Sagan skončil na pretekoch v Quebecu 26.

TASR|8. sep 2012 o 08:26

Austrálsky cyklista Simon Gerrans sa stal v piatok víťazom pretekov Grand Prix Quebec.

QUEBEC. Austrálsky cyklista Simon Gerrans sa stal v piatok víťazom pretekov Grand Prix Quebec v dĺžke 201,6 km. Jazdec tímu Orica v záverečnom špurte predstihol Belgičana Grega Van Avermaeta a triumfoval v čase 4:53:04 h. Slovák Peter Sagan obsadil 26. priečku s odstupom ôsmich sekúnd, jeho krajan Martin Velits skončil 89. a Saganov brat Juraj preteky nedokončil.

Van Avermaet zaútočil štyri kilometra pred cieľom, no Gerrans dokázal zachytiť jeho nástup. Sagan vo farbách stajne Liquigas-Cannondale sa ich síce snažil dostihnúť, no v záverečných 300 metroch mu došli sily a pohltil ho pelotón, v špurte ktorého bol najrýchlejší Portugalčan Rui Costa.

Víťazný Gerrans po pretekoch netajil radosť, spokojný bol predovšetkým so stúpajúcou formou pred majstrovstvami sveta, ktoré sú na programe o dva týždne v holandskom Limburgu.

"Niektoré preteky v tejto časti roka mi jednoducho sedia, kladiem na ňu veľký dôraz. Ja i Greg sme sa nadreli, aby sme si vybudovali záverečný náskok. V rámci pelotónu nás stíhal jeden z najlepších jazdcov Peter Sagan a hoci to mohlo dopadnúť všelijako, som rád, že som sa napokon radoval ja," citoval Gerransa portál cyclingnews.com.

Grand Prix Quebec (Quebec - Quebec, 201,6 km):

1. Simon Gerrans(Aust./Orica) 4:53:04 h, 2. Greg Van Avermaet (Belg./BMC Racing) rovnaký čas, 3. Rui Costa (Port./Movistar), 4. Luca Paolini (Tal./Kaťuša), 5. Tom-Jelte Slagter (Hol./Rabobank), 6. Diego Ulissi (Tal./Lampre), 7. Thomas Voeckler (Fran./Europcar), 8. Fabian Wegmann (Nem./Garmin), 9. Gerald Ciolek (Nem./Omega Pharma - Quick-Step), 10. Francois Parisien (Kan./SpiderTech) všetci +4 s, ... 26. Peter SAGAN (SR/Liquigas-Cannondale) +8, 89. Martin VELITS +4:41 min, Juraj SAGAN preteky nedokončil

Domov»Cyklistika»Sagan skončil na pretekoch v Quebecu 26.