Vodný slalomár Slafkovský skončil v Prahe druhý

SITA|25. aug 2012 o 10:21

Alexander Slafkovský sa pri svojom štvrtom tohtoročnom štarte vo Svetovom pohári tretíkrát postavil na pódium.

PRAHA. Slovenský reprezentant Alexander Slafkovský potvrdil svoju líderskú pozíciu v seriáli Svetového pohára vo vodnom slalome, keď na štvrtom podujatí v pražskej Troji obsadil v C1 mužov 2. miesto.

Slafkovského o 2,38 sekundy zdolal vo finále v perejách Vltavy po výbornom výkone Slovinec Benjamin Savšek. Tretiu priečku si vybojoval víťaz semifinále Vítězslav Gebas.

Všetci medailisti absolvovali vo finále čisté jazdy.

Vo finále sa predstavili aj ďalší dvaja Slováci, Karol Rozmuš obsadil 5. priečku, Matej Beňuš bol ôsmy.

Súboje o medaily nevyšli najväčšej českej nádejí Stanislavovi Ježkovi, ktorý vynechal dve bránky a skončil až desiaty.

Slafkovský sa vo štvrtom tohtoročnom štarte v SP postavil na pódium tretíkrát, v Cardiffe i v Pau bol tretí, v Seu d´Urgell skončil štvrtý.

Olympijskí medailisti chýbali

V Prahe chýbali všetci traja olympijskí medailisti v C1 Tony Estanguet, Sideris Tasiadis i Michal Martikán.

Minulý rok Alexander Slafkovský v Troji zvíťazil a vôbec prvýkrát v kariére sa radoval z výhry v SP.

"História sa neopakuje, vždy sa nájdu rozdiely, no samozrejme, chcel som vyhrať. Objavili sa chybičky, výkon stačil na druhé miesto, spokojnosť je však veľká," povedal.

"Videl som značný odstup od najlepšieho a aj vedel, kde som sekundičky nechal. Savsek bol jasný a ja som si v cieli už len počkal na domáceho Víťu Gebasa. V tomto roku som sa celkom dobre rozbehol, tretíkrát som medzi najlepšími troma. Pred Prahou som v celkovom hodnotení SP viedol, najväčší súperi teraz do finále nepostúpili. Priznávam, že body nerátam, uvidím, kde sa nachádzam. Pred Čunovom nekalkulujem, no ideálne by bolo, keby ma to najlepšie postretlo na záver a ja sa radoval z víťazstva a prvenstva," dodal.

Daille je už istým víťazom K1

Kajak mužov vyhral Francúz Etienne Daille. Vo finále zdolal o 1,18 sekundy Poliaka Mateusza Polaczyka, tretí skončil Nemec Fabian Dörfler.

Pri neúčasti olympijského víťaza Daniela Molmentiho nepotvrdil úlohu najväčšieho favorita strieborný z Londýna 2012 Vavřinec Hradilek, ktorý ako jediný z finalistov minul bránku a obsadil 10. miesto.

Daille vyhral tento rok už tretie preteky SP a je už istým víťazom päťdielneho seriálu, ktorý vyvrcholí na budúci víkend v Čunove.

Finále súťaže kajakárov bolo bez slovenského zástupcu. Do najlepšej desiatky sa zo semifinále nepodarilo dostať žiadnemu z tria Martin Halčin, Miroslav Urban a Jakub Grigar.

V semifináe skončil najlepšie Halčin, ktorý obsadil 20. miesto.

Loirová novou líderkou C1

Francúzka Caroline Loirová sa stala víťazkou súťaže C1 žien a stala sa novou líderkou seriálu.

Loirová bola najrýchlejšia už v semifinále, vo finále dosiahla medzi singlkanoistkami suverénne najrýchlejší čas 117,87 a čistou jazdou triumfovala o 1,63 sekundy pred Britkou Mallory Franklinovou.

Tretia skončila Nemka Lena Stöcklinová. Slovenka Katarína Macová skončila v semifinále na 14. mieste a do finále nepostúpila.

Výsledky:

C1 muži - finále: 1. Benjamin Savšek (Slovin.) 94,07 (0), 2. Alexander Slafkovský (SR) 96,45 (0), 3. Vítězslav Gebas (ČR) 97,42 (0), 4. Adam Burgess (V. Brit.) 98,43 (2), 5. Karol Rozmuš (SR) 98,47 (0), 6. Franz Anton (Nem.) 100,00 (2), ... 8. Matej Beňuš (SR) 101,45 (4), nepostúpil do finále: 29. Patrik Gajarský (SR)

C1 ženy - finále: 1. Caroline Loirová (Fr.) 117,87 (0), 2. Mallory Franklinová (V. Brit.) 119,50 (0), 3. Lena Stöcklinová (Nem.) 123,85 (2), 4. Oriane Reboursová (Fr.) 123,98 (4), 5. Kimberley Woodsová (V. Brit.) 129,20 (2), 6. Anna Kašparová (ČR) 135,64 (8), ... 14. Katarína Macová (SR) - nepostúpila do finále

K1 muži - finále: 1. Etienne Daille (Fr.) 89,72 (0), 2. Mateusz Polaczyk (Poľ.) 90,90 (0), 3. Fabian Dörfler 90,95 (0), 4. Sebastian Schubert (obaja Nem.) 91,08 (0), 5. Boris Neveu (Fr.) 91,33 (0), 6. Lukas Mayr (Tal.) 92,77 (0), ... do finále nepostúpili: 20. Martin Halčin, 25. Miroslav Urban, 40. Jakub Grigar (všetci SR)