V 3. etape Vuelty vyhral Valverde, je aj celkovým lídrom

SITA|20. aug 2012 o 18:42

Valverde zdolal v záverečných metroch Joaquima Rodrígueza.

EIBAR. Víťazom pondelňajšej tretej etapy na cyklistických pretekoch Grand Tour Vuelta a Espaňa sa stal Španiel Alejandro Valverde z tímu Movistar, ktorý dosiahol čas 3:49:37 h.

Druhú pozíciu v etape merajúcej 155,3 km obsadil jeho krajan Joaquim Rodríguez (Kaťuša) a tretí skončil Brit Christophe Froome z tímu Sky Procycling. Rodríguez prišiel o etapové víťazstvo až v záverečných metroch, keď tesne pred cieľom spomalil, mysliac si, že už vyhral, a pustil pred seba Valverdeho.

Ten sa dostal aj na čelo priebežného poradia, keď pred druhým tímovým kolegom Beňatom Intxaustim má 18-sekundový náskok, Rodríguez zaostáva o ďalšiu sekundu a je tretí.

V utorok je na programe štvrtá etapa, ktorá povedie z Baracalda do Valdezcaray a cyklisti na nej absolvujú 160,6 km.