AKTUALIZOVANÉ 22:38

Zápasník: Tajmazov získal tretie olympijské zlato

Uzbek Tajmazov vyhral kategóriu do 120 kg. V kategórii do 84 a 60 kg uspeli Azerbajdžanci.

Uzbek Tajmazov vyhral kategóriu do 120 kg. V kategórii do 84 a 60 kg uspeli zápasníci z Azerbajdžanu.

LONDÝN. Uzbek Artur Tajmazov obhájil zlatú medailu spred štyroch rokov z Pekingu.

Skúsený 33-ročný borec zdolal v sobotňajšom finále hmotnostnej kategórie do 120 kg Gruzínca Davita Modzmanašviliho.

Tajmazov získal cenný kov na ostatných štyroch olympiádach, v Sydney 2000 bol druhý a v Aténach 2004 triumfoval.

Bronzové medaily v britskej metropole získali Rus Biľal Machov a Komeil Ghasemi z Iránu.

Azerbajdžanský zápasník Toghrul Asgarov získal v Londýne zlatú medailu vo voľnom štýle v kategórii do 60 kg.

Víťaz vo finále zdolal ruského borca Besika Kuduchova 3:0. Bronzové medaily si v sobotu vybojovali Coleman Scott z USA a Ind Yogeshwar Dutt.

Asgarov sa prekvapujúco ľahko presadil cez favorizovaného Rusa, ktorý je majstrom sveta a bronzový medailista z Pekingu.

Azerbajdžan tak získal prvú zlatú medailu v Londýne medzi zápasníkmi. Asgarov je úradujúcim majstrom Európy.

Ďalší azerbajdžanský zápasník Šarif Šarifov získal zlatú medailu v kategórii do 84 kg.

Víťaz vo finále zdolal outsidera Jaimeho Yusepta Espinala z Portorika. Bronzové medaily si vybojovali Dato Marsagišvili z Gruzínska a Ehsan Naser Lashgari z Iránu.

Majster sveta z minulého roka zdolal vo finále súpera bez väčších problémov a v priebehu niekoľkých minút získal pre Azerbajdžan zo zápasníckej žinenky druhé zlato.

Tesne pred ním sa to podarilo Toghrulovi Asgarovovi.

Toghrul Asgarov (Azer.) - Coleman Scott (USA) 3:0

poradie: 1. Toghrul Asgarov (Azerb.), 2. Besik Kuduchov (Rus.) 3. Coleman Scott (USA) a Yogeshwar Dutt (India), 5. Keniči Jumoto (Jap.) a Ri Jong-Myong (KĽDR), 7. Masoud Esmaeilpoorjouybari (Irán), 8. Hassan Ibrahim (Egypt)

Do 120 kg:

Finále: Artur Tajmazov (Uzb.) - Davit Modzmanašvili (Gruz.) 3:1

O 3. miesto: Daulet Šabanbay (Kaz.) - Biľal Machov (Rus.) 1:3, Komeil Ghasemi (Irán) - Tervel Dlagnev (USA) 3:1

Konečné poradie: 1. Artur Tajmazov (Uzb.), 2. Davit Modzmanašvili (Gruz.), 3. Biľal Machov (Rus.) a Komeil Ghasemi (Irán), 5. Tervel Dlagnev (USA) a Daulet Šabanbay (Kaz.), 7. Chuluunbat Jargalsaikhan (Mong.), 8. Alexej Šemarov (Biel.)