Ferrer zdolal Tipsareviča a je v semifinále US Open

David Ferrer
David Ferrer (Autor: SITA/AP)
Sportnet|7. sep 2012 o 00:52

Španielsky tenista otočil piaty set, v ktorom prehrával 1:4 a druhýkrát v kariére si zahrá semifinále newyorského grandslamu.

BRATISLAVA. David Ferrer sa stal tretím semifinalistom US Open. V dramatickom štvrťfinálovom zápase zdolal Janka Tipsareviča. Srb pritom viedol 2:1 na sety a 4:1 v piatom sete, na výhru mu to však nestačilo. Neúnavný Španiel sa nevzdal a dokázal sa dotiahnuť aj v rozhodujúcom dejstve po štyroch hodinách na kurte.

Za stavu 4:4 všetko hralo pre svetovú päťku, ktorá mala pri Tipsarevičovom podaní dva brejkbaly. V tej chvíli si srbský tenista natiahol stehenný sval a musel si vypýtať ošetrenie. Po ňom sa znova skoncentroval a podržal si podanie.

Obaja tenisti si v ďalších štyroch gemoch udržali podanie a o víťazovi vyrovnaného duelu rozhodol až tajbrejk. V ňom vyrovnaný stav pokračoval až do stavu 3:3, keď sa podarilo Ferrerovi získať prvý minibrejk a ujať sa vedenia 5:3. Tipsarevič síce odpovedal esom, ale ďalší úder zahral do autu a ponúkol súperovi dva mečboly. Hneď prvý Španiel využil.

Ferrer si tak zahrá po piatich rokoch semifinále US Open. Medzi najlepších štyroch sa dostal v kariéru už aj na Australian Open a Roland Garros.

"Bol to strašne emotívny zápas, ani neviem čo o mám o ňom povedať. Janko hral výborne, ale nakoniec som dokázal v tesnej koncovke uspieť," povedal rodák z Alicante v rozhovore pre televíziu Eurosport.

Výsledky

Dvojhra mužov - štvrťfinále:

David Ferrer (Šp.-4) - Janko Tipsarevič (Srb.-8) 6:3, 6:7 (5), 2:6, 6:3, 7:6 (4) za 4 hodiny a 41 minút

Novak Djokovič (Srb.-2) - Juan Martín Del Potro (Arg.-7) 6:2, 7:6 (3), 6:4 za 186 minút

Dvojice v semifinále:

Tomáš Berdych (ČR-6) - Andy Murray (V. Brit.-3)

David Ferrer (Šp.-4) - Novak Djokovič (Srb.-2)

ženy - štvorhra - semifinále

Sara Erraniová, Roberta Vinciová (2-Tal.) - Nuria Llagosterová Vivesová, Maria Martinezová Snchezová (8-Šp.) 6:3, 6:2,

Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká (3-ČR) - Hsieh Su-Wei, Anabel Medinová Garriguesová (16-Taiwan/Šp.) 7:6 (2), 6:4