Slovan Bratislava zdolal Senicu gólom Kolčáka 1:0

TASR|19. aug 2012 o 21:02

Bratislavský klub znova predbehol Žilinu a vedie s trinástimi bodmi tabuľku Corgoň ligy.

BRATISLAVA. Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom zápase 6. kola Corgoň ligy nad FK Senica 1:0. Triumf "belasých" a jediný gól stretnutia zariadil v závere prvého polčasu obranca Kristián Kolčák.

Slovan sa so ziskom 13 bodov posunul na čelo tabuľky pred majstrovskú Žilinu, ktorá má o dva body menej, no jeden zápas k dobru.

Slovan Bratislava - FK Senica 1:0 (1:0)

Góly: 39. Kolčák. Rozhodoval: Leško, ŽK: Bagayoko, Kopúnek - Krajčík, 2369 divákov.

Slovan Bratislava: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Lukšík - Milinkovič (60. Peltier), Grendel, Kopúnek, Hlohovský (87. Gregora) - Šebo (69. Pauschek), Szarka

FK Senica: Švenger - Krajčík, Koutný, Brabec, Frýdek - Kóňa - Diviš (75. Diarrasouba), Blackburn (83. Hošek), Wijlaars - Varadi (66. Štepanovský), Masaryk

Slovan začal aktívne, prvú strelu na bránu však videli diváci až v 7. minúte, keď Švengera ohrozil prízemnou strelou Šebo. Ten istý hráč o desať minút neskôr po vysunutí Milinkovičom z uhla poslal loptu do siete, hlavný rozhodca Leško však gól neuznal pre ofsajd. "Belasí" naďalej diktovali tempo zápasu, no otvoriť skóre sa nepodarilo ani Hlohovskému, ktorého strela len tesne minula pravú žrď. Vyše dvetisíc divákov na Pasienkoch sa napokon dočkalo v 39. minúte, keď sa po rohovom kope presadil hlavou Kolčák - 1:0. V úplnom závere polčasu ešte rozhodcovia neuznali Šebovi druhý gól, keďže opäť stál v postavení mimo hry.

Zaujímavý futbal pokračoval aj po zmene strán. Už po troch minútach Szarka ideálne sklepol loptu Hlohovskému, no ten ešte zbytočne hľadal Šeba a obrana Senice sa ubránila. V 54. minúte mal vyrovnanie na hlave Masaryk, v dobrej pozícii však Putnockého neprekonal. Útočník hostí o päť minút neskôr našiel vo výbornej pozícii Blackburna, no ten ponúknutú šancu zahodil. Seničania vycítili šancu, ale chybu domácej defenzívy nepotrestal ani Diviš. Domácich mohol onedlho upokojiť druhým gólom striedajúci Peltier, ani po jeho šanci sa však skóre nezmenilo a rovnako pochodil v 70. minúte Hlohovský. Senica si už v závere nevypracovala žiadnu vážnejšiu príležitosť a Slovan tak zvíťazil najtesnejším rozdielom 1:0.