Dukátová postúpila v Prahe do finále K1

SITA|26. aug 2012 o 10:40

Elena Kaliská sa do finále nedostala, v kvalifikácii obsadila až 21. miesto.

PRAHA. Do finále K1 žien na pretekoch 4. kola Svetového pohára vo vodnom slalome v Prahe-Troji sa z tria Sloveniek v 30-člennom semifinálovom štartovom poli kvalifikovala iba Jana Dukátová.

Predviedla technicky kvalitnú jazdu bez jediného nedovoleného dotyku bránky a skončila druhá. Ďalším dvom slovenským kajakárkam sa nedarilo.

Dana Mannová bola síce dostatočne rýchla, ale mala „ťuky“ až na štyroch bránkach a s ôsmimi trestnými sekundami sa zaradila iba na 18. miesto.

Elena Kaliská bola na trati o viac ako 3,5 sekundy pomalšia a nepomohlo jej ani to, že mala „len“ tri dotyky, skončila dvadsiata prvá.

Vo finále, ktoré sa začne na pravé poludnie, sa predstaví desiatka najrýchlejších zo semifinále.

Víťazkou semifinále sa stala Carole Bouzidiová z Francúzska, ktorá bola o 16 stotín sekundy rýchlejšia ako Dukátová, z tretej pozície ide do rozhodujúcej jazdy Slovinka Urša Krageljová.

Bratranci Ladislav a Peter Škantárovci obsadili v semifinále C2 5. miesto a bezpečne tak postúpili do desaťčlenného finále, ktoré má začiatok naplánovaný na 12.30 h.

Za víťaznou slovinskou dvojicou Luka Božič - Sašo Taljat zaostali o 2,14 s, všetky štyri posádky pred nimi však trať zvládli bez trestných sekúnd, zatiaľ čo Škantárovci si k dosiahnutému času pridali aj dve trestné sekundy za nedovolený dotyk bránky.

Druhá slovenská deblovka v 20-člennom semifinále v zostave so singlistami Karolom Rozmušom a Matejom Beňušom pri svojej premiére na medzinárodnej scéne skončila na 16. priečke.

Výsledky

Semifinále K1 ženy: 1. Carole Bouzidiová (Fr.) 105,32 (2), 2. Jana Dukátová (SR) 105,48 (0), 3. Urša Krageljová (Slovin.) 106,91 (0), ... nepostúpili do finále 18. Dana Mannová 115,81 (8), 21. Elena Kaliská (obe SR) 117,47 (6)

Semifinále C2 muži: 1. Luka Božič, Sašo Taljat (Slovin.) 105,07 (0 trestných sekúnd), 2. Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek (SR) 105,08 (0), 3. Adam Burgess, Greg Pitt (V.Brit.) 106,43 (0), ... 5. Ladislav Škantár, Peter Škantár 107,21 (2), ... nepostúpili do finále 16. Karol Rozmuš, Matej Beňuš (SR) 117,58 (4), ... nepostúpili z piatkovej kvalifikácie 27. Juraj Skákala, Matúš Gewissler (všetci SR)