AKTUALIZOVANÉ 22.43

Volejbalistky zdolali Izrael v kvalifikácii ME jasne 3:0

Slovenky sú so šiestimi bodmi na čele skupiny.

POPRAD. Slovenské volejbalové reprezentantky v Poprade úspešne pokračujú v II. fáze kvalifikačného turnaja o postup na majstrovstvá Európy 2013. Hráčky SR zvíťazili aj v piatkovom druhom vystúpení, tentoraz nad súperkami z Izraela 3:0 (16, 18, 18).

Zverenky trénera Miroslava Čadu vo štvrtok zdolali outsiderky A-skupiny Švédky hladko 3:0 (17, 15, 11).

"Som rád, že sme v takto dôležitom zápase podali výborný výkon. Myslím si, že najväčší rozdiel medzi družstvami bol v útoku. Nám útočili štyri hráčky, u súpera len jedna, a to rozhodlo. Opäť chcem pochváliť Crkoňovú, ktorá tu hrá vo vynikajúcej forme. Ostatné hráčky sa k nej pridali a bol z toho dobrý zápas. Konečne som spokojný aj s obranou, na ktorej sme tvrdo pracovali. Zajtra nás čakajú Španielky, ktoré hrajú inak. Nemajú také individuality a hrajú viac kolektívne," povedal tréner Miroslav Čada.

V sobotu 8. septembra od 18.30 h nastúpia Slovenky proti Španielkam, ktoré si v druhom piatkovom dueli poradili so Švédkami jednoznačne 3:0.

Kvalifikácia ME 2013 volejbalistiek:

Izrael - Slovensko 0:3 (-16, -18, -18)

72 min, rozhodovali: Jungen (Nem.) a Sgro (San Maríno), 850 divákov

Zostava SR: Viestová, Hrončeková, E. Salanciová, Soaresová, Bramborová, Crkoňová, libero Valachová (Pencová)

Slovenky nastúpili s jednou zmenou oproti prvému zápasu, keď sa do základnej zostavy vrátila uzdravená smečiarka Bramborová a na lavičke zostala Radosová. Úvod duelu bol v slušne zaplnenej Poprad aréne vyrovnaný, na prvom technickom timeoute viedli Slovenky po bloku Viestovej 8:6. Domáce volejbalistky výborne bránili a po útoku Salanciovej viedli už 10:6.

Po šťastnom ese o pásku v podaní Crkoňovej bolo už 12:6. Slovenské volejbalistky valcovali súpera ďalej, výborne podávali i bránili a na druhom technickom timeoute bolo už 16:9. Domáce volejbalistky jasne dominovali a za stavu 19:8 si tréner hostí vyžiadal oddychový čas. V koncovke setu sa blysla útokom a blokom Hrončeková a Slovenky mali prvé setbaly. Ten druhý využila kapitánka Soaresová a domáce volejbalistky ho vyhrali 25:16.

V úvode druhého dejstva viedol Izrael 3:1, ale Slovenky zásluhou Crkoňovej a Bramborovej otočili na 4:3. Potom sa "z kolíka" presadila Soaresová a bolo 7:5. Po nádhernom útoku Bramborovej z doskoku bolo na prvom technickom oddychovom čase 8:6 pre Slovensko. Izraelčanky však otočili na 9:8 vo svoj prospech. Potom krásne chytila loptu v poli Salanciová a po bloku Crkoňovej bolo 12:11.

Soaresová sa následne blysla esom - 13:11. Slovenky sa rozohrali, opäť ožili aj diváci v hale a na druhom technickom timeoute bolo 16:12 pre domáce. Izrael síce znížil, ale po bloku novej hráčky Pencovej bolo už 20:15. Obrana zdobila slovenské hráčky v tomto zápase a po bloku Crkoňovej viedli domáce volejbalistky 23:17. Druhý set ukončila presným útokom Salanciová - 25:18.

V treťom sete viedli Slovenky 9:4 po vydarenom útoku Soaresovej. Izraelčanky však bojovali aj za tohto stavu a znížili na 9:11 a 13:14. Potom pomohol Slovenkám smečovaný servis Bramborovej a Crkoňová poslala tímy na oddych za stavu 16:13.

Zverenky trénera Miroslava Čadu mierili za jasným víťazstvom. Crkoňová dala eso, Pencová sa presadila stredom a bolo už 20:14. Koncovku zvládli slovenské volejbalistky bravúrne, zápas ukončila kapitánka Soaresová. Slovenky vyhrali tretí set 25:18 a celý duel hladko 3:0 na sety.

Španielsko - Švédsko 3:0 (8, 9, 16)