Hlohovskí hádzanári prehral vo Švédsku o sedem gólov

SITA|8. sep 2012 o 20:44

Hádzanári HC Sporta Hlohovec podľahli v prvom zápase 1. kvalifikačného kola Pohára EHF na palubovke švédskeho IFK Kristianstad 24:31.

KRISTIANSTAD. Hádzanári HC Sporta Hlohovec podľahli v prvom zápase 1. kvalifikačného kola Pohára EHF 2012/2013 na palubovke švédskeho IFK Kristianstad 24:31 (9:13) a skomplikovali si svoje vyhliadky na postup.

Zverenci trénera Martina Liptáka budú môcť odčiniť prehru a zmazať sedemgólové manko v domácej odvete, ktorá je na programe na budúci týždeň v sobotu (15. 9.) so začiatkom o 18.00 h v športovej hale na Zábraní.

Úspešnejší z dvojice Hlohovec - Kristianstad sa v 2. kole kvalifikácie Pohára EHF stretne s ďalším švédskym tímom Eskilstuna Guif (13./14. 10. - 20./21. 10. 2012).

Výsledok - Pohár EHF mužov 2012/2013 - kvalifikácia - 1. kolo - prvý zápas (odveta 15. 9. 2012 o 18.00) - sobota:

IFK Kristianstad (Švéd.) - HC Sporta Hlohovec (SR) 31:24 (13:9)

Zostava a góly Hlohovca: Olejár, Žernovič, Kašťák – Mazur, Takáč, Cibulka 1, Laho, Holdoš, Maroš Baláž, Miženko, Ľ. Ďuriš 7, Kasagranda 2, S. Mažár 2, F. Zaťko 6, Dudáš 3, Tallo 3

Pok. hody: 5/5 - 0, vylúčení: 6 - 7, rozhodovali: Liachovičius a Gecevičius (obaja Lit.), 2905 divákov

V búrlivej atmosfére začala lepšie Sporta, otvorila gólový účet duelu zásluhou Ďuriša už v 1. min. Ostré spojky domácich Madsen, Gudmundson a Martinovič však otočili skóre na 4:1. Hostia sa ťažko presadzovali proti robustnej obrane, nedarilo sa predovšetkým spojkám Mazurovi, Holdošovi a Balážovi. Kristianstad si po rýchlych protiútokoch utvoril náskok, v 23. min viedol 11:5. Hlohovec v závere polčasu znížil na 9:12, keď zabrali najmä Ďuriš so Zaťkom.

Slovenský vicemajster prežil po prestávke oslabenie o dvoch hráčov (11:15), avšak ďalšie vylúčenia hráčov Sporty priniesli tímu IFK rozhodujúci náskok - v 44. min 23:13. Napriek nepriaznivému stavu hostia zabojovali, znížili rozdiel na 6 gólov. V závere mohli ešte skresať z vedenia Švédov, ale dvakrát prišli o loptu po verdiktoch rozhodcov a napokon prehrali 24:31.

Martin Lipták (tréner Hlohovca): "Do prestávky sme mali veľmi dobrú obranu s brankárom Žernovičom. Problémy nám robilo presadiť sa cez pevnú postavenú obranu domácich. Museli sme meniť zostavu, na palubovku sa dostali vzrastom nižší hráči. V druhom polčase sme hrali príliš často v oslabení, ale dokázali sme znížiť náskok súpera. Kristianstad je u nás doma zdolateľný. Nebyť mnohých technických chýb vyplývajúcich z tlaku v oslabení, výsledkom mohla byť prehra o 2 - 3 góly. Ak bude v odvete plná hala, Švédi to nebudú mať jednoduché, zabojujeme minimálne o víťazstvo."

Domov»Halové športy»Hádzaná»Hlohovskí hádzanári prehral vo Švédsku o sedem gólov