Farrar vyhral 5. etapu Pro Challenge, vedie van Garderen

SITA|25. aug 2012 o 08:56

Velitsovci prišla do cieľa v rovnakom čase ako víťaz, Martin na 12. mieste a Peter na 36.

COLORADO SPRINGS. Americký cyklista Tyler Farrar si vybojoval na podujatí USA Pro Challenge druhý etapový triumf, keď v špurte vyhral 5. etapu.

Lídrom celkového poradia je naďalej jeho krajan Tejay van Garderen.

Dvojica Slovákov z tímu Omega Pharma-Quickstep Peter Velits a Martin Velits prišla do cieľa v rovnakom čase ako víťaz, Martin na 12. mieste a Peter na 36. V celkovom poradí je Peter na 51. mieste (+23:07), Martin na 67. (+33:25).

Farrar, jazdiaci za stajňu Garmin-Sharp, vyhral 189-kilometrovú etapu v čase 3:58:27 hod. pred dvojicou Taylor Phinney a Alessandro Bazzana. "Museli sme využiť veľa jazdcov z nášho tímu," povedal Farrar na margo prípravy záverečného špurtu. Farrar vyhral na tohtoročnom Pro Challenge aj úvodnú etapu.

Van Garderen z tímu BMC obsadil 14. priečku v rovnakom čase ako víťaz a udržal si vedenie pred Christianom Vande Veldem.

"Snažil som sa byť vpredu a vyhnúť sa kolíziám. Pred finišom som neuvažoval o predbehnutí Christiana. Chcel som si udržať pozíciu a nič nestratiť," skonštatoval van Garderen, ktorý má rovnaký čas ako Vande Velde z tímu Garmin-Sharp. Ten bol v 5. etape na 29. pozícii.

Výsledky

5. etapa (Breckenridge - Colorado Springs, 189,7 km): 1. Tyler Farrar (USA) Garmin - Sharp 3:58:27 h, 2. Taylor Phinney (USA) BMC Racing, 3. Alessandro Bazzana (Tal.) Team Type 1 - Sanofi, 4. Alexander Candelario (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies, 5. Hugo Houle (Kan.) Spidertech Powered By C10, 6. Mathias Frank (Švaj.) BMC Racing, ... 12. Martin Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step, 36. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quickstep všetci čas ako víťaz

Poradie po 5. etape: 1. Tejay van Garderen (USA) BMC Racing 21:32:45 h, 2. Christian Vande Velde (USA) Garmin - Sharp rovnaký čas, 3. Ivan Rovnij (Rus.) RusVelo +6 s, 4. Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quick Step +8, 5. Janez Brajkovič (Slovin.) Astana +12, 6. Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Bontrager Livestrong Team +12, ... 51. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +23:07 min, 67. Martin Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +33:25