Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Hádzanárky Partizánskeho doma zdolali Nitru 30:23

V 2. kole spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok sa darilo tímu Iuventa Michalovce, ktorý si poradil so Zlínom 30:18.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 2. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL):

TJ Jindřichov Hradec - DHK Baník Most 21:28 (12:11)

Najviac gólov: Krupicová 5/5, Kohoutová, Zbožínková, Markesová po 3 - Martinková 10, Weisenbilderová 5

Pok. hody: 8/7 - 3/2, vylúčené: 2 - 4, rozhodovali: Vaník, Točík (obaja ČR), 190 divákov

Domáce hráčky súpera zaskočili, v 10. min viedli 7:2. Jindřichov Hradec však v závere prvého polčasu nedal dlho gól a Most znížil na rozdiel jedného presného zásah (11:12). V druhom polčase si domáce držali vedenie, v 37. min hráčky Mostu vyrovnali na 15:15 a následne už bol zápas v réžii Baníka.

HK Danlog Partizánske - UDHK ŠG Nitra 30:23 (14:10)

Najviac gólov: Košíková 7, Hodošková, Minárčiková a Kertészová po 4, Z. Janšáková 4/2 - Sýkorová 7, J. Vargová 7/2, Lenčéšová 4

Pok. hody: 3/2 - 2/2, vylúčené: 2 - 7, rozhodovali: Cibere a Klus (obaja SR), 250 divákov

Domáce pristúpili k zápasu v úvode laxne. Nepremieňali šance a súper ich zaskočil vysunutou obranou, cez ktorú sa ťažko presadzovali a často stroskotávali aj na výborne chytajúcej brankárke. Napriek tomu vyhrali I. polčas 14:10. Partizánskemu vyšiel vstup do druhého dejstva, štyrmi gólmi získal výrazný náskok, ale v ďalšom priebehu pokračovalo ofenzívne trápenie. Danlog však potvrdil úlohu favorita a zvíťazil 30:23.

Iuventa Michalovce - HC Zlín 30:18 (12:10)

Najviac gólov: Tregubovová 6/4, Bachirievová, Geričová, Szöllösiová, Kovaličková po 4 - Šviráková 5, Marčíková 3

Pok. hody: 4/4 - 5/2, vylúčené: 2 - 2, rozhodovali: Cipov a Pastierik (obaja SR ), 800 divákov

Prvý polčas bol pomerne vyrovnaný a Michalovčanky odchádzali na prestávku len s vedením 12:10. Favorizovaná Iuventa rozhodla o svojom víťazstve po zmene strán, keď sa v úvode druhého polčasu ujala viacgólového vedenia a napokon poľahky zvíťazila 30:18.

DHK Zora Olomouc - TJ Sokol Písek 33:17 (14:7)

Najviac gólov: Růžičková 6, Gebre Selassieová 5, Šteffanová, Dostálová a Kubáčková po 4 - Bubeníková 5, J. Kutlvašrová a Součková po 4

Pok. hody: 3/3 - 1/1, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: A. Kondělka a D. Kondělka (obaja ČR), 150 divákov

Olomouc bol od začiatku stretnutia vo vedení a na palubovke dominoval. Hráčkam Zory vychádzali rýchle protiútoku, vďaka ktorým zvyšovali svoj náskok. Keďže vynikli aj obe brankárky Raníková a Rašková zrodilo sa vysoké víťazstvo domácich 33:17.

DHC Sokol Poruba - HK Slovan Duslo Šaľa 31:28 (11:15)

Najviac gólov: Poznarová 10, A. Tóthová 5, Hrbková 5 - Bérešová 7, Súkenníková 5, Porubská 4

Pok. hody: 3/0 - 2/2, vylúčené: 2 - 0, rozhodovali: Bečička a Horák (obaja ČR), 220 divákov

V prvom polčase boli lepšie Šalianky, čo sa prejavilo aj na skóre. Zverenky trénera Kuťku vyhrávali v šlágri nad úradujúcim majstrom ČR 15:11. Po zmene strán hráčky Poruby odskočili až na rozdiel piatich gólov, no hostky ešte vyrovnali na 26:26. Domáce si znova vypracovali náskok a doviedli duel do víťazného konca.