Žilina si body s Ružomberkom podelila, Trnava čaká na víťazstvo

TASR|18. aug 2012 o 18:00

Myjava podľahla v šiestom kole najvyššej futbalovej súťaže Banskej Bystrici 0:1 po góle z 83. minúty.

Zápas o lídra medzi Žilinou a Ružomberkom góly nepriniesol. Košice rozhodli o víťazstve nad Zlatými Moravcami dvoma gólmi v priebehu troch minút.

Corgoň liga, 6. kolo:

• MŠK Žilina - MFK Ružomberok 0:0
  • Spartak Myjava - FK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0)
  • 1. FC Tatran Prešov - FC Nitra 1:0 (1:0)
  • MFK Košice - FC ViOn Zlaté Moravce 2:1 (0:0)
  • FC Spartak Trnava - AS Trenčín 0:3 (0:2)

Žilina nestrelila v považskom derby gól

V považskom derby boli smerom dopredu aktívnejší domáci. Prvú strelu do priestoru bránky poslal v 10. min z uhla Pich.

O dve minúty neskôr skúšal po nepresnej rozohrávke hostí prekonať ich brankára oblúčikom Guima.

Ružomberčania strácali veľa lôpt pri kombináciách v strede poľa, nedarilo sa im dostať sa až pred Dúbravku a utvárať si šance.

V 19. min poslal Angelovič v šestnástke peknú prihrávku Pichovi, tomu však lopta nesadla dobre na nohu a Zicha zblízka neohrozil. Gól nedal ani Guima v 21. min, jeho strelu zo šiestich metrov tečoval jeden z obrancov a letela vysoko nad.

Potom sa hralo väčšinou v strede ihriska. Ďalšie vzrušenie zažili diváci pod Dubňom v 37. min: Paur prihral naľavo Majtánovi, ten poslal pred bránku vysoký center a Paurova hlavička takmer skončila v ružomberskej sieti.

Aj po polčasovej prestávke sa Žilinčania ťažko presadzovali proti kompaktnej obrane Ružomberka.

Často sa snažili prihrávať si až pred brankára Zicha a strácali loptu. Hostia kopali v 63. min priamy kop približne z 20 metrov, Ďubekova strela však letela vysoko nad.

Na opačnej strane pohrozil striedajúci Deza v 72. min. Jeho strela z otočky však tiež išla nad bránku.

V tej istej minúte vyskúšal pozornosť brankára Zicha aj Káčer, ale ani z tejto šance gól nepadol.

Z diaľky opäť vypálil v 74. min Deza, brankár hostí si však stále držal čisté konto.

Na skóre zápasu sa nič nezmenilo ani po Pichovej strele v 85. min, ktorá preletela pomedzi hráčov v šestnástke, ale minula ružomberskú bránku.

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 0:0

Bez gólov. ŽK: 45.+ Piaček - 83. Ďubek, rozhodovali: Kráľovič - Petríček, Jenčura, 2138 divákov

MŠK Žilina: Dúbravka - Mabouka, Piaček, Akakpo, S. Angelovič - Pečovský - T. Majtán (58. Deza), Paur (46. M. Káčer), Barčík, Pich - Guima (74. M. Ceesay)

MFK Ružomberok: L. Zich - P. Maslo, Práznovský, Greššák, M. Nosek - M. Nagy, Ďubek - L. Lupták (70. Almaský), Serečin (90.+ Bielák), Š. Pekár (82. M. Jurkemik) - Mukendi

Tréneri hodnotia:

Frans Adelaar (tréner MŠK Žilina): "Hrali sme dobre, organizovane a disciplinovane. Nenechali sme Ružomberku veľa priestoru. V prvom polčase sme mali gólové príležitosti, ale neskórovali sme. Taký je futbal, keď máte šance, musíte dať gól. Ružomberok si nevypracoval žiadnu príležitosť, so ziskom len jedného bodu nie sme spokojní."

Ladislav Šimčo (tréner MFK Ružomberok): "Vedeli sme o kvalite domáceho mužstva. Chceli sme hrať kompaktný futbal na vlastnej polovici. V závere sme mali aj šance, ale chýbali nám brejkoví hráči. Žilina ukázala, že má dobré mužstvo, dobýjala našu bránku, ale poctivým výkonom sme ubránili výsledok."

Nováčika položil gól v závere

Domáci tím začal aktívnejšie od úvodu zápasu. V 5. min Marček z hranice šestnástky mieril k žrdi, Boroš však vyrazil.

Hostia prvýkrát pohrozili v 16. min, keď z 25 metrov napriahol T. Hučko, ale tesne minul bránku Solničku.

Domáci sa naďalej pokúšali o tlak a v 29. min bol na hranici šestnástky faulovaný Kuračka, píšťalka rozhodcu Vnuka však zostala nemá.

Už o minútu neskôr Sládek prihral Častulínovi, no jeho strelu zblokovali brániaci hráči Dukly na rohový kop.

Nápor Myjavy vyvrcholil v 42. min: priamy kop skúseného Kuračku k žrdi skvele vyrazil brankár Banskej Bystrice Boroš, ktorý sa vyznamenal aj po následnej hlavičke Černáčka.

V druhom polčase sa hralo prevažne v strede ihriska, hra bola zvyšujúcim sa počtom faulov rozkúskovaná. V 61. min prihral Sládek do uličky striedajúcemu Šebekovi, ale ten z uhla namieril iba do náručia Boroša.

Jeho bránku mohla ohroziť aj strela Sládeka v 81. min, tesne ju však minula. Hostia napokon udreli v 83. min: loptu potiahol Augustín, prihral vľavo nabiehajúcemu M. Pančíkovi a ten sa nemýlil - 0:1.

V záverečnej minúte nadstaveného času sa ešte po nakopnutej lopte dostal k strele Sládek, zblízka však pálil nad a nevyrovnal.

Spartak Myjava - FK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0)

Gól: 83. M. Pančík, ŽK: 45. T. Mrva, 53. Siva, 68. Častulín - 63. Chrappan, rozhodovali: Vnuk - Bednár, Borsányi, 1445 divákov

Myjava: Solnička - Siva, Černáček, Častulín, T. Mrva - M. Dian, Kuračka, Marček, Ján Petráš (80. Jorík) - L. Šebek (70. P. Straka), Sládek

Banská Bystrica: Boroš - Poljovka, Chrappan, Gyömbér, M. Turňa - T. Hučko, Brašeň, Marek Hlinka, Rejdovian (80. M. Pančík) - Ferenčík (46. M. Matúš), Slančík (46. R. Augustín)

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): "Naháňame šťastie, ktoré sa k nám nechce prikloniť. Verím tomu, že začneme bodovať vonku. Chalanov musím pochváliť, nemáme sa za čo hanbiť a dúfam, že mužstvo sa bude stále zlepšovať."

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): "Vedeli sme, že to nebude jednoduchý zápas vzhľadom na to, že traja naši hráči boli pred zápasom na cestách. Prejavila sa ich únava, čoho sme sa obávali. Náš pohyb nebol ľahký ako v predchádzajúcich zápasoch a tým nás súper prehrával. Skúsenosť hráčov v zadných radoch nám však pomohla k tomu, že sme neinkasovali. Oslávenec Mišo Pančík si dal najkrajší darček k narodeninám, strelil víťazný gól. Z pohľadu konečného verdiktu sme spokojní, tešíme sa, že máme tri body."

Prešov porazil Nitru

V Prešove sa hralo prevažne medzi šestnástkami. Ako prví vážnejšie pohrozili hostia v 23. min, keď Šimončičova krásna strela letela tesne vedľa pravej šibenice Divišovej bránky.

Na druhej strane to skúšal dvakrát Krajník, ale jeho hlavičky nevystrašili obranu Nitranov. Prvú strelu na bránku videli diváci v 31. min: Poliačkov priamy kop bez problémov chytil gólman Nitry Chudý.

O zmenu bezgólového stavu sa pokúšal v 39. min aj hosťujúci M. Kolmokov, jeho hlavičku však kryl Jakub Diviš.

Diváci sa dočkali gólu v 40. min, keď si vo vnútri šestnástky Adamov strieľaný center vrazil do vlastnej siete Šimončič - 1:0.

V druhom polčase mali viac z hry domáci futbalisti, no prvú príležitosť mali Nitrania. V 54. min zlikvidoval Diviš delovku od Soumaha z 25 metrov.

Prešovčania sa dostali k slovu až v 77. min, keď po Petrášovom centri Marcinov pokus vyškriabal Chudý končekmi prstov.

O päť minút neskôr to skúšal aj Kostadinov, ale jeho hlavička letela nad bránku Nitry. V 90. min diváci stŕpli, keď Moravčíkova delovka z vnútra šestnástky lízala ľavú žrď a v nadstavenom čase trafil Soumah bočnú sieť.

Futbalisti Prešova však napokon ubránili tesné víťazstvo.

1. FC Tatran Prešov - FC Nitra 1:0 (1:0)

Gól: 40. Šimončič (vlastný), ŽK: 38. Krajník, 65. Peter Lipták - 30. M. Chudý, 40. Mičic, rozhodovali: Matúš - T. Somoláni, Bobko, 1574 divákov

Prešov: Jakub Diviš - P. Petráš, Adámik, Krajník, Kolbas - Papaj (84. Guba), Peter Lipták, M. Poliaček (81. Boljevič), M. Marcin (86. J. Bartek) - M. Adam, B. Kostadinov

Nitra: M. Chudý - M. Szabó, Struhár, M. Kolmokov, Mičic - Šimončič - Čery (74. F. Moravčík), V. Gajdoš, Cléber (46. Boszorád) - Šimonek (58. Kroupa), Seydouba Soumah

Angel Červenkov (tréner Prešova): "Pre nás to bol veľmi ťažký zápas proti dobre organizovanému súperovi. Dali sme šťastný gól, ktorý nám priniesol tri body. Ďakujem hráčom za bojovnosť a preukázaný charakter."

Ladislav Jurkemik (tréner Nitry): "Bol to zápas na jednej polovici ihriska. Prešov sa zameral na defenzívu a rýchle protiútoky. Domáci strelili lacný gól, potom však hru len zdržiavali a kúskovali. Ťažko je hrať do plných. Nebol to pekný zápas."

Košice rozhodli v priebehu troch minút

Prvý polčas sa niesol v znamení jednoznačnej prevahy Košíc. Bezgólové skóre bolo pre hostí až priveľmi lichotivé.

V 4. min Karaš vo vyloženej šanci neprekonal vybiehajúceho Kuciaka. V tej iste minúte išiel Škutka po chybnej rozohrávke sám na brankára ViOnu, no trafil iba žrď.

V 11. min sa hostia po prvý raz dostali k zakončeniu, keď Janičovu strelu spoza šestnástky Tofiloski vytlačil na roh.

V 21. min po ďalšom Novákovom centri Škutka mieril druhýkrát do žrde. Po polhodine hry si Kuciak poradil s Novákovou strelou, loptu spod brvna vytlačil na rohový kop.

Po polčasovej prestávke sa obraz hry nemenil. Domáci mali aj naďalej častejšie loptu na kopačkách, ale v prvých pätnástich minútach druhého dejstva sa nedostali k zakončeniu. Po hodine hry sa však presadil v koncovke Škutka, ktorý po krásnej akcii otvoril hlavou skóre - 1:0.

O dve minúty neskôr Šinglár peknou technickou strelou spoza šestnástky poistil vedenie Košíc - 2:0.

Tento moment až príliš upokojil domácich, ktorí povolili v nasadení, čo začali využívať hostia. V 77. min striedajúci Bernáth využil rýchly protiútok Zlatých Moraviec a parádnou strelou znížil.

Hosťom narástli krídla, v 85. min Hodek jemne tečoval center, no Tofiloski bol na mieste. V nadstavenom čase mali hráči FC ViOn dve veľké šance, ale ani jednu nepremenili.

MFK Košice - FC ViOn Zlaté Moravce 2:1 (0:0)

Góly: 61. Škutka, 63. Šinglár - 77. Ľ. Bernáth, ŽK: 40. Šinglár - 40. Škvarka, 52. L. Janič, 59. A. Candrák, 59. Žilák, 66. M. Pavlovič, 73. Ľ. Bernáth, rozhodovali: Horváth - Bóllo, Cuninka, 1659 divákov

Košice: Tofiloski - Viazanko, Ostojič, Bašista, Sekulič - Šinglár - J. Novák (73. Bukata), K. Kuzma, Karaš (57. Chupáč), U. Matič (81. Hovančík) - Škutka

Zlaté Moravce: M. Kuciak - P. Pavlenda, M. Pavlovič, Pavol Majerník, Chren - Obročník (68. L. Kováč) - Žilák, L. Janič (55. Orávik), Škvarka, A. Candrák (68. Ľ. Bernáth) - Hodek

Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre. Hrali sme aktívne, v pohybe, vypracovali sme si tri či štyri šance. Chlapci ich však nevyužili a akoby na nich táto skutočnosť doľahla. Po polčasovej prestávke však strelili dva pekné góly a hoci po strate koncentrácie hostia znížili, túžba po víťazstve bola veľká. Mali sme však vyhrať oveľa výraznejšie."

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Niet veľmi čo hodnotiť, lebo futbal sme hrali iba posledných 20 minút. Neviem si to vysvetliť, či to bolo tým, že sme cestovali v deň zápasu. Košičania hrali lepšie, aktívnejšie, kombinačne boli pred nami a zvíťazili zaslúžene. Vôbec si však nezaslúžili takú pomoc od rozhodcu. Asi nevie pískať."

Trnavčanov zlomili za polhodinu

Prvá vážnejšia šanca sa zrodila v 11 min. Karhan oblúčikom uvoľnil Tomačeka, ktorý si loptu spracoval a napálil na gólmana Volešáka, ktorý nohou loptu reflexívne vyrazil.

V 16. min však zahrmelo po prvej strele hostí na trnavskú bránku. Holúbek z vyše 25 metrov ľavačkou napriahol a jeho strela na prekvapenie skončila v pravom hornom rohu Raškovej bránky - 0:1.

Domáci futbalisti ešte ani nestačili rozdýchať prvý gól, keď sa ich sieť rozvlnila druhýkrát. Tentoraz Štefánik v 29. min loptu umiestnil k pravej žrdi a za Raškov chrbát - 0:2.

Trenčania sa od týchto chvíľ bavili futbalom, naopak Trnavčania nevedeli zo svojich pliec zhodiť balvan, ktorý ich ťaží v ostatných zápasoch.

Po zmene strán mal v 48. min na kopačke kontaktný gól Tomaček, ale nepochodil zoči-voči gólmanovi Volešákovi.

"Spartakovci" chceli s výsledkom niečo spraviť. Snaha o zvrátenie výsledku bola evidentná, ale to na kompaktne hrajúcich Trenčanov to nestačilo. Hostia sa už v zárodku snažili rušiť trnavské akcie a keď už nejaká lopta prešla cez defenzívu AS, na svojom mieste stál brankár Volešák.

V 62. min mohli Trenčania rozhodnúť. Holúbek si na hranici šestnástky vypýtal loptu, ale jeho strela iba "lízla" Raškovu spojnicu. O minútu neskôr tentoraz Godál z 8 metrov napálil loptu vysoko nad trnavskú bránku.

V 74. min napriahol opäť Holúbek a jeho strela iba o centimetre minula žrď Raškovej bránky. Následne mal prvý gól Spartaka na kopačke Schranz, ale tiesnený zo šiestich metrov len opečiatkoval ľavú žrď Volešákovej svätyne.

V 82. min sa pripomenul doteraz najlepší strelec Trenčanov Depetris, keď opečiatkoval ľavú žrď Raškovej bránky.

V 87. min zatĺkol klinec do trnavskej bránky práve argentínsky legionár Depetris, keď doťukol nikým nekrytý Čögleyov center za Raškov chrbát - 0:3.

FC Spartak Trnava - AS Trenčín 0:3 (0:2)

Góly: 16. Holúbek, 29. Štefánik, 87. Depetris, ŽK: 27. Baéz, 59. Godál (obaja Trenčín), rozhodovali: Samotný - Kubačka, Lieskovský, 4035 divákov

Trnava: M. Raška - Stožický, Gross, Janečka, Ľ. Hanzel - P. Čarnota, E. Sabo, Karhan, Michal Gašparík (38. Schranz) - L. Tomaček (78. Ciprys), Nikolič (54. Mikinič)

Trenčín: Volešák - Godál, Rodríguez da Silva, Kleščík, R. Mazáň - Baéz - Mondek (76. P. Mazan), I. Díaz (85. Čögley), Štefánik (71. Lobotka), Holúbek - Depetris