Slafkovský vyhral preteky v Čunove i Svetový pohár

SITA|1. sep 2012 o 10:36

Ďalší Slováci vo finále Karol Rozmuš a Matej Beňuš obsadili 7., resp. 10. miesto.

ČUNOVO. Slovenský reprezentant Alexander Slafkovský sa stal víťazom sobotňajších finálových pretekov Svetového pohára vo vodnom slalome v Čunove a zároveň triumfoval aj celkovo v päťdielnom seriáli.

V daždivom počasí predviedol v Areáli vodných športov Divoká voda najrýchlejšiu jazdu a išiel navyše bezchybne.

O 84 stotín sekundy zdolal Slovinca Anžeho Berčiča, tretí skončil Čech Vítězslav Gebas. Ďalší Slováci vo finále Karol Rozmuš a Matej Beňuš obsadili 7., resp. 10. miesto.

K1 pre Megliča

Slovinec Jure Meglič sa stal víťazom kajaku jednotlivcov na finálových pretekoch Svetového pohára vo vodnom slalome v Čunove. V dunajských perejách bol suverénny a o prvenstvo ho neobral ani dotyk jednej z bránok.

Meglič triumfoval napokon s náskokom 21 stotín sekundy pred Francúzom Borisom Neveuom, tretí skončil ďalší reprezentant "krajiny galského kohúta" Etienne Daille s odstupom 24 stotín sekundy. Finále bolo veľmi vyrovnané, najlepšiu štvoricu pretekárov delilo 40 stotín sekundy, najlepšiu sedmičku 2,58 sekundy.

Pre slovenských reprezentantov bolo konečnou stanicou semifinále. Ani jeden z tria Martin Halčin, Ján Šajbidor a Kamil Kaniščák sa nedostal do desaťčlenného finále. V predpoludňajšom semifinále obsadil Halčin 16. miesto, o tri priečky za ním skončil Šajbidor a Kaniščáka, ktorý dostal "päťdesiatku", klasifikovali až na 29. pozícii.

Veľké sklamanie zažil víťaz piatkovej kvalifikácie Joan Crespo zo Španielska, ktorého vďaka 100 trestným sekundám klasifikovali v semifinále na poslednej 40. priečke. Do finále sa nedostal ani strieborný medailista z OH v Londýne Vavřinec Hradilek z Českej republiky.

Daille tretím miestom v Čunove potvrdil celkový triumf vo Svetovom pohári, o ktorom rozhodol už pred týždňom v Prahe. Zo Slovákov skončil v hodnotení päťdielneho seriálu najlepšie Martin Halčin, ktorý obsadil 8. miesto.

Macová víťazkou v C1

Slovenská reprezentantka Katarína Macová vyhrala na domácej vode v Čunove finálové preteky. Vo finále triumfovala s náskokom 3,17 sekundy pred Austrálčankou Rosalyn Lawrenceovou. Tretia skončila Francúzka Oriane Reboursová.

Macová v Čunove počas dvoch dní dominovala. Najlepšia bola už v kvalifikácii i v semifinále. Vo finále síce dosiahla druhý najlepší čas, ale na rozdiel od najrýchlejšej Reboursovej iba raz chybila a tešila sa z triumfu.

Výsledky - finále Svetového pohára vo vodnom slalome v Bratislave-Čunove:

C1 - finále: 1. Alexander Slafkovský 111,88 (0), 2. Anže Berčič (Slovin.) 112,72 (0), 3. Vítězslav Gebaš (ČR) 112,81 (0), 4. Benjamin Savšek (Slovin.) 116,02 (8), 5. Denis Gargaud Chanut (Fr.) 118,15 (2), 6. Ander Elosegi (Šp.) 119,92 (0), 7. Karol Rozmuš 120,43 (6), ... 10. Matej Beňuš 128,40 (0), nepostúpil do finále: 19. Patrik Gajarský (všetci SR)

K1 - finále: 1. Jure Meglič (Slovin.) 105,82 (2), 2. Boris Neveu 106,03 (0), 3. Etienne Daille (obaja Fr.) 106,06, 4. Luboš Hilgert (ČR) 106,22 (0), 5. Fabian Dörfler 107,11 (0), 6. Paul Böckelmann (Nem.) 107,72 (0), ... nepostúpili do finále: 16. Martin Halčin, 19. Ján Šajbidor, 29. Kamil Kaniščák (všetci SR)

C1 ženy - finále: 1. Katarína Macová (SR) 144,06 (2), 2. Rosalyn Lawrenceová (Aus.) 147,23 (0), 3. Oriane Reboursová (Fr.) 147,63 (6), 4. Mira Louenová (Nem.) 150,21 (2), 5. Viktoria Dobrotvorská (Ukr.) 177,62 (2), 6. Nuria Vilarrublová (Šp.) 200,20 (6)

Konečné poradie SP:

K1: 1. Etienne Daille (Fr.) 285 bodov, 2. Fabian Dörfler (Nem.) 210, 3. Vavřinec Hradilek (ČR) 183, 4. Sebastian Schubert 179, 5. Paul Böckelmann (obaja Nem.) 167, 6. Lucien Delfour (Aus.) 167, ... 8. Martin Halčin 145, 21. Ján Šajbidor 96, 46. Kamil Kaniščák 40, 64. Miroslav Urban 20, 71. Tomáš Mráz 14, 71. Jakub Grigar (všetci SR) 7