Mladé slovenské tenistky sú majsterky sveta i Európy

Slovenské tenistky príjemne prekvapili na šampionátoch.

BRATISLAVA. Zdá sa, že keď raz skončí tenisovú kariéru Daniela Hantuchová a neskoršie aj Dominika Cibulková, v reprezentácii pre Pohár federácie ich bude mať kto nahradiť.

Tereza Mihalíková, Viktória Kužmová, Tamara Kupková sa minulý týždeň stali v Prostějove majsterkami sveta v súťaži tímov hráčok do 14 rokov a Petra Uberalová vybojovala na majstrovstvách Európy vo švajčiarskom Klostersi titul v dvojhre dievčat do 18 rokov.

Navyše s Karolínou Schmiedlovou a Natáliou Vajdovou získala aj prvenstvo v tímovej súťaži. Slovensko bolo na ME najúspešnejšou krajinou.

Za víťazstvom išli cez bolesť

"Keď nás na začiatku vyžrebovali do skupiny s tímami USA, Kolumbie a Indie, tak sme si povedali - len aby sme medzi šestnástimi tímami neskončili na poslednom mieste," vravela najlepšia hráčka slovenského družstva Mihalíková. Na šampionáte vyhrala všetky svoje zápasy. "No postupne sme zdolali Američanky aj ďalšie súperky, v semifinále Češky a vo finále, keď nás už chytali kŕče do nôh, aj Britky. Urobili sme skvelú partiu."

Mihalíková pochádza zo športovej rodiny v Topoľčanoch, jej otec Ľubomír bol vodným pólistom, ujo Vladimír medzinárodným hokejovým rozhodcom.

Uberalovú čaká prechod do ženskej kategórie

Aj Petra Uberalová sa pri svojich tenisových začiatkoch mohla spoľahnúť na podporu rodiny. Jej mama Alena reprezentovala Československo v basketbale na olympiáde v Soule 1988.

Petra bola majsterkou Európy aj v kategórii do 14 rokov. Bratislavčanku trénuje Ján Krošlák a teraz ju čaká náročný prechod do ženského tenisu.