, ktorú si poranil v rozbehu na 110 m cez prekážky na olympiáde v Londýne. Olympijský šampión z roku 2004 má podľa prvých vyšetrení pretrhnutú achilovku a pod skalpel by mal ísť už v najbližších dňoch v Anglicku.

12:15 V štyroch štvrtkových disciplínach v areáli Eton Dorney získali Nemci dve zlaté, Maďari získali jedno zlato a dve striebra - kliknite.

11:36 Slovenský dvojkajak Kohlová Kmeťová skončil v B-finále na 500 metrov na piatom mieste, čiže v celkom poradí na 13. mieste - kliknite.

10:56 Zlato v K4 na 1000 metrov má Austrália systémom štart-cieľ, striebro Maďari a bronz po perfektom finiši Česi. Slováci sa viac než osemsto metrov držali na medailovej pozícii, no našej lodi nevyšiel záver pretekov - kliknite.

10:49 Prvý štart bol pokazený a bude sa opakovať.

10:47 Lode sa už pripravujú na štart.

10:40 Slovenský štvorkajak v zložení Tarr, Jankovec, Gelle, Vlček už o niekoľko minút zabojuje o medailu.

1.07 Do semifinále basketbalového turnaja postúpil podľa predpokladov aj tím USA. Ten si vo štvrťfinále poradil s Austráliou presvedčivo 119:86. V boji o postup do finále sa stretne s Argentínou, druhú dvojicu tvoria Rusko a Španielsko - kliknite.

TIP Priebežne aktualizované výsledky zo všetkých olympijských športov sledujte na london2012.com.

Už od 10.48 sa na štart finále K4 postavia reprezentanti v rýchlostnej kanoistike. Posádka v zložení Tarr, Jankovec, Gelle a Vlček má medailové ambície.

O 11.35 h je tu potom ženská K2 a na 500-metrovej trati finále aj so slovenskou účasťou (Kmeťová - Kohlová), škoda len, že nejde o A, ale B-finále. Naše kanoistky tak skončia najlepšie na 9. mieste.

Čo sa týka ďalšieho programu na OH, tak vrcholí hneď niekoľko turnajov a to konkrétne ženský futbal či plážový volejbal, semifinálové súboje ponúkne ženský volejbal, basketbal aj hádzaná.

Plážový volejbal

• 20.00 M - o 3. miesto: Plavins/Smedins (Lotyšsko) - Nummerdor/Schuil (Holandsko)
  • 22.00 M - finále: Cerutti/Rego (Brazília) - Brink/Reckermann (Nemecko)