Vodní pólisti Chorvátska porazili Talianov a získali zlato

SITA|12. aug 2012 o 14:07

Po prvýkrát od olympiády v Sydney 2000 nezískali zlatú medailu reprezentanti Maďarska.

LONDÝN. Vodní pólisti Chorvátska získali na Hrách XXX. olympiády v Londýne zlaté medaily.

Reprezentanti krajiny z Balkánskeho polostrova zdolali v nedeľňajšom finále úradujúcich majstrov sveta z Talianska 8:6.

Chorváti nezačali dobre rozhodujúci zápas o prvenstvo, keď prvú štvrtinu prehrali 1:2. Ďalšie dve dejstvá však patrili Chorvátom, ktorí si utvorili rozhodujúci dvojgólový náskok.

Pre Chorvátsko je to vo vodnom póle druhá medaila na najväčšom sviatku športovcov, v Atlante 1996 sa tešili zo zisku striebra.

Srbsko obhájilo bronzové medaily z Pekingu 2008, keď zvíťazilo v pekinskej repríze súboja o 3. miesto nad Čiernou Horou tesne 12:11.

Srbi prehrávali pred začiatkom záverečnej štvrtiny 8:10, no napokon sa tešili z kovu bronzového lesku, keď víťazný gól dal 55 sekúnd pred koncom Vanja Udovičič.

Maďari, ktorí obhajovali zlato z OH 2008, skončili až na piatej pozícii, keď ich vo štvrťfinále zastavili Taliani.

Výsledky:

Finále:

Chorvátsko - Taliansko 8:6 (1:2, 2:0, 2:1, 3:3)

Góly: Jokovič 3, Boškovič 2, Barač, Buljubašič a Sukno po 1 - Felugo 3, Gallo, Giorgetti a Presciutti po 1

O 3. miesto:

Čierna Hora - Srbsko 11:12 (2:3, 3:1, 5:4, 1:4)

Najviac gólov: Ivovič 3, Zlokovič, Janovič a Jokič po 2 - Filipovič 3, Pijetlovič a Nikič po 2

O 5. miesto:

Španielsko - Maďarsko 8:14 (1:4, 2:3, 1:5, 4:2)

Najviac gólov: Minguell Alférez 3, Espaňol Lifante 2 - D. Varga, Hosnyánszky, G. Kiss, Steinmetz, Hárai a Biros po 2

O 7. miesto:

USA - Austrália 9:10 (1:3, 2:2, 1:3, 5:2)

Najviac gólov: J. Smith, Bailey, Varellas a Azevedo po 2 - B. Miller a R. Campbell po 3

Konečné poradie: 1. Chorvátsko, 2. Taliansko, 3. Srbsko, 4. Čierna Hora, 5. Maďarsko, 6. Španielsko, 7. Austrália, 8. USA

Domov»Ďalšie športy»Olympijské»Vodní pólisti Chorvátska porazili Talianov a získali zlato