Mladé Slovenky podľahli Srbsku, na ME obsadili 12. miesto

TASR|25. aug 2012 o 19:58

Naše basketbalistky do 20 rokov prehrali 61:67 a nedokázali tak Srbkám odplatiť tesnú prehru so základnej skupiny.

DEBRECÍN. Slovenské basketbalové reprezentantky do 20 rokov prehrali v sobotu na ME vo svojom záverečnom vystúpení s reprezentáciou Srbska 61:67 a obsadili konečné 12. miesto.

Zverenky Maroša Kováčika sa tak Srbkám nedokázali revanšovať za prehru zo základnej D-skupiny, keď im nešťastne podľahli trojkou Kovačevičovej, ktorá s klaksónom v druhom predĺžení rozhodla o najtesnejšom víťazstve svojho tímu 68:67.

Lepší vstup do stretnutia zaznamenali hráčky Slovenska, ktoré v 2. minúte vyhrávali 7:2 a o päť minút neskôr i 16:10.

Ich súper však pridal smerom dopredu a osembodovou šnúrou otočil vývoj stretnutia vo svoj prospech (18:16).

Slovenky do konca desiatej minúty zrovnali stav stretnutia a po vyrovnanej druhej desaťminútovke bol nerozhodný výsledok aj na konci prvého polčasu - 35:35.

V úvode druhého dejstva sa hráčkam s dvojkrížom na hrudi podarilo dostať do šesťbodového vedenia (43:37), no Srbky z ich náskoku ukrojovali a v 32. minúte dokonca naklonili misky váh na svoju stranu (52:51).

O tri minúty neskôr viedli opäť Slovenky 57:54, no súperky dokázali zrovnať stav duelu na 59:59.

V dramatickom závere sa šťastena usmiala na hráčky Srbska, ktoré sa po výsledku 67:61 tešili z celkového 11. miesta na turnaji.

Srbsko 20 - Slovensko 20 67:61 (35:35)

Najviac bodov: Brajkovičová 28, Stanačevová 9, Kovačevičová 8 - Hruščáková 12, Páleníková a Oravcová po 10. TH: 21/15-14/10, fauly: 19:21, trojky 4:5.

Hlasy:

Daniel Jendrichovský, vedúci výpravy: "Bol to zápas, ktorý nič neriešil a myslím si, že k tomu rovnako aj pristúpili obdive družstvá. Viac-menej sa hralo v pokojnom tempe až do poslednej päťminútovky, kde Srbky ukázali presnejšiu streľbu a získali cenné víťazstvo. Jednoznačne však treba povedať, že obidve družstvá boli sklamané predchádzajúcim priebehom a určite úroveň zápasu nebola ako v predchádzajúcich dueloch."

Domov»Halové športy»Basketbal»Mladé Slovenky podľahli Srbsku, na ME obsadili 12. miesto