AKTUALIZOVANÉ V PIATOK 0:11

Británia získala svoje prvé zlato v taekwonde

Vo finále mužov do 68 kg zdolal Turek Servet Tazegül Iránca Mohammada Bagheriho Motameda 6:5.

LONDÝN. Víťazom mužskej kategórie v taekwonde do 68 kg sa stal Turek Servet Tazegül.

Bronzový medailista z OH 2008 v Pekingu zdolal vo štvrtkovom finále iránskeho protivníka Mohammada Bagheriho Motameda 6:5.

Bronzovú medailu si vybojovali Američan Terrence Jennings, ktorý zvíťazil nad Diogom Silvom z Brazílie 8:5.

Druhý kov bronzového lesku putuje do Afganistanu, keď Rohullah Nikpah zdolal domáceho Brita Martina Stampera 5:3.

Reprezentantka domácej Veľkej Británie Jade Jonesová vybojovala zlatú medailu v kategórii do 57 kg. Pre Veľkú Britániu ide o prvé zlato v tomto olympijskom športe.

Devätnásťročná Britka zdolala vo štvrtkovom večernom finále svoju súperku z Číny Chou Jü-čuo 6:4 a tešila sa z najcennejšieho kovu.

V dueloch o bronz uspeli Ceng Li-čcheng z Taiwanu a Marlene Harnoisová z Francúzska, ktoré klasifikovali na konečnom 3. mieste.

Výsledky:

ŽENY

Kategória do 57 kg:

Finále: Jade Jonesová (V. Brit.) - Chou Jü-čuo (Čína) 6:4

Zápasy o 3. miesto: Ceng Li-čcheng (Taiw.) - Suvi Mikkonenová (Fín.) 14:2, Marlene Harnoisová (Fr.) - Maju Hamadová (Jap.) 12:8

Konečné poradie: 1. Jade Jonesová (V. Brit.), 2. Chou Jü-čuo (Čína), 3. Ceng Li-čcheng (Taiw.) a Marlene Harnoisová (Fr.), 5. Suvi Mikkonenová (Fín.) a Maju Hamadová (Jap.), 7. Dragana Gladovičová (Srb.) a Diana Lopezová (USA)

MUŽI

Kategória do 68 kg:

Finále: Servet Tazegül (Tur.) - Mohammad Bagheri Motamed (Irán) 6:5

Zápasy o 3. miesto: Terrence Jennings (USA) - Diogo Silva (Braz.) 8:5, Rohullah Nikpah (Afg.) - Martin Stamper (V. Brit.) 5:3

Konečné poradie: 1. Servet Tazegül (Tur.), 2. Mohammad Bagheri Motamed (Irán), 3. Terrence Jennings (USA) a Rohullah Nikpah (Afg.), 5. Diogo Silva (Braz.) a Martin Stamper (V. Brit.), 7. David Boui (Stredoafrická rep.) a Hrihorij Husarov (Ukr.)