AKTUALIZOVANÉ 20.53

Hokejisti Slovana prehrali so Spartou

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali vo svojom treťom zápase turnaja European Trophy, keď v utorok podľahli na domácom ľade Sparte Praha 3:5.

BRATISLAVA.

Góly nováčika Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) zaznamenali Roman Kukumberg, Michal Vondrka a Peter Ölvecký.

Zverenci trénera Rostislava Čadu sa najbližšie v rámci Južnej divízie súťaže predstavia v piatok 17. augusta na ľade švédskeho Linköpingsu HC.

Slovan Bratislava - Sparta Praha 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Góly: 13. Kukumberg (Kytnár), 29. Vondrka (Boumedienne, Miklík), 42. Ölvecký (Šťastný) - 15. Forman (Y. Treille, Hanzlík), 26. Jánský (Luňák), 32. Hlinka (Ton), 42. Ton (Gawryletz, Hanzlík), 60. Ton (Tenkrát, Hlinka), 8843 divákov.

Zostava Slovana: Konrád - Tabaček, Boumedienne, Printz, Sigalet, Štajnoch, Švarný, Mihálik - Miklík, Bližňák, Vondrka - Dravecký, Kreps, Bartovič - Kukumberg, Kytnár, Hudáček - Mikúš, Šťastný, Ölvecký - Bakoš

"Belasí", nabažení predchádzajúcimi dvoma víťazstvami nad Pirátmi Chomutov i Viedňou Capitals, nastúpili už aj s novou posilou Kamilom Krepsom. Český útočník i jeho spoluhráči sa v úvodných minútach dostávali pred súperovho brankára Schwarza len zriedkavo, naopak Sparta neraz podkúrila domácej obrane. Napriek tomu otvoril skóre Slovan, keď v 13. minúte Kukumberg unikol po pravom krídle a lišiacky zakončil, keď brankár čakal prihrávku - 1:0. Hosťom sa podarilo vyrovnať o dve minúty neskôr zásluhou Formana, ktorý tečoval za Konrádovu strelu prudkú prihrávku Yoricka Treilla - 1:1.

V prostrednej časti naklonil misky váh na stranu Sparty Jánský, ktorý v 26. minúte zužitkoval ideálnu prihrávku Luňáka - 1:2. Domáci onedlho vyrovnali zásluhou Vondrku, ktorý dorazil do bránky strelu Boumediennea a potrestal tak vylúčenie Hlinku - 2:2. Práve Hlinka však Sparte vrátil vedenie, keď v 32. minúte ešte Konrád zneškodnil šancu Tona, no na dorážku už bol prikrátky - 2:3.

Takmer 9000 divákov sledovalo aj v záverečnej tretine zaujímavý hokej s veľkým nasadením z oboch strán. V 42. minúte Sparta odskočila svojmu súperovi na dva góly, keď sekundu po návrate Boumedienna z trestnej lavice využil zmätok pred Konrádovou bránkou Ton - 2:4. Už o ďalších 14 sekúnd strelil kontaktný gól Ölvecký a vrátil svoj tím do hry, no napriek veľkej snahe sa už Slovanu nepodarilo vyrovnať ani pri záverečnej hre bez brankára. Naopak, Sparta spečatila svoje víťazstvo gólom Tona do prázdnej bránky a domácim pripravila prvú prehru v súťaži.

Hokejisti českého tímu Bílí Tygři Liberec vyhrali v úvodnom zápase Východnej divízie European Trophy na domácom ľade nad švajčiarskym Fribourgom 5:3.

European Trophy - Východná divízia:

Bílí Tygři Liberec - HC Fribourg-Gottéron 5:3 (0:0, 3:2, 2:1)

Góly: 22. T. Urban, 26. Špaček, 34. Havíř, 47. Kudrna, 60. Kudrna - 23. Mauldin, 36. Loeffel, 56. Mauldin