Barcelona začala výhrou 5:1, Real len remizoval 1:1

TASR|19. aug 2012 o 21:18

Obhajca titulu v španielskej lige len remizoval doma v prvom kole s Valenciou.

MADRID. Futbalisti Realu Madrid odštartovali nový ročník najvyššej španielskej ligy nedeľňajšou remízou 1:1 s Valenciou. Oveľa presvedčivejšia bola Barcelona, ktorý na domácom ihrisku rozstrieľala Real Sociedad 5:1.

"Biely balet" viedol od 10. minúty zásluhou argentínskeho útočníka Gonzala Higuaina, ešte v prvom dejstve však stihol vyrovnať Brazílčan Jonas. "Od svojho tímu som čakal viac. Neodohrali sme práve ideálny zápas, na víťazstvo to však malo stačiť," vyhlásil po zápase tréner Realu Jose Mourinho.

Barcelona si vypracovala rozhodujúci náskok už v prvom polčase, ktorý vyhrala 4:1. Pod jej víťazstvo sa dvoma gólmi podpísal argentínsky útočník Lionel Messi, jediný presný zásah hostí zaznamenal Gonzalo Castro.

sumáre:

FC Barcelona - Real Sociedad 5:1 (4:1)

Góly: 11. a 16. Messi, 4. Puyol, 41. Pedro Rodríguez, 84. David Villa - 9. C. Castro

Athletic Bilbao - Betis Sevilla 3:5 (0:3)

Góly: 47. De Marcos, 67. a 76. San Jose - 7. Castro, 26. a 86. Molina, 31. Benat, 80. Pozuelo, 35.000 divákov.

Real Madrid - Valencia 1:1 (1:1)

Góly: 10. Higuain - 42. Jonas, 75.000 divákov.

Domov»Futbal»Španielsko»Barcelona začala výhrou 5:1, Real len remizoval 1:1