Van Persie skóroval, United vyhral nad Fulhamom 3:2

Pavol Spál, TASR|25. aug 2012 o 18:01

Chelsea zvíťazila nad Newcastle 2:0, svoj premiérový gól za Londýnčanov strelil Eden Hazard.

LONDÝN. BRATISLAVA. „Fergie, Fergie, podpíšte s ním zmluvu,“ kričali fanúšikovia Manchester United.
Od trénera Alexa Fergusona žiadali, aby uzavrel kontrakt s chýrnym atlétom Usainom Boltom.
Najrýchlejší muž planéty sa objavil na ihrisku krátko pred ligovým súbojom United s Fulhamom a fanúšikovia ho búrlivo privítali.

Od klubu dostal dres s číslom 9.63, ktorý symbolizuje jeho olympijský rekord, ktorý nedávno zabehol v Londýne. A potom už diváci tlieskali inému – novému hrdinovi. Persiemu.
Vo svojej premiére za Manchester United proti Evertonu sa ako náhradník trápil, Robin van Persie nevystrelil na bránu. Noví spoluhráči ho akoby prehliadali – príliš mu neprihrávali.
V sobotňajšom druhom súboji proti Fulhamu nasadil Holanďana tréner United Alex Ferguson do základnej zostavy - na hrot útoku.
Iba na lavičke sedel obávaný kanonier Wayne Rooney. A Persie sa za dôveru koučovi ihneď revanšoval.

Z ťažkej pozície

Už v desiatej minúte vyrovnal na 1:1, keď parádne z voleja trafil center od Patricea Evryho. United zdolalo Fulham 3:2.
„Bol to pekný gól, navyše z pomerne ťažkej pozície. Veľa podobných striel ide mimo brány, pretože prihrávka prišla do ťažkého uhla,“ vravel hráč, ktorý prestúpil z Arsenalu za dvadsaťštyri miliónov libier, čím rozhneval fanúšikov londýnskeho klubu. Niektorí z nich pálili jeho dresy a vyhrážali sa mu.
„Ak mám byť úprimný, od prvého dňa sa v United cítim ako doma a je mi skvele. Všetci hráči sa ku mne správajú veľmi pekne, rovnako i klubový personál, ľudia a fanúšikovia. Stačí, ak zájdem do mesta sa najesť a všetci sú neskutočne ochotní,“ citujú Persieho britské médiá.
Prvý gól v drese United dal tiež Kagawa, ktorý prestúpil z Borusie Dortmund – za šestnásť miliónov eur.

Má škaredú ranu

Útočník Rooney je v posledných sezónach najlepším hráčom United, vlani bol najlepším strelcom. Aj napriek tomu väčšinu zápasu proti Fulhamu sledoval ako ná〜hradník. Na ihrisko sa dostal až v 68. minúte. Zápas však nedohral, súper Rodellega mu roztrhol štupľom kopačky stehno a Angličana odniesli na nosidlách.
„Je to veľmi škaredá rana, Rooney musel ísť do nemocnice. Zdá sa, že bude chýbať asi štyri týždne,“ vyhlásil pre Sky Sport Ferguson.

Na čele ligy je zatiaľ stopercentná Chelsea Londýn, ktorá si gólmi novej posily Edena Hazarda z penalty a Fernanda Torresa v nadstavenom čase prvého polčasu poradila s Newcastle 2:0.

"The Blues" majú spolu s predohrávkou na konte po troch dueloch deväť bodov.

Swansea City si doma poradila s West Ham United 3:0, Everton so slovenským gólmanom Jánom Muchom na lavičke vyhral na ihrisku Aston Villy 3:1.

Tottenham sa gólom štvrťhodinu pred koncom dostal do vedenia nad West Bromwich Albion, ale v nadstavenom čase o triumf prišiel.

Sobotňajší zápas 2. kola Sunderland - Reading museli pre nespôsobilý terén odložiť.

Napriek maximálnej snahe zamestnancov klubu bolo ihrisko na Stadium of Light pre prudký dážď silno podmáčané a nespôsobilé pre odohratie zápasu.

Výsledky 2. kola:

Chelsea - Newcastle 2:0 (2:0)

Góly: 22. Hazard z 11m, 45.+ Torres

Swansea City - West Ham United 3:0 (2:0)

Góly: 20. Rangel, 29. Michu, 64. Graham

Aston Villa - Everton 1:3 (0:3)

Góly: 74. El Ahmadi - 3. Pienaar, 31. Fellaini, 44. Jelavič, ČK. 58. Clark (Aston Villa)

Manchester United - Fulham 3:2 (3:1)

Góly: 10. Van Persie, 36. Kagawa, 41. Rafael - 2. Duff, 64. vlastný Vidič

Norwich City - Queens Park Rangers 1:1 (1:1)

Góly: 11. Jackson - 19. Zamora

Tottenham Hotspur - West Bromwich Albion 1:1 (0:0)

Góly: 74. Assou-Ekotto - 90.+ Morrison

Southampton - Wigan 0:2 (0:0)

Góly: 51. Di Santo, 89. Koné