AKTUALIZOVANÉ 20.09

Trnavský Spartak prehral v Senici 0:3

V piatom kole Corgoň ligy si futbalisti Senice poradili s Trnavčanmi 3:0 gólmi Kóňu, Diviša a Masaryka.

Atlético vs. Kodaň na novom Wanda Metropolitano >>

BRATISLAVA. Seničania začali ofenzívne a už v 2. min sa mohli ujať vedenia, Diarassoubovmu zakončeniu chýbali decimetre. Domáci však skórovali v 16. min. Frýdek krásne potiahol loptu až do pokutového územia, naslepo prihral na Diarrassoubu, ktorý len priťukol Kóňovi, a ten technickou strelou poslal loptu za bezmocného Rašku - 1:0.

Kapitán Seničanov mohol pridať aj druhý gól, ale v 19. min zakončil nepresne. O dve minúty neskôr kanonier Masaryk neuspel v nájazde na hosťujúceho gólmana, ktorého trafil len do hrude.

Hostia skúšali šťastie strelou Saba z diaľky, ale brankár Švenger bol pozorný. V záverečnej minúte prvého dejstva dostal Bicák za faul na Frýdeka druhú žltú a následne červenú kartu.

"Záhoráci" chceli po zmene strán poistiť vedenie druhým gólom. Do šance sa dostával Blackburn, ale záchrannú brzdu zatiahol Čarnota, ktorý však dostal za nedovolený zákrok žltú kartu. Náskok domácich nezveľadil ani Pavlík, jeho hlavička po rohovom kope Kóňu skončila mimo priestoru troch žrdí.

Oslabení Trnavčania boli počas druhého polčasu v podstate bezzubí. Až v 67. min nebezpečne vystrelil striedajúci Mikinič, jeho pokus len tesne minul ľavú žrď.

Domáci definitívne zlomili odpor súpera v závere duelu. V 82. min dosiahol ich druhý gól Jaroslav Diviš, ktorý zakončil akciu Kóňu. Na rozdiel triedy upravil minútu pred koncom riadneho hracieho času Masaryk z pokutového kopu.

FK Senica - FC Spartak Trnava 3:0 (1:0)

Góly: 16. T. Kóňa, 82. Jaroslav Diviš, 89. Masaryk (z pok. kopu), ŽK: 14. Jaroslav Diviš - 18. Mikovič, 22. Bicák, 41. Karhan, 59. P. Čarnota, 88. Ľ. Hanzel, ČK: 45. Bicák (Trnava) po druhej ŽK, rozhodovali: Smolák - Bednár, Tomčík, 3115 divákov

Senica: Švenger - Pavlík, V. Koutný, Brabec, Frýdek (76. Krajčík) - Wijlaars - Jaroslav Diviš, T. Kóňa, Blackburn - Diarrassouba (56. Varadi), Masaryk (90. Hošek)

Trnava: Raška - Stožický (82. Schranz), Janečka, Gross, Ľ. Hanzel - Karhan - E. Sabo, P. Čarnota, Bicák, Michal Gašparík (90. Kaščák) - Mikovič (50. Mikinič)

Hodnotenie trénerov:

Zdeněk Psotka, tréner Senice: "Dnes sme do zápasu vstúpili s tým, že chceme hrať jednoduchšie. Preto sme dali do zostavy štyroch klasických útočníkov. Hrali sme jednoducho s dlhou prihrávkou, darilo sa nám vyhrávať vzdušné súboje a strelili sme aj gól. Od 20. do 30. minúty začala Trnava viac kombinovať, práve v defenzíve nám potom chýbali útočníci, ktorí nebránili. Paradoxne nám vylúčenie Bicáka uškodilo. V druhom polčase sme boli nervózni, báli sme sa víťazstva. Našťastie sa nám podarilo dať druhý gól, ktorý rozhodol o víťazstve."

Pavel Hoftych, tréner Spartaka: "Dostali sme pomerne rýchly gól, potom sme videli niekoľko slučných šancí na jednej i druhej strane. Prišlo však vylúčenie Bicáka, ktoré šance na vyrovnanie znížilo. Napriek tomu sa hráči bili. V druhom polčase až do druhého gólu aj v desiatich sme boli nebezpečnejší, dokázali sme sa dostať do šancí. Potom však prišla ďalšia nepríjemná správa, keď z ihriska musel odísť zranený Mikovič, potom sme dostali druhý gól, ktorý rozhodol toto stretnutie."