Polášek postúpil na US Open do osemfinále štvorhry

SITA|31. aug 2012 o 18:47

NEW YORK 31. augusta (SITA) - Slovenský tenista Filip Polášek a Rakúšan Julian Knowle zvíťazili v piatkovom stretnutí 2. kola štvorhry mužov na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open ...

NEW YORK. Slovenský tenista Filip Polášek a Rakúšan Julian Knowle zvíťazili v piatkovom stretnutí 2. kola štvorhry mužov na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku (27. augusta - 9. septembra, celková minimálna dotácia 25,526 milióna USD, tvrdý povrch DecoTurf II) nad Ukrajincom Sergijom Stachovským a Srbom Viktorom Troickým za 66 minút hladko 6:4, 6:0. V prvom sete vyrovnali z 0:2 na 2:2. Od skóre 3:4 získali 9 gemov za sebou.

V osemfinálovom 3. kole deblovej súťaže v areáli USTA Billie Jean King National Tennis Center v lokalite Flushing Meadows budú 27-ročný zvolenský rodák Polášek a Knowle čeliť postupujúcim zo stretnutia Robert Lindstedt, Horia Tecau (Švéd./Rum.-3) - Benoit Paire, Édouard Roger-Vasselin (Fr.). Už majú istotu 180 bodov do svetového rebríčka ATP vo štvorhre a spoločných 26 000 USD.

Tenista roka 2008 v SR Polášek vyrovnal svoje deblové maximum na úrovni veľkej štvorky, ktoré dosiahol na Australian Open 2012, Roland Garros 2011 a Wimbledone 2008 a 2010. Na medzinárodných otvorených majstrovstvách Spojených štátov amerických je v 3. kole premiérovo. Momentálne 27. muž deblového renkingu Polášek sa v piatok ešte predstaví v 1. kole miešanej štvorhry s Češkou Barborou Záhlavovou-Strýcovou.

Štvorhra mužov - 2. kolo:

Julian Knowle, Filip Polášek (Rak./SR) - Sergij Stachovskij, Viktor Troicki (Ukr./Srb.) 6:4, 6:0 za 66 minút